Pałac snów

Cykl: Chowańce (tom 4)
Wydawnictwo: Iuvi
Palace of Dream
Pyciaaa_Pyśka

Bohaterowie Bezkresji znów w akcji! W Bezkresji wreszcie zapanował pokój. Trojgu przyjaciołom – Aldwynowi, Skylar i Gilbertowi – udało się pokonać nikczemną Paksaharę. Teraz Rada organizuje przyjęcie urodzinowe dla królowej Loranelli. Monarchini pada jednak ofiarą okrutnej klątwy, a chowańce stają się głównymi podejrzanymi. W IV tomie serii „Chowańce. Pałac snów” Aldwyn, Skylar i Gilbert, o...

Bohaterowie Bezkresji znów w akcji!

W IV tomie serii „Chowańce. Pałac snów” Aldwyn, Skylar i Gilbert, o włos unikając wtrącenia do pałacowych lochów, wyruszają w podróż, by dowieść swej niewinności i zdobyć antidotum dla królowej. Misja skrzyżuje ich ścieżki z dawnymi przyjaciółmi i odwiecznymi wrogami oraz zawiedzie przez dalekie pola Bezkresji aż do pełnej magii Krainy Snów. Nic nie jest w stanie przygotować bohaterów na czekające ich tajemnice i czyhające niebezpieczeństwa.

Wartka akcja, humor i wielka przyjaźń, które zjednały chowańcom miłość czytelników, a także zagadka, której rozwiązanie wymagać będzie całego sprytu przyjaciół, sprawiają, iż „Chowańce. Pałac Snów” to najbardziej porywająca przygoda, jaką dotąd przeżyły chowańce.

„Chowańce. Pałac snów” to finalny tom doskonałej serii z gatunki fantastyki dla najmłodszych.

źródło opisu: http://iuvi.pl/

źródło okładki: http://iuvi.pl/

Mao | 2017-05-31

Tom trzyma poziom poprzedników, pomysłów na fabułę wciąż nie brakuje, ale odrobinę zwalnia. Tym razem wrobione w próbę zabójstwa chowańce muszą przemierzać Bezkresję i zaświaty, by dowieść swojej niewinności. Szkoda, że brak najfajniejszych bohaterów, którzy zostali uśmierceni wcześniej. Nadal mamy liczne, sympatyczne ilustracje i niestety te same błędy językowe, a nawet więcej wpadek z gubieniem podmiotu, przez co wychodzą komiczne zdania. Końcówka sugeruje, że pojawią się kolejnie tomy, a ja nie mam nic przeciwko temu, bo wszystkie książki czytało się szybko i przyjemnie.

Szaruczex | 2017-05-26
Przeczytana: 23 maja 2017

Byłam przekonana, że na trylogii się zakończy. Na szczęście czwarta część trzyma poziom wcześniejszych książek. Co więcej, kreuje nowe ciekawe tajemnice, które chce się rozwiązać jak najszybciej.

Alyssa Wosk | 2017-05-23

Moja ulubiona część. Wreszcie nieprzewidywalna! Chociaż miałam nadzieję, że spotkamy Yeardley.

Meggie | 2017-05-22

Kraina Snów – brzmi całkiem przyjemnie prawda? Gdy jednak weźmie się pod uwagę koszmary takie jak spadanie w przepaść, czy ucieczka przed potworami, zmienia się spojrzenie na to miejsce. W nim mieszają się przyjemne, ale i przerażające istoty i wydarzenia, a także przeplata magia. Do tego ciekawego, chociaż też niebezpiecznego miejsca musi trafić trójka przyjaciół: Aldwyn, Skylar oraz Gilbert, by odnaleźć listę składników antidotum na klątwę, pod której wpływem znalazła się królowa Loranella. To podarunek chowańców jest przyczyną katastrofy i to właśnie oni stają się podejrzani. Teraz muszą udowodnić, że nie było to z ich winy i przede wszystkim pomóc królowej.

To już moje czwarte spotkanie z Bezkresją i trójką uroczych chowańców. Muszę przyznać, że mi ich trochę brakowało. Lektura każdej, kolejnej części daje tak samo wiele przyjemności, mimo że seria skierowana jest do młodzieży. Co ciekawego tym razem przygotowali autorzy?

Wydawać by się mogło, że to co najgorsze już pokonane....

Izunia784 | 2016-10-22
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W Bezkresji panuje pokój. Aldwyn, Gilbert i Skylar pokonali Paksaharę. Rada organizuje przyjęcie urodzinowe dla królowej Loranelli. Monarchini pada jednak ofiarą okrutnej klątwy, a chowańce stają się głównymi podejrzanymi. Aldwyn, Skylar i Gilbert o włos unikając wtrącenia do pałacowych lochów, wyruszają w podróż by pokazać że są niewinni i przynoszą antidotum dla królowej. Misja skrzyżuje ich ścieżki z dawnymi przyjaciółmi i odwiecznymi wrogami oraz zawiedzie przez dalekie pola Bezkresji aż do pełną magii Krainę Snów. Bohaterowie nie są przygotowani na tajemnice i czyhające niebezpieczeństwo. Aldwyn poznaje więcej rzeczy o swojej siostrze którą pragnie odnaleźć.

