Powięź. Badanie, profilaktyka i terapia dysfunkcji sieci powięziowej

Wydawnictwo: Edra Urban & Partner
zdrowie, medycyna
youstyna

Książka jest efektem cennej współpracy między praktykami terapii manualnej i naukowcami wielu dyscyplin, która nawiązywała się dzięki ostatnim kongresom International Fascia Research (Boston, Amsterdam, Vancouver). Książka została przygotowana przez ponad 100 specjalistów z całego świata. Stanowi idealne narzędzie dla profesjonalistów, zainteresowanych powięziami i ruchem ciała - fizjoterapeutów, osteopatów, terapeutów manualnych, masażystów oraz lekarzy, którzy zajmują się układem mięśniowo-szkieletowym oraz rehabilitacją.

W publikacji:

Wyjaśnienie zagadnień od anatomii do fizjologii, poprzez poszczególne stany kliniczne i związane z nimi metody terapii do niedawno opracowanych technik badawczych
Przedstawienie roli powięzi jako systemu komunikacji w całym organiźmie
Najnowsze dostępne informacje na temat przenoszenia siły na drodze mięśniowo-powięziowej, co pomaga ustalić naukowe podstawy dla przykładów klinicznych
Omówienie znaczenia powięzi jako organu czuciowego, w tym jej czynności proprioceptywnej i nocyceptywnej, mających wpływ na powstawanie bólu krzyża
Opis nowych metod obrazowania, które potwierdzają łączność pomiędzy narządami i tkankami
Nowe wiadomości z zakresu medycyny alternatywnej, jak np. teoria meridian wywodząca się z tradycyjnej medycyny chińskiej czy wpływ akupunktury na powięzi

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/powiez-badanie-profilaktyka-i-terapia/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/powiez-badanie-profilaktyka-i-terapia/

daleko_2 | 2017-10-14
Różyczka | 2017-02-17