Słowackiego.

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
komiksy
DzikiZgon

Przy ulicy Słowackiego w centrum Katowic znajduje się mieszkanie wynajmowane przez głównego bohatera i zarazem narratora komiksu.

Z racji swojego atrakcyjnego położenia przewija się przez nie wiele osób, które opowiadają gorzkie, absurdalne i zabawne historie oddające ducha i rytm miasta.

Małe mieszkanie na Słowackiego jest jak Górny Śląsk w pigułce.

źródło opisu: Kultura Gniewu 2016

źródło okładki: http://www.kultura.com.pl/index.php

Wkp | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

SŁOWACKIEGO CZTERDZIEŚCI I CZTERY

Z fragmentem tego komiksu miałem okazję zapoznać się już wcześnie, bo przy okazji tegorocznego „Darmozina”, w którym zagościła historia „KWK Wieczorek”. Spodobał mi się wtedy scenariusz, do strony graficznej nie byłem jednak przekonany. Teraz, mając w dłoniach cały album, śmiało mogę powiedzieć, że i scenariusz i strona graficzna przypadły mi do gustu. I spodobają się także każdemu, kto szuka komiksu utrzymanego w klimatach „Osiedla Swobody”.

W centrum Katowic, przy ulicy Słowackiego czterdzieści jeden, w mieszkaniu numer cztery mieszka on. Bohater i narrator tej opowieści. Człowiek młody, ale choć pełen wszystkiego, pełen emocji i przemyśleń, człowiek, którego z każdym dniem jest coraz mniej. W okolicy nie dzieje się wiele, ale jedno toczy się z nieubłaganą zawziętością – codzienne życie, wraz z którym przed bohaterem przetaczają się także barwne postacie. Niedowidzący zegarmistrz, zawsze trochę chory pan Adam, głodujący młody człowiek, starszy...

Justyna | 2017-07-31
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, 2017
Przeczytana: 31 lipca 2017

Niestety nie wszystkie historie mnie do siebie przekonały. Dodatkowa gwiazdka za ciekawą formę.

Joyofcomunism | 2016-10-13
Przeczytana: 12 października 2016

Komiks wyjątkowo mi bliski ponieważ tłem dla komiksu są moje kochane Katowice. Krótkie historie napisane w ciekawy sposób (szczególnie przez niekonwencjonalne rozmieszczanie tekstu - czasem w dymkach czasem bezpośrednio na rysunku).

Przemek Skoczyński | 2016-11-06
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 06 listopada 2016

Jakie to dobre! Późny listopad - wczesna zima. Katowicki syf. Deprecha kontra poczucie humoru. Błyskotliwe wnioski płynące ze zwyczajnych historii, a dodatkowo całośc bardzo poetycka. Jestem pod wrażeniem. Jak dla mnie najciekawszy tegoroczny debiut w polskim komiksie.

Marta | 2017-07-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, KOMIKSY
Tekla | 2017-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2017
    Darmozin #01
    Nikodem Cabala, Maciej Jasiński, Monika B. Janowska, Daniel Gizicki, Katarzyna...