Miłość mi wszystko wyjaśniła

Okładka książki Miłość mi wszystko wyjaśniła Jan Paweł II (papież)
Okładka książki Miłość mi wszystko wyjaśniła
Jan Paweł II (papież) Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie poezja
poezja
Wydawnictwo Literackie
2016-06-02
2005-01-01
Karol Wojtyła miłość Bóg

Poezja jest najwyższą próbą odkrycia przed światem tajemnicy naszego wnętrza, naszej duchowości, percepcji otaczającego nas świata, wrażeń, w żaden sposób niedostępnych dla innych, dla ludzi którzy zawsze pozostają na zewnątrz. Dzięki tym wierszom Wojtyła udostępnił nam część siebie. Za ich pomocą możemy poznać myśli, wrażenia, odczucia i intuicje przyszłego Papierza, jego nadzieje oraz troski, fundamenty jego duszy, niewyrażalne za pomocą kazań czy encyklik których tak wiele napisał. Te wiersze dają autentyczniejszy obraz autora niż jego autobiografia ponieważ są głębszym wejrzeniem w jego ducha. Wojtyła ukazany z tej perspektywy odsłania przed nami tajemnice swego duchowego powołania oraz geniuszu.

Wiersze naszego Papieża, Karola Wojtyły, to prawdziwa gratka dla nas- ludzi, dla ktorych Człowiek ten tyle znaczy... Osobiście sięgnęłam po ten tomik z lekkim strachem- okazalo się, że zupełnie niepotrzebnie. Poezja zawarta w słowach Jana Pawła II jest głęboka, pełna metafor, wiersze odwołują się do wszystkich sfer życia człowieka. Niewtpliwie przesiąknięte są nieuchwytnym duchem tego, kto je stworzył- naszego wspaniałego "Papieża- Polaka", Jana Pawła II. Wiem, że jeszcze kilka razy będę musiała przeczytać niektóre z utworów, by pojąć ich prawdziwy sens- ale czy nie w tym tkwi urok poezji? A tutaj mamy poezję najprawdziwszą- zrodzoną w zakamarku duszy wielkiego Człowieka, skromnego, ludzkiego, pełnego empatii.

Uwielbiam cię, siano wonne, bo nie znajduję w tobie
dumy dojrzałych kłosów.

Uwielbiam cię, siano wonne, bo nie znajduję w tobie
dumy dojrzałych kłosów.

Interesująca próbka poezji Wojtyły. Polecam.

Interesująca próbka poezji Wojtyły. Polecam.

• Poezja
  • 2016
  • Przeczytane w 2022
  • 📚 Biblioteczka domowa
  • Polska
  • Chrześcijaństwo

Dodaj cytat z książki Miłość mi wszystko wyjaśniła