W dniu, w którym przyjdziesz po mnie...

Wydawnictwo: Nowy Świat
poezja
złodziejka

Jego twórczością zachwycał się Jan Paweł II i ks. Jerzy Popiełuszko. Ks. Twardowski powiedