Historyjki Beatrix Potter

Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
Mary

Czy znasz króliczka Piotrusia i jego kuzyna Beniamina? Czy wiesz, co się przydarzyło kocurkowi Tomaszowi i dlaczego Hilda Kałużanka zaufała chytremu lisowi? Jeśli nie, sięgnij po ten zbiór uroczych, pięknie ilustrowanych opowiastek, które od ponad stu lat zachwycają dzieci na całym świecie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/494486/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/494486/

Mollinka_90 | 2016-07-12

Powiastki Beatrix Potter to niezwykłe historyjki o nietuzinkowych bohaterach - zwierzętach, którym pisarka nadała imiona i wyposażyła w iście ludzkie cechy. Mimo, że stworzone w początkach XX wieku, nie tracą nic ze swej aktualności. Wzbogacone ślicznymi rysunkami samej autorki tworzą miniaturowe dzieło sztuki.
Znajdziemy tu najbardziej znaną spośród wykreowanych przez Beatrix Potter postaci - królika Piotrusia, a także sympatycznego jeża - Panią Mrugalską, kaczkę Teklę Kałużankę, Ropucha Jeremiego, mysiego krawca z Gloucester i Wiewiórkę Orzeszko. Urocze zwierzątka z miejsca wzbudzą sympatię nawet najbardziej wymagającego małego czytelnika.
Tworzenie opowiastek wymagało od autorki dobrej znajomości zachowań zwierząt, które opisywała. Było to możliwe dzięki jej rozległym zainteresowaniom przyrodniczym, które rozwijała od najmłodszych lat. Wielu bohaterów jej książeczek to autentyczni przyjaciele pani Potter, których hodowała w swoim domu i ogrodzie.
Odbiegając nieco od tematu...

Kasia | 2016-06-26
Przeczytana: czerwiec 2016

Na Dzień Dziecka i nie tylko opowieści o zwierzętach autorstwa Beatrix Potter to naprawdę bardzo dobry pomysł. Dla najmłodszych to przygoda z klasyką literatury dziecięcej, a dla rodziców powrót do dawnych lat.

Cała opinia o bieżącym wydaniu wraz ze zdjęciami:

Monika Mika | 2017-06-24

Pięknie wydana książka jedna z moich ulubionych.

Kailean | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017