Jak wygrać każde negocjacje

Okładka książki Jak wygrać każde negocjacje Robert Mayer
Okładka książki Jak wygrać każde negocjacje
Robert Mayer Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
MT Biznes
2007-01-01
2007-01-01

Pierwsze rozdziały fajnie opisują sztukę negocjacji, niestety w momencie kiedy zaczynają się przykłady zdajesz sobie sprawę że 80-90proc tej treści nie ma zastosowania na polskim rynku. Przykładowo, który diler samochodów negocjując sprzedaż pojedynczego samochodu poda cenę po jakiej kupił samochód od importera ?

W mojej ocenie książka jest bardzo przeciętna. O ile pierwsza część dawała nadzieję na dalszy, pogłębiony wywód o technikach czy trikach negocjacyjnych, to czytając drugą byłem bardzo zawiedziony. Autor podaje przykłady sytuacji negocjacyjnych, głównie biznesowych, skupia się jednak na tym CO, a nie JAK negocjować. Dodatkowo książka niezbyt przystaje do polskich realiów prawnych, ekonomicznych, społecznych. Mogło być lepiej, 5-6/10.

Dużo ciekawych rad i bardzo dobrych przykładów efektywnych technik negocjacji. Autor omawia szeroki zakres wiedzy i potrafi zaskoczyć, łamiąc, wydawałoby się, logiczne ścieżki działań. Na pewno przydatna i mogąca znacznie zwiększyć naszą skuteczność działania.

Jak wygrać każde negocjacje Roberta Mayera to świetna książka o negocjacjach.
Absolutne "must have" w biblioteczce biznesmena.
Autor przedstawia szereg strategii, których nauczył się w trakcie wieloletniej kariery, a także na targowiskach całego świata.
Książka napisana jest prostym, bezpretensjonalnym językiem z poczuciem humoru i celnymi ripostami.
Jeśli negocjujesz będziesz lepszy od samego przeczytania 1 rozdziału. Dzieło warte każdej złotówki jaką zapłaciłem! Rekomenduję tę książkę każdemu!!

Jak wygrać każde negocjacje Roberta Mayera to świetna książka o negocjacjach.
Absolutne "must have" w biblioteczce biznesmena.
Jeśli negocjujesz...

Początek bardzo zachęcający, później trochę gorzej.

Początek bardzo zachęcający, później trochę gorzej.

• Biznes
  • Rok 2014
  • Legimi rozwój
  • Niedoczytane

Dodaj cytat z książki Jak wygrać każde negocjacje