Perfect State

Okładka książki Perfect State Brandon Sanderson
Okładka książki Perfect State
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Dragonsteel Entertainment fantasy, science fiction
58 str. 58 min.
Perfect State
Dragonsteel Entertainment
2015-03-31
2015-03-31
58 min.
9781938570094
Brandon Sanderson Perfect State novel nowela

Absolutnie nieangażująca historia o niczym.

Absolutnie nieangażująca historia o niczym.

Nie wiem skąd tak wysokie oceny. Historia taka z d.. o niczym. Oczywiście gdyby rozwinąć pomysł, pociągnąć całą historię może coś by z tego było, jednak z tej formie jest stratą czasu.

Ostatnio odkryłem krótkie historie Sandersona i muszę przyznać, że wsiąkłem. Nie jest to może szczyt możliwości Sandersona, ale jest idealna na dłuższą podróż autobusem w te i z powrotem. Tylko nie omińcie swojego przystanku!

Byłam na randce, dość nietypowej. Tak mogę opisać historię w tej książce.

Dzieło mówi o Kairominasie, który jest Bogiem-Cesarzem w swoim Stanie. Pokonał wszystkich wrogów, zjednoczył cały świat oraz opanował magię zwaną Przeszywaniem, lecz jeszcze nie do końca. Pewnego dnia Kairominas musi stawić czoło jeszcze większemu wyzwaniu do spotkania z kobietą. Lecz nie spotyka się z idealnie dobraną wybraną z górnej części listy, spotyka się z kobietą położoną na ostatnim miejscu. Kobieta musi dorównywać i dorównuje mu siłą - kobietą z innego świata, osiągnęła również wiele, co on.

Pogubiłam się na samym początku całej historii. W dodatku sam motyw owej randki nie do końca zachęcał mnie do poznania tej książki. Pomyślałam a co mi tam, spróbuje. Niewielka historia ponieważ ma zaledwie 80 stron. Więc każdy może poświęcić na nią swój czas. I jestem pewna że absolutnie się nie zawiedzie! Ponieważ i tak było ze mną. Im bardziej rozkręca

ła się historia tym bardziej byłam zaskoczona.
Styl pisania Sandersona jak wiemy jest bardzo specyficzny i nie w sposób go nie rozpoznać. Świetnie oddaje emocje bohaterów i potrafi zaskoczyć czytelnika.

Kto zmusił tak potężną osobę, by udała się na randkę? Co wyniknie z tego spotkania?

Byłam na randce, dość nietypowej. Tak mogę opisać historię w tej książce.

Krótkie ale fajne i super rozbudowane

Krótkie ale fajne i super rozbudowane

Biorąc pod uwagę długość, właściwie nie można temu opowiadaniu czegokolwiek zarzucić. Jeśli komuś nie przypadnie do gustu - przynajmniej nie zmarnuje czasu.

Jak dobrze że Sanderson potrafił się pohamować i nie zrobił z tego pomysłu kolejnej, 5 tomowej epiki po 1000 stron każda.

Lubię Sandersona, ale to opowiadanie kompletnie mi nie siadło.

Lubię Sandersona, ale to opowiadanie kompletnie mi nie siadło.

Ciekawe. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Trochę krótkie, ale ciekawe.

Ciekawe. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Trochę krótkie, ale ciekawe.

Bardzo przyjemna, krótka forma która jak każde do tej pory poznane przeze mnie dzieło Sandersona potrafi zaskoczyć i wciągnąć, tak że ciężko się oderwać. Po przeczytaniu czuje niedosyt bo chciałoby się poznać jeszcze trochę historii tego świata rodem z matrixa.

Zajmująca, ciekawa książka poruszająca tematykę nadmiaru szczęścia. W dość prosty sposób przekazuje istotne informacje o charakterze i trudach życia ludzkiego.

• 2017