Syntetyczne pole kwiatów

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
poezja
Marylou

Ten zbiór to poszukiwanie naturalności, świeżości oraz prawdy w świecie, który zatraciliśmy i oprawiliśmy w plastikowe, sztuczne ramki. „Syntetyczne pole kwiatów” to bunt przeciwko zafałszowaniom takim, jak kwiaty w ogrodzie, które nie pachną, czy olbrzymie truskawki, które nie smakują. Czynności z życia oszczędnie ujęte w słowach, które demaskują mocniej niż niejedna powieść. „Ujmująca...

„Ujmująca prostota i trafność obserwacji, bez lukru i sztucznych barwników. Wiersze Joanny Guzik trafiają w sedno, które tylko subtelnie ociosane jest tym, co wzbudza emocje”.
Marika Krajniewska, pisarka
„Obok twórczości Joanny Guzik nie można przejść obojętnie. Na poetyckim poletkuautorka zasiaławiele pytań i zwątpień, ale posadziła też wiele rozwiązań. Podlała to wszystko wrażliwością i zagrabiła w lapidarne rządki. Każdy utwór rozkwita ciekawą myślą, grą słów, porusza emocjonalną strunę. W jednym z wierszy podmiot liryczny mówi: «sprzedaję emocje», a ja to kupuję!”.
Agnieszka Grabowska, redaktorka magazynu „Życie i Pasje”

źródło opisu: www.papierowymotyl.pl

źródło okładki: www.papierowymotyl.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!