Przeminęło z radiem. Opowieść o Zygmuncie Chamcu - założycielu i pierwszym dyrektorze Polskiego

Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Książka poświęcona jest zygmuntowi Jaxa-Chamcowi, jednemu z pionierów polskiej radiofonii, założycielowi i pierwszemu dyrektorowi Polskiego Radia, którym kierował w latach 1925-1935. Pomimo historycznej roli, jaką odegrał, pozostaje wciąż postacią nieznaną, nie tylko szerszej opinii społecznej, lecz nawet środowisku ludzi mediów. Wypełnienie tej luki było główną inspiracją wydania niniejszej pracy. Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

Karol | 2013-09-10
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo dobra książka, opisująca trudne początki polskiej radiofonii. Trudno nie zauważyć, że teraz sytuacja się powtarza choćby jeśli chodzi o wdrożenie NTC czy budową autostrad. Podsumowując książka warta przeczytania, a nawet niezbędna każdemu radiofilowi.

lerke | 2016-09-19
Spacerolog | 2013-09-13