W kuchni na co dzień czyli wszystko o tłuszczach

Seria: Jeść zdrowo - żyć dłużej
Wydawnictwo: Astrum
zdrowie, medycyna
Naira

Książka "W kuchni na co dzień, czyli wszystko o tłuszczach" w sposób jasny i przystępny przybliża znaczenie tłuszczów roślinnych i zwierzęcych w codziennym pożywieniu. Wyjaśnia wiele zjawisk, jakie zachodzą w trakcie niewłaściwego ich zastosowania. Tłuszcze są uznawane za jednego z miażdżycogennych winowajców. Niemniej jednak autorka podkreśla również pozytywną rolę tłuszczów roślinnych w...

Tłuszcze są uznawane za jednego z miażdżycogennych winowajców. Niemniej jednak autorka podkreśla również pozytywną rolę tłuszczów roślinnych w naszej kuchni, ponieważ nie tylko zwiększają one kaloryczność posiłków, ale także dostarczają niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.
Końcowa część książki zawiera wiele przepisów kulinarnych na przygotowanie wszelkiego rodzaju past, surówek, sałatek i ciast.

źródło opisu: ASTRUM, 1996

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!