MoznaPrzeczytac | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Książka jest obowiązkową pozycją dla tych, którzy przeczytali trzy poprzednie tomy i nadal mają ochotę towarzyszyć Aldwynowi, Skylar i Gilbertowi. Przyznaję, że nie wierzyłam, że książki o Przepowiedzianej Trójce wkradną się do mojego serca. Jedno jest pewne - na żadnego kota, czy żabę nie patrzę już w ten sam sposób. Seria „Chowańce” pobudza wyobraźnię i na długo nie pozwala o sobie zapomnieć.

Pełna recenzja książki na stronie:

Domena | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Tą część Chowańców otrzymałam od wydawnictwa IUVI, za co serdecznie dziękuję.

Królowa Loranella ma urodziny. Chowańce podarowały jej piękny, ręcznie wykonany naszyjnik. Kiedy królowa go założyła, okazało się, że jest on zatruty. Nasi bohaterowie zostali zamknięci w lochach, a nad królową czuwali najlepsi medycy. Niestety nie potrafili jej pomóc. Udało im się jednak utrzymać królową w stanie pomiędzy śmiercią a życiem.

Aldwynowi, Skylar i Gilbertowi udaje się uciec. Muszą przygotować antidotum dla królowej Loranelli. Niestety nie jest to tak proste jak by się mogło wydawać. Są ścigani i nie mogą liczyć na niczyją pomoc.

Przeżywają kolejną niezwykłą przygodę, jeszcze ciekawszą niż poprzednie. Tak samo niebezpieczną. Na szczęście wszystko dobrze się kończy.

Aż wierzyć mi się nie chce, że to już ostatni tom... Kończy się tak jakby miało być coś więcej. Wręcz obiecuje nam ciąg dalszy!

Serdecznie dziękuję wydawnictwu IUVI za przesłanie mi egzemplarza...

zaczytanywksiazkach | 2016-07-30

Adam Jay Epstein spędził dzieciństwo w Nowym Jorku, Andrew Jacobson dorastał zaś w Milwaukee w Wisconsin. Poznali się na parkingu w Los Angeles. Od tamtej chwili piszą razem scenariusze filmowe i telewizyjne. Gwiazdy przeznaczenia to ich pierwsza wspólna książka. Pewnego dnia Adam zapytał Andrew: „Czy wiesz, gdzie chowają się chowańce?”. I z tego prostego pytania zrodziła się Bezkresja, fantastyczny świat wypełniony miłością obu autorów do zwierząt i magii. Każde słowo, zdanie i stronę napisali wspólnie. Adam mieszka w Los Angeles z żoną Jane, córkami Penny i Olive oraz biało-czarnym dachowcem. Andrew, jego żona Ashley i ich dzieci, Ryder oraz Willa, oraz pies Elvis – cztery przecznice dalej. Na podstawie „Chowańców” Sony Animation przygotowuje film animowany.*

Aldwynowi, Skylar i Gilbertowi udało się pokonać Paksaharę, dzięki czemu w Bezkresji zapanował pokój. Królowa Loranella ma urodziny, więc postanowili oni wręczyć jej prezent. Staje się coś dziwnego, mianowicie monarchini...

Kiti | 2016-07-10

Pierwszy tom Chowańców otrzymałam rok temu na spotkaniu A może nad morze? Z książką 3. Od tego czasu zapoznaję się z kolejnymi częściami cyklu.

Pozornie wszystko zmierzało ku lepszemu. Aldwyn, Skylar i Gilbert mieli wyruszyć na poszukiwania zaginionej siostry kocura. Tymczasem jednak, zostali zatrzymani, bowiem Skylar przygotowała dla królowej zatruty naszyjnik. Nic więc dziwnego, że przyjaciele zostali posądzeni o zdradę i wtrąceni do lochów. Czy mieli zostać straceni? A może jednak udało się ich uratować?

Nie powiem, żeby seria Chowańców należała do jednej z moich ulubionych, ale korzystając z okazji i znajomości trzech poprzednich tomów, postanowiłam zapoznać się z ich kontynuacją. Od samego początku nie bardzo zaiskrzyło. Uważam, że ta część jest przeciętna i mniej ciekawa. Liczyłam, że całość skupi się na poszukiwaniach zaginionej siostry Aldwyna, a tymczasem temu wątkowi poświęcona została niewielka część całości.

Mimo wszystko, pozycję czyta się niezwykle szybko i z dość...

StrefaCzytacza | 2016-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Fabuła czwartego tomu przynosi niespodziankę – bohaterowie stają się wyrzutkami. Teraz, poza ratowaniem królestwa, muszą uratować swoje dobre imię. (...) Książka pokazuje nam nowe oblicza naszych ukochanych postaci, a historia tylko na tym zyskuje!

(...)

"Chowańce. Pałac snów" to kolejna świetna odsłona serii, choć patrząc na zakończenie mogę wierzyć, że to jeszcze nie koniec. W tej cudownie napisanej i pięknie zilustrowanej książce odnajduję drogę do tego, by na nowo poczuć się dzieckiem. Magiczna kraina Bezkresji skutecznie mnie oczarowuje i wypycha z głowy wszelkie troski i zmartwienia znane dorosłym "człowiekom".

[pełna recenzja na blogu]