Więcej niż klub

Seria: Klub Łowców Przygód
Wydawnictwo: Literatura
youstyna

Filip (ksywka: Messi) i Marek (ksywka: Ronaldo) żyją piłką. Drużyna jest ich drugą rodziną, trener drugim ojcem, a wtykająca we wszystko nos menedżerka Ewa (z ich klasy) byłaby nawet całkiem dobrym materiałem na… dziewczynę? Niestety – te szczere uczucia nie wpływają na grę osiedlowego klubu Fruteksu Pięknogóra. Drużyna jest słaba. Kolejni trenerzy rozkładają ręce, sponsor się wycofuje, a wyniki meczów wołają o pomstę do nieba. I właśnie w tym momencie wszędobylski nos Ewki bardzo się przydaje.

Czy nowy trener poprowadzi chłopaków do zwycięstwa? Czy naprawdę zna tego prawdziwego Messiego? I czy pomoże chłopakom spełnić marzenia o grze w hiszpańskiej lidze?

Zapraszamy do lektury pierwszej od czasów "Do przerwy 0:1" genialnej powieści dla dzieci o piłce nożnej.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/pawel-beresewicz,...(?)

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/pawel-beresewicz,...»

Anta | 2016-10-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ostatnia piłka trafiła do bramki, sędzia odgwizdał koniec meczu. Euro 2016 przeszło do historii. Piłkarze pojechali na zasłużony odpoczynek. Wygrzewają się w tropikach i nawet przez myśl im nie przejdzie, że gdzieś w Polsce, w jakiejś Pięknogórze, rosną ich następcy.

Dawno temu miejscowy klub omal nie pokonał Legii Warszawa. Przegrał wprawdzie 1:11, ale ten jeden jedyny gol stał się – jak to mówią – kultowy. Przeszedł do lokalnej historii i chociaż po tej krótkiej chwili „triumfu” pięknogórska drużyna futbolowa – niczym piłka – potoczyła się w dół tabeli, to pamięć o nim dodaje otuchy następnym pokoleniom graczy i ich kibicom.

Poznajmy kilku. Jako pierwszy na boisko wbiega strzelec pamiętnej bramki, Tathino. Mimo że pięknie zapowiadającą się piłkarską karierę zamienił na sklep spożywczy, Delikatesy Na Rogu, dawnej pasji nie zaniechał, tym bardziej że ma godnego następcę. Jest nim syn, Filip zwany Messim.

Messi biegnie ramię w...

FCBTVpl | 2017-06-19

Autorem książki „Więcej niż klub” jest Paweł Beręsewicz piszący książki dla dzieci i młodzieży, mający na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Czytelnicy cenią sobie jego trafność spostrzeżeń i celny dowcip.

Tytuł na pewno nawiązuje do klubu, w którym grają bohaterowie książki – Filip (Messi) i Marek (Ronaldo). Z drugiej jednak strony może nawiązywać do motto Barcelony, o której w książce jest dość sporo, między innymi o klubie, juniorach i La Masii.

Książka opowiada o chłopcach grających w Wojewódzkiej Lidze Przyszłych Gwiazd, w klubie GKS Frutex Pięknogóra. Wyniki nie były za dobre, zespół był nawet na ostatnim miejscu. Po wycofaniu się sponsora przez pożar w mieście i przejściu do klasy pewnej Ewy, wszystko się zmieniło.

Ewa stała się agentką trzech młodych piłkarzy, wzięła na siebie rolę kierowniczki zespołu i potrafiła załatwić wiele spraw m.in ciepłą wodę w prysznicach, zmianę gospodarza meczu, trenera czy transfer zawodnika.

W pewnym monnecie pojawia się trener, który...

krif | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

Moim zdaniem to po prostu rewelacyjna książka!!!

Tecna | 2017-06-18
Lidia | 2016-08-07
Przeczytana: 05 sierpnia 2016
SP1 | 2018-03-18
Nominacje do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego

Znamy nominacje do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016. Kapituła Konkursu w składzie: Barbara Gawryluk, Marta Lipczyńska-Gil, Joanna Olech, Małgorzata Węgrzecka oraz rada programowa Festiwalu Literatury dla Dzieci, czyli Łukasz Dębski, Agnieszka Karp-Szymańska i Szymon Kloska, nominowali 13 polskich książek dla dzieci w wieku 5-12 lat.