Coutoo

Coutoo
Andreas, komiks, Plansze Europy
komiksy
czomicz

Przed kilkoma laty Nowy Jork był terroryzowany przez seryjnego mordercę zabijającego ofiary dwoma ciosami noża. Świadkowie opisywali go jako potężnego człowieka w dziwnej białej koszuli i z monoklem w oku. Prowadzącemu sprawę porucznikowi Carlowi Krafftowi udało się dopaść zbrodniarza i go zabić. Nigdy nie poznał jego prawdziwej tożsamości, dowiedział się tylko, że morderca nazywał sam siebie mianem Coutoo. Obecnie detektyw Joe Krafft, syn Carla, szuka kolejnego nożownika w białej koszuli i z monoklem w oku. Młody policjant jest przekonany, że Coutoo powrócił... Coutoo Andreasa jest uważany przez francuskich czytelników za komiks kultowy, gdyż posiada wiele warstw znaczeniowych, które odkrywa się podczas kolejnych lektur albumu. Ta mroczna opowieść kryminalna z wątkiem fantastycznym rozgrywa się na kilku płaszczyznach czasowych, a tajemnica nowojorskich morderstw okazuje się sięgać czasów drugiej wojny światowej. Autor tworzy skomplikowaną intrygę, której wyjaśnienie tylko na pierwszy rzut oka wydaje się jednoznaczne... Urodzony w 1951 roku w Niemczech Andreas (właściwie Andreas Martens) od wielu lat tworzy we Francji. Posiada status twórcy wybitnego i niepowtarzalnego. Polscy czytelnicy znają go z takich dzieł jak: Cromwell Stone, Arq, Rork czy Cyrrus - Mil.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

olaf9000 | 2016-09-04
Na półkach: Przeczytane, Komiks

Co prawda jest to portal o czytaniu. Czytanie na ogół łączy się ze składaniem literek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czytać obrazki. Przecież, to nie nasz pomysł tylko ludków żyjących kilka tysięcy lat temu.
"Coutoo" świetnie się czyta graficznie. Kadr po kadrze. Andreas rozpisuje całą historię w taki sposób, że można zapomnieć o dymkach ;-) Co się jednak tyczy ich zawartosci, to po prostu dobra opowiastka kryminalna.

PolishPopkulturę | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Przeciętniak niestety: do szybkiego przeczytania i jeszcze szybszego zapomnienia. Raczej nie polecam.