Zabić Haniego. Historia Janusza Walusia.

Michał Zichlarz Wydawnictwo: Replika literatura faktu
Replika
emigrant RPA zamach polityka wyrok więzienie Apartheid Waluś
literatura faktu
emigrant RPA zamach polityka wyrok więzienie Apartheid Waluś

Świetna książka, która w sposób niemal kompletny przedstawia genezę, przebieg i konsekwencje wydarzeń z 10 kwietnia 1993 roku. Warto.

bardzo dobry, bezstronny opis, dużo z Komisji Prawdy i Pojednania, książka głównie skupia się na faktach, nie ideologii. To czego mi brakuje, to background. Na pewno chciałbym dużo więcej opisów ówczesnej sytuacji RPA, całej tej walki, lat 80., ale trochę tego jednak jest. Zresztą rozumiem, że taki był zamysł autora, żeby bardziej skoncentrować się na osobie zabójcy i samej...

Dla mnie rewelacja. Brakowało na rynku wydawniczym przystępnej pozycji, z której możemy dowiedzieć się czegoś o Januszu Walusiu. Polecam szczególnie fragmenty dotyczące przesłuchań na sali sądowej. Bardzo ciekawa postać i to nie tylko ze względu na głośny czyn zawarty w tytule książki.

Książka w zbyt dużym stopniu skupia się na wszystkim wokół tylko nie o samej osobie Janusza Walusia. Szkoda, nastawiałem się w głównej mierze na portret osobowy Janusza Walusia.

• Chcę w prezencie
  • Historia
  • RPA
  • XHp
  • Ha, mam! :)
  • Chcę przeczytać PRIORYTET - ambitne
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Zabić Haniego. Historia Janusza Walusia.