Wojenna odyseja Antka Srebrnego - 2 - Ucieczka z nieludzkiej ziemi 1940 r.

Cykl: Wojenna odyseja Antka Srebrnego (tom 2)
Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
łagry, deportacja Polaków
komiksy
kendo777

Drugi zeszyt przygód Antka Srebrnego pt. Ucieczka z nieludzkiej ziemi opisuje jego losy najpierw w miejscu deportowania – w Kazachstanie, a następnie w prawdziwym "piekle na ziemi" – sowieckim łagrze. Spotyka w nim "bezprizornych" i "urków" będących prawdziwym postrachem więźniów politycznych sowieckiego GUŁAGU. Dzięki pomocy jednego z więźniów udaje mu się uciec i wzorem prawdziwej historii Witka Glińskiego, przedrzeć do Syrii.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wojenna-odyseja-antka-srebrnego/2

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wojenna-odyseja-antka-srebrnego/2

kendo777 | 2016-06-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Świetnie opowiedziana historia, która wykorzystuje to, że działa w medium komiksowym. Poszczególne zeszyty są trochę krótkie (tak samo jak krótkie są kolejne epizody Hildy Folk), ale to przecież komiks dla dzieci, więc nie mogę uważać tego za minus. To takie Jak rozpętałem II WŚ dla młodszych. W pierwszym odcinku mieliśmy walkę harcerzy z Sowietami w Grodnie, w drugim łagry w Kazachstanie, a trzeci będzie o bitwie o Tobruk w Libii. Czwarty zaś pod Monte Cassino. Antek Srebrny nieźle podróżuje. :)