Wyspa kobiet

Tłumaczenie: Jakub Syty
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
La isla de las mujeres
komiks
komiksy
giera

Co by było gdyby Don Juan został rozbitkiem na wyspie pełnej kobiet?... Poznajcie Céleste Bomparda, lotnika-akrobatę i uwodziciela. Jego podniebne zdolności przyniosły mu powodzenie wśród płci pięknej. Podczas I wojny światowej przewozi listy żołnierzy, z okopów na linii frontu do oczekujących na wieści od nich ukochanych. Jego samolot zostaje zestrzelony, a on trafia na bezludną wyspę. Czy aby na pewno? Czy to piekło czy niebo?... Przekonajcie się czytając Wyspę kobiet!

źródło opisu: timof i cisi wspólnicy 2016

źródło okładki: http://www.timof.pl/katalog/Wyspa+kobiet/pokaz.html

Przemek Skoczyński | 2019-03-16
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 16 marca 2019

Nic wielkiego. Całkiem sympatyczna wariacja na temat, znanej choćby z naszej "Seksmisji", rzeczywistości kreowanej przez kobiety, w której eliminują mężczyzn. Może to oczywiście pod płaszczykiem zabawnej historii prowokować głębsze rozkminy o roli płci czy ośmieszaniu schematów, ale nie oszukujmy się - raczej po lekturze nie napiszesz na ten temat eseju, a jedynie uśmiechniesz się pod nosem i odłożysz na półkę. Graficznie jest w stylu Sfara i Blaina, więc miód. Fajna pozycja, choć na jeden raz.

smotex | 2018-01-02
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 01 stycznia 2018

To bardzo dobra zabawa w bardzo atrakcyjnych kolorach. Nie spodziewałam się sensownego zakończenia, a tu zasko!
Capnięte wczoraj na szybki raz, a dziś sobie jeszcze kartkuję, bo nie mogę się oderwać od rysunków - wieszałabym.

PolishPopkulturę | 2017-08-20

Spodziewałem się nudnej, głupiutkiej bzdurki, a dostałem całkiem sympatyczny komiks humorystyczny, trochę w stylu Sfara, tyle że lepszy, bo bez zbędnego ględzenia i z sensownym zakończeniem. Polecam!

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

giera | 2017-07-25

Fabuła przedstawiona w komiksie Wyspa kobiet rozpoczyna się od dramatycznego wydarzenia. Trwa pierwsza wojna światowa. Słynny i nieustraszony lotnik, Céleste Bompard, pilotuje swój mały dwupłatowiec, który podczas burzy zostaje trafiony piorunem. Skutkiem tego rozbija się na tropikalnej wyspie, leżącej gdzieś pośrodku oceanu. Nasz bohater jakimś cudem ocalał. Niestety wyspa sprawia wrażenie bezludnej i najprawdopodobniej położona jest z dala od szlaków komunikacyjnych. Dlatego Bompard, niczym Robinson Cruzoe, jest zmuszony zorganizować sobie samotne życie, czyli zatroszczyć się o schronienie, pokarm, a także jakoś poradzić sobie z nudą (czyta listy, które miał dostarczyć na front).

Z retrospekcji dowiadujemy się, że przed wojną był pilotem-akrobatą oraz pełnokrwistym playboyem. Na jego pokazy przychodziły tłumy, a kobiety wzdychały, mdlały i "odsłaniały się". Zresztą o to mu tylko chodziło, aby one go wielbiły, "nosiły na rękach", zapraszały do łóżka. I właśnie płytkich, opartych...

Chris3z8 | 2017-07-17
Na półkach: Komiks👀, Przeczytane

Niewybredna zabawa dla każdego, kto uwielbia połączenie seksmisji z Robinson Crusoe i wątkami I wojny światowej.

Paweł Panfil | 2017-04-20
Przeczytana: 04 marca 2017

"Wyspa kobiet" Zanzima, to krótka i prosta historia o pilocie, który rozbija się na tytułowej wyspie. Głównym walorem komiksu jest humor i komediowo-erotyczne obrazki. Przyjemne na szybką rozrywkę, ale raczej na jedno podejście bez bisów.

Adrian Tync | 2017-03-12
Przeczytana: 11 marca 2017

Całkiem zabawny i lekki komiks, historia w rodzaju krajowej Seksmisji.
Raczej nie dla dzieci, chociaż obsceny zbytniej tam nie ma.

steffburton | 2016-06-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks