Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą

Wydawnictwo: Znak
zdrowie, medycyna
justyna

Zaczęło się od choroby córki. Na mocną wysypkę nie pomagały leki. Lekarze bezradnie rozkładali ręce i mówili, że to „taka uroda”. Bożena Kropka – ceniona specjalistka od spraw leczenia żywieniem wzięła sprawy w swoje ręce. Teraz do jej gabinetu przyjeżdżają setki chorych z całej Polski. Nikt nie jest skazany na choroby cywilizacyjne. Jeśli dokuczają Ci bóle głowy, zmęczenie, problemy skórne,...

Nikt nie jest skazany na choroby cywilizacyjne. Jeśli dokuczają Ci bóle głowy, zmęczenie, problemy skórne, drażliwość, problemy z trawieniem, ta książka jest dla ciebie! Dzięki niej nauczysz się interpretować pierwsze niepokojące symptomy i dowiesz się, o jakie badania poprosić w gabinecie lekarskim.

Autorka patrzy na pacjenta całościowo. Wyjaśnia, że 80% chorób wynika ze złej diety. Wskazuje, dlaczego jelita mają wpływ na nasz nastrój oraz jakie są źródła alergii i nietolerancji pokarmowych. Czy to możliwe, że zwykły jogurt owocowy może mieć związek z przewlekłym zapaleniem zatok?

Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą przedstawia praktyczny system wczesnego ostrzegania i skuteczny program zdrowego życia.

Bożena Kropka wskazuje, jak dieta w decydujący sposób wpływa na nasze zdrowie. Jakie pokarmy łagodzą lub leczą, np. anemię, choroby wątroby, czy tarczycy. Jej praktyczny jadłospis to coś więcej niż łatwe wskazówki – to przepis na zdrowie. Joanna Gruszka – dietetyk kliniczny

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

contessina | 2016-10-05
Przeczytana: 05 października 2016

Pani dietetyk przedstawia w książce sposób leczenia chorób dietozależnych. Ale żeby nikomu nie wydawało się, że chodzi tylko o choroby typu cukrzyca, czy miażdżyca. Oczywiście też, ale przede wszystkim o takie, które powierzchownie nie powinny mieć nic wspólnego z tym co jemy, bo przecież tak zdrowo się odżywiamy. Więc o co chodzi? Jest mnóstwo dolegliwości i chorób wynikających ze złego odżywania się i to nie tylko fast foodami, ale też zwykłą codzienną żywnością. Ponieważ każdy organizm jest inny a obciążając go wszechobecną chemią i składnikami,których nie toleruje doprowadzamy do wycieńczenia, nietolerancji pokarmowych, alergii na wszystko (i na nic), różnego rodzaju chorób (bólu głowy, pleców, wysypek, trądziku, grzybic, zgagi, zaparć, kaszlu, otyłości, różnych chorób przewlekłych i cywilizacyjnych, w tym także tych o podłożu autoimmunologicznym). Pani dietetyk proponuje metodę dzięki, której można pozbyć się nie tylko objawów, ale przede wszystkim, tego co powinno nas...

jovika | 2018-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2018

otrzymałam te książkę w prezencie, przeczytałam ją w kilka dni. zaznaczałam sobie wszystkie ważne sprawy. okazuje się, że zdrowa dieta i odpowiednie żywienie dotyczy więcej obszarów życia niż można się spodziewać. dieta i ułożenie jadłospisu wymaga nie lada umiejętności i wiedzy.
daleko mi do bycia dietetykiem, ale ta książka pomaga w znacznym stopniu uzupełnić braki w podstawowym zakresie.
polecam każdemu, kto chce sobie pomóc. wierzę, że zmiana nawyków wszystkim z nas wyjdzie na dobre.
jestem zainteresowana tematyką zdrowego żywienia, a ta książka tylko uświadomiła mi jak bardzo odpowiednie dobranie składników może mi pomóc na moje dolegliwości.
na pewno nie raz wrócę do książki, a dodatkowo propaguję te wiedzę wśród najbliższych. oni tez skorzystają z porad p. Kropki.

lillithu | 2017-05-30
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 marca 2017

Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą to mała encyklopedia współczesnej i co najważniejsze opartej na najnowszych odkryciach wiedzy. Najwięcej problemów ze zdrowiem i nawet długotrwałych chorób wynika właśnie z nieodpowiedniego odżywiania. Przeciętna osoba, nie interesująca się własną dietą, nie wiąże pewnych symptomów z alergią pokarmową, nieodpowiednim łączeniem składników odżywczych, czy przede wszystkim jedzeniem śmieciowego, tłustego i pustego odżywczo pokarmu. Pani Kropka widzi te zależności, co więcej pomaga swoim pacjentom również je zauważyć i odzyskać dzięki temu kontrolę nad własnym życiem i zdrowiem. Bardzo podoba mi się fakt, że zmiana ta jest naprawdę prosta i wykonalna dla każdego. Podstawą rozpoczęcia działania jest zrobienie odpowiednich badań (mamy je tu pięknie wyjaśnione, podzielona na poszczególne problemy zdrowotne) i śledzenie tego, co właściwie jemy. Wielu osobom (ja również się na tym łapię) wydaje się że jedzą bardzo zdrowo, a po głębszej...

Milka04 | 2018-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2018

Dawno tak się nie męczyłam z poradnikiem... a pokładałam w nim wielkie nadzieje. Choć opis był bardzo obiecujący, to trudno tu znaleźć wiedzę, która wyjaśniłaby nam źródło niektórych dolegliwości. Mam wrażenie, że wszystko kręci się wokół glutenu i alergii. Nie chcę już dłużej o tym ani słuchać, ani czytać. Można porozmawiać o diecie, ale normalnej? O normalnym jedzeniu? Bez skupiania się na wysłanniku diabła - glutenie? Odnoszę wrażenie, że autorka należy do kolejnych doktorek, które uważają, że dieta powinna się składać z wymyślnych potraw, sporządzonych z produktów, których nazwy pierwszy raz słyszę. Przepisy zawarte w tej książce jasno o tym świadczą. Oprócz kilku ciekawostek i wskazówek, nie znalazłam w tej lekturze nic, co znacząco wpłynęłoby na moje myślenie, a potem - na życie. Za dużo w niej alergii (nie wszyscy ludzie na nie chorują, halo!), a za mało przyziemności i, o dziwo, zdrowego rozsądku.

Klaudia W | 2018-03-01
Przeczytana: luty 2018

Ta książka to reklama proponowanego przez autorkę programu "6 kroków wyjścia z alergii". Odniosłam wrażenie, że wspomina o nim średnio co drugą stronę. Zbyt często też pojawia się gluten jako największe zło tego świata, a najbardziej śmieszyły mnie opowieści z jej gabinetu, gdzie magicznie wręcz od razu po wejściu zgadywała co danemu człowiekowi dolega.

Kolejny samozwańczy dietetyk (tu brak pewności, jednak nie znalazłam nigdzie informacji, by ta pani była związana z jakimkolwiek uniwersytetem), który wybija się na modzie. Książka mocno promowana tym, że opiera się na najnowszych badaniach naukowych, jednak gdy ktoś zerknie w źródła, to zauważy, że na wyrost.

cadavre | 2018-07-12
Przeczytana: 15 lipca 2018