Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm

Seria: Cała Polska Czyta Dzieciom
Wydawnictwo: Papilon
gosia88

Książka w zaskakujący sposób czyni czytelnika bohaterem opowieści. Łamie przy tym stereotyp dzielnego rycerza (który tchórzy), królewny (która jest bardzo samodzielna), smoka (który przechodzi na wegetarianizm) i innych postaci. Książka nagrodzona w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska...

Książka nagrodzona w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka, Biblioteki Narodowej i Ambasady Szwecji.

W książce piękne kolorowe ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej.

źródło opisu: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkola...(?)

źródło okładki: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkola...»

MoWi | 2019-05-05
Przeczytana: 05 maja 2019

Przezabawna, inteligentna, pouczająca i łamiąca stereotypy. Historia dla wszystkich, którzy mają dość uśmiercania smoków w bajkach! :-)

monika | 2019-04-13

W królestwie Bajkonii błędny rycerz Mścisław, jego giermek Hipolit, smok Gustaw, królewna Nieradka no i oczywiście CHOCHLIK DRUKARSKI gwarantują dobrą zabawę zwłaszcza z literkami, wyrazami, ortografią... Książka ciekawa, inspirująca. Polecamy zwłaszcza dzieciom rozpoczynającym przygodę z czytaniem :-)

Lucyna | 2019-01-09
Przeczytana: 08 stycznia 2019

Coś dla starszaków, bez trudu śledzą poczynania chochlika. Najgłośniej śmiały się podczas wypowiedzi księżniczki Nieradki, ja zresztą razem z nimi :) Bardzo pozytywna książka, która łamie wiele stereotypów, polecam!

Ewak | 2018-05-14
Przeczytana: 06 maja 2017

Mądra, urocza, nieprzegadana, wspaniale zilustrowana, zaskakująca :) Mamy na półce, sięgamy często. Czekamy na kontynuację (?).

Michal Zacharzewski | 2017-04-19
Przeczytana: 22 marca 2017

Takie mamy czasy, że bajki nie są już normalne. Jeśli pojawia się smok i porywa księżniczkę, to dla okupu - najlepiej w cukierkach. Jeśli pojawia się błędny rycerz, to okazuje się ciamajdą i nie radzi sobie z chochlikiem drukarskim, a co dopiero smokiem. Na szczęście jest jego dzielny giermek... No i sama księżniczka, która bynajmniej nie jest bezbronnym dziewczęciem i umie radzić sobie sama.

Fajna bajka, ładnie ilustrowana, zabawna i z całą pewnością inna niż wszystkie. Chociaż może... podobna do tych, które dziś się pisze?

kapibara | 2016-11-14

Wielka frajda przy czytaniu :) Fajna historia dla najmłodszych (zaskakująca!), a dla dorosłych kilka mrugnięć okiem. Konkurs trzyma wysoki poziom, oby tak dalej.

Elwira | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016

Dla mnie wspaniała bajka dla dzieci z cudnymi ilustracjami.

Książka napisana bardzo żywym ciekawym językiem, że się tak wyrażę jest interaktywna w sensie literackim, które zmusza i dzieci i rodziców do myślenia (są wtrącenia autora i postaci występujących w tej Bajce, nie jest to zwykła narracja, raczej taka "postmoderna" dla najmłodszych. Nudy nie ma!

Dzieci były zachwycone ilustracjami (autorstwa Joli Richter-Magnuszewskiej) jak i koniecznością "główkowania" jesli chodzi o psikusy których dopuścił się chochlik drukarski.

Książka jest idealnym prezentem gwiazdkowym dla małych i dużych

Przyznano laury 10. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Stanisław Aleksander Nowak, Jerzy Kronhold, Grzegorz Piątek, Marcin Szczygielski i Magda Wosik zostali laureatami dziesiątej edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Specjalne wyróżnienie – tytuł Warszawskiego Twórcy otrzymała Hanna Krall.

Nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Spośród ponad czterystu zgłoszeń jury wybrało dwanaście tytułów nominowanych do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, najstarszej i jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce. Pula dla laureatów wynosi 200 tysięcy złotych.