Przechwalaki

Okładka książki Przechwalaki Agnieszka Zimnowodzka
Okładka książki Przechwalaki
Agnieszka Zimnowodzka Wydawnictwo: Kocur Bury Seria: HUMORKI literatura dziecięca
24 str. 24 min.
2016-01-01
24 min.
HUMORKI OPOWIADANIE

Okładka książki Córka bajarza Monika Biała, Monika Radzikowska
Córka bajarza Monika Biała, Monik...
Okładka książki Basia i biblioteka Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i biblio... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm Łukasz Olszacki, Jola Richter-Magnuszewska
Bajka o tym, j... Łukasz Olszacki, Jo...
Okładka książki Mądre bajki Agnieszka Antosiewicz, Karolina Rosołek
Mądre bajki Agnieszka Antosiewi...
Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Niesamowite pr... Justyna Bednarek, D...

Na półkach: , , , , , , , , , , , , ,

Bardzo pomysłowa i śmieszna książeczka z serii Humorki, którą polubiła córka.

Należy zacząć od wstępu, w którym przedstawione jest kolorowe miasto o wdzięcznej nazwie Humorki. Ciekawe, oryginalne i trafne nazwy ulic, domów oraz różnych miejsc np. Pozjadanych Rozumów 3 gdzie mieszka rodzina Przechwalaków

Historia rodziny, w która przechwala się na każdym kroku. Pan Złośliwczak postanawia ich nauczyć pokory wysyłając ich do SPA:) tj. Szkoły Przetrwania dla Aktywnych.

Bardzo fajna pozycja, do przeczytania z dzieckiem. Zdecydowanie polecam!

Brawo dla p. Agnieszki Zimnowodzkiej za oryginalny tekst i pomysłowe połączenie słów.

Brawo dla p. Małgorzaty Kwapińskiej za ładne ilustracje.

Bardzo pomysłowa i śmieszna książeczka z serii Humorki, którą polubiła córka.

Historia rodziny, w która przechwala się na każdym kroku. Pan...

Kolejna propozycja z serii Humorki, odnosząca się do kolejnej, charakterystycznej cechy charakteru.
---
Tym razem poznajemy rodzinę Przechwalaków. Jak nietrudno się domyślić reprezentują oni znaną postawę samochwały, opowiadając wszystkim zainteresowanym (tym niezainteresowanym również 🙈) o swoich zaletach czy posiadanych dobrach. Wszystko co posiadają jest najlepsze, są też najzdolniejsi 🏆, najbardziej wysportowani czy umuzykalnieni. Zachowują stosunek lekceważący wobec innych osób, nawet jeśli w jakieś dziedzinie im dorównują.
---
Zachowanie Przechwalaków męczy jednak mieszkańców miasteczka, a najbardziej daje się we znaki panu Złośliwczakowi. Ten w ramach odwetu wręcza im darmowe zaproszenie do SPA, które główni bohaterowie z radością przyjmują. Na miejscu jednak okazuje się, co tak naprawdę oznacza ten skrót :)
---
Jak zwykle książeczka okraszona jest sporą dawką humoru i zmusza małego czytelnika do zastanowienia się nad poruszoną cechą charakteru. Dla przedszkolaków w sam raz :)

---

Świetny przykład książki, z której mogą skorzystać i dzieci i dorośli. Czyż nie zdarza się spotykać takich Przechwalaków w naszym życiu, zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy rozwarstwienie społeczno-finansowe tak bardzo wkrada się w codzienność. Różnice są widoczne, a czasem i podkreślane przez Przechwalaków. Zresztą przechwalać można się na każdy temat, tak też robią to bohaterowie tej książki.

A jak to wygląda tak z zewnątrz, warto przeczytać i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nam się też czasem nie przydarza być takim Przechwalakiem - na jakikolwiek temat.. ;)
Trochę mało skuteczny wydaje mi sposób, w jaki Przechwalaki uczą się nowych zachowań, ale może lepszy trudno było znaleźć. W każdym razie życiowy nie był, a śmieszny i owszem :)

malewielkieksiazki.blogspot.com/

Cała seria HUMORKI napisana z dużą dawką humoru, zaciekawi nawet najbardziej opornych młodych czytelników. Polecam!!!

Przechwalaki z miasteczka Humorki to niezwykle sympatyczna rodzinka. Zwiedzione żartem pana Zlośliwczaka lądują w wyjątkowym SPA. Jak poradzą sobie z tak nieoczekiwaną niespodzianką?

• Dla dzieci
  • Serie