Od pierwszego wejrzenia

Wydawnictwo: Albatros
At First Sight
nicholas sparks, romans, miłość
Zombek

Dla miłości człowiek gotów jest poświęcić wszystko. Jeremy Marsh porzuca prestiżową pracę dziennikarza w Nowym Jorku przenosi się z tętniącego życiem miasta do Boone Creek, niewielkiej miejscowości w Karolinie Północnej. Wraz ze swoją ukochaną, śliczną bibliotekarką Lexie Darnell, zamieszkuje w starym domu. W otoczeniu przyrody zakochani przygotowują się do ślubu i narodzin córki. Ale czy Lexie na pewno była wierna narzeczonemu?

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Ania | 2013-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Jest to moja ostatnia książka tego autora.
Powiem tak...Początek nie był zbyt ciekawy ale zakończenie zupełnie mnie zaskoczyło,nie spodziewałam się że tak się ta książka skończy.Przyznam że nie rozumiem dlaczego autor zdecydował się na takie a nie inne zakończenie.Jest wzruszająca,łza zakręciła mi się czytając tragedię z jaką musiał się zmierzyć główny bohater.
Po przeczytaniu wszystkich książek Sparksa mogę powiedzieć że większość jego książek kończy się śmiercią jednym z bohaterów ale zrozumiałam dlaczego tak napisał swoje książki kiedy przeczytałam "Trzy tygodnie z moim bratem"
JEGO KSIĄŻKI SĄ PO PROSU PIĘKNE!!!

Marlena | 2014-01-11
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Książka nie jest zła, ale po autorze spodziewałam się czegoś lepszego. Na początku nie bardzo się rozwija i nie bardzo wciąga jednak na koniec autor nadrabia zaległości niesamowitym i zaskakującym zakończeniem. Śledziłam losy głównych bohaterów bez większego zaangażowania i bez wielkich emocji. Ot taka sobie opowieść... On Jeremy Marsh bardzo dobry dziennikarz z Nowego Yorku, zakochuje się od pierwszego wejrzenia i w błyskawicznym tempie oświadcza się. Ona (też w błyskawicznym tempie) zachodzi w ciążę. Oświadczyny zostają przyjęte. Jeremy zostawia wielkie miasto, świetną posadę , rodzinę, przyjaciół i przenosi się do małej mieściny, by u boku ukochanej zacząć nowe życie.
Oczywiście główny bohater ma olbrzymie problemy; -rodzice i przyjaciele nie rozumieją, jak bardzo kocha swoją narzeczoną i dlaczego rzuca dla niej wszystko (przecież znają się od tygodnia). No i życie w małym miasteczku nie jest takie jak życie w Nowym Jorku. A przede wszystkim Jeremy jeszcze do wczoraj był...

Asiek | 2016-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Bohaterem powieści „ Od pierwszego wejrzenia” jest nowojorski dziennikarz Jeremy Marsh. Uważa się za niesamowitego szczęściarza, ponieważ poznał piękną bibliotekarkę Lexie Darnell, z którą zamierza się ożenić oraz oczekuje narodzin dziecka. Dla przyszłej rodziny postanawia porzucić życie w wielkim mieście przenieść się do małej miejscowości Boone Creek w Karolinie Północnej, z której pochodzi Lexie. Z czasem bohater zaczyna się zastanawiać, czy ukochana jest mu wierna. Na jaw wychodzi również ukrywana przez nią tajemnica z przeszłości.
„Od pierwszego wejrzenia” jest kontynuacją powieści „Prawdziwy cud”. Jest to piękna opowieść o miłości i jej trudach. Pokazuje, że nie zawsze w związku bywa idealnie, ale trzeba go pielęgnować każdego dnia.
Koniecznie trzeba przeczytać.

