Zioła i zdrowie

Travy i zdaroŭje
8390002060
poradniki
Athoualia

W niniejszej publikacji omówionych zostało ponad 100 gatunków roślin leczniczych. Przy każdym z nich podano szczegółowy, uzupełniony ilustracją opis wyglądu rośliny, informacje o obszarze jej występowania, środowisku naturalnym, sposobach zbierania oraz przyrządzania odpowiednich preparatów. Ich skład chemiczny, właściwości lecznicze i możliwości zastosowania zostały dokładnie scharakteryzowane
Osobna część książki poświęcona została metodom leczenia przy pomocy rozmaitych preparatów ziołowych najczęściej spotykanych, poważniejszych schorzeń organicznych.

źródło opisu: Ancher; FOOX, 1992

źródło okładki: Autorskie

Athoualia | 2016-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2016

Bardzo dobra książka! Dużo informacji na temat poszczególnych ziół. Poparte badaniami autorów. Widać, że włożyli dużo pracy w napisanie książki. Kuracje i przepisy na mieszanki ziołowe są dokładnie opisane. Nie zabrakło również barwnych ilustracji roślin. Polecam miłośnikom fitoterapii i medycyny naturalnej.