Poezje. Poems

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Polski
poezja
Mlg

Dwujęzyczny wybór poezji W.Szymborskiej, zawiera wiersze z różnych tomików do roku 1979.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: https://tezeusz.pl/51821,szymborska-wislawa-poezje...»

Mlg | 2016-07-10
Przeczytana: 07 lipca 2016

"Poezje.Poems" to wybór wierszy Szymborskiej do roku 1979. Obejmuje tomiki "Wołanie do Yeti", "Sól", "Sto pociech", "Wszelki wypadek", "Wielka liczba", "Życie literackie".
Niektóre wiersze były dla mnie odkryciem, niektóre przypomnieniem, a inne dobrze znałam. Wszystkie smakowałam powoli. Z namysłem.

Dobrze jest się na chwilę zatrzymać.

Dodatkowym smaczkiem były angielskie przekłady na sąsiedniej stronie. Czasami zaskakujące.

Allie | 2017-04-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poezja