Agata | 2016-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Kolejny bardzo dobry romans Nicholasa Sparksa, jednak moim zdaniem "Prawdziwy cud" nie potrzebował kontynuacji. Tak czy owak ciąg dalszy historii o miłości Jeremy'ego i Lexie powstał i muszę przyznać, że niektóre momenty są zabawne - nie da się nie uśmiechnąć ;) Jednak sięgając po tę książkę trzeba pamiętać o tym, że jest to romans i nie powinno się oczekiwać po tej książce czegoś nadzwyczajnego. Polecam głównie fanom romansy i twórczości Nicholasa Sparksa, którzy na pewno nie zawiodą się tą powieścią.

zosia_bm | 2014-03-24
Przeczytana: 24 marca 2014

Przez pierwsze rozdziały czułam rozczarowanie. Miałam przesyt niedomówień i komplikowania sobie sztucznie życia przez bohaterów. Końcówka książki jest zaskakująca i smutna.

wiolagg66 | 2014-12-28

"Mimo wstrząsu emocjonalnego, jaki przeżył, wpatrywał się w swoje dziecko, zyskując nagłą pewność, że to, co w tej chwili robi, jest jedynym powodem, dla którego znalazł się na tej ziemi. Żeby kogoś kochać. Żeby troszczyć się o kogoś innego, żeby pomagać drugiej osobie, dźwigać jej troski, dopóki sama nie będzie dość silna, by je udźwignąć. Żeby opiekować się kimś bez stawiania żadnych warunków, bo przecież to właśnie nadaje sens życiu..."

Lubię czytać książki Sparksa,są proste w przekazie,bardzo uczuciowe.
Dzięki tej książce uświadomiłam sobie,że trzeba cieszyć się z życia,choć bywa różnie...
Piękne,a zarazem smutne zakończenie sprawiło,że łzy popłynęły mi z oczu.

BARDZO POLECAM.

Rose | 2011-03-20
Przeczytana: 20 marca 2011

Bardzo mi się podobała. Gdyby się dało, dałabym ocenę znacznie wyższą...
Przeczytałam ją jednym tchem, chociaz takiego zakończenia się nie spodziewałam, jak zwykle nie obyło się bez łez... Bardzo wzruszająca książka. Pan Sparks wie jak działac na emocje ludzi.
Polecam jak najbardziej, każdy powinien ją obowiązkowo przeczytac...

witcherrie | 2015-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2015

Powróciłam do Sparksa po długiej przerwie. Okazało się, że na tyle długiej, aby ponownie docenić głęboką historię jaką przekazuje autor.
Na początku nie lubiłam głównych bohaterów. W końcu, kto w dzisiejszych czasach żeni się po 3 tygodniach znajomości? A jednak Jeremy i Lexie to robią. Dlaczego? Nie, nie łączy ich żadna pokrętna relacja. Po prostu zakochali się w sobie i w ogóle nie słuchają głosu rozsądku. Jak nastolatkowie. Potem polubiłam ich, przywiązałam się.
Wstrząsnęły mnie ich losy. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, a tu bum! Totalne zaskoczenie. Nie tak to się miało potoczyć. Nie tak wyglądają happyend'y.
Długo rozmyślałam nad tą książką. ''Od pierwszego wejrzenia'' zmusza do refleksji. Jeszcze sporo czasu minie, zanim określę swoje emocje, jakie mogłyby mi towarzyszyć w takiej sytuacji.

Justyna Antoniewicz | 2016-04-16

Nicolas Sparks pisze cudowne, piękne powieści o uczuciach, życiu i miłości,,niosą one przekaz prawdziwy i życiowe przesłanie.
Urzekają mnie, chwytają mocno za serce.
Ta książka bardzo piękna, wzruszająca jest zaczytałam się od początku do końca połknęłam książkę.
Spędziłam przyjemne chwile przy niej, delektowałam się powieścią!!!!!!

Jolka | 2017-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Sparks - mąż i ojciec pięciorga dzieci. Mężczyzna w każdym calu, jak widać, dlatego aż dziw bierze, że pisze tak ujmująco i ciepło, by nie powiedzieć ckliwie, o miłości. Poszłam za ciosem i przeczytałam drugą część z serii "Prawdziwy cud" o dalszych losach narzeczeństwa, a potem małżeństwa Jeremiego i Lexie. Miłość szybka, niewolna od zazdrości, niepotrzebnych kłótni i wymówek, spełniona w postaci córeczki. Akcja bardzo powolna, bez nagłych zwrotów, poza zakończeniem. Trochę tajemniczości i paranormalności w osobie babki Doris. Pełen romantyzm. Historia jakich wiele. Nie jest to mój ulubiony gatunek, ale dla spragnionych pięknie napisanych romansów nie lada gratka.