Prawo dla ratowników medycznych

Wydawnictwo: Difin
youstyna

Książka przedstawia w sposób kompleksowy najważniejsze aspekty prawne wykonywania zawodu ratownika medycznego i jest jedyną tego typu publikacją na rynku. Jest to również poradnik, którego wydanie zostało zainspirowane przez samych ratowników medycznych - studentów autorki. Zawiera on dużo odniesień praktycznych, w tym dotyczących form wykonywania zawodu oraz umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Publikacja uwzględnia fundamentalne ustawowe zmiany dotyczące zawodu ratownika medycznego obowiązujące od 1 stycznia i 1 maja 2016 roku.

Posługując się przystępnym językiem, autorka wskazuje m.in.:

- jak założyć podmiot leczniczy,
- jakie są jednostki systemu PRM i ich zadania,
- jakie są nowe ustawowe zasady wykonywania zawodu ratownika medycznego,
- jakie czynności zawodowe może legalnie wykonywać ratownik medyczny,
- gdzie poza systemem PRM ratownik może wykonywać swój zawód,
- jakie są rodzaje i zasady odpowiedzialności prawnej ratownika medycznego,
- jak zawierać umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z NFZ,
- jak zorganizować zabezpieczenie medyczne imprezy masowej.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/prawo-dla-ratownikow-medycznych/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/prawo-dla-ratownikow-medycznych/