18 WIERSZY

Wydawnictwo: Oficyna Literacka
poezja
hunter

"Na każdy jego wiersz się czekało, każdą kolejną książkę omawiało w gronie miłośników poezji jako wydarzenie artystyczne i moralne wielkiej wagi. Można było ręką zasłonić nad wierszem nazwisko autora, a i tak tekst jego był zawsze rozpoznawalny. Dane mu było mówić głosem własnym, co zdarza się tylko wielkim artystom. Jego twórczość to w literaturze, nie tylko polskiej, ale i światowej, wartość bezwzględna. Czas jej nie skruszy, bo zawsze będą czekały ludzi dramatyczne wybory, nadzieje i złudzenia, i konieczność rozpoznania prawdy
w zamęcie rzeczywistości. A o tym właśnie pisał Herbert aż do śmierci. Należy mu się wieczność,
że robił to tak pięknie".
(Wisława Szymborska)

Lissa | 2014-07-05
Na półkach: Poezja, Przeczytane

To szczególny wybór poezji, dokonany przez samego autora.

rbj | 2016-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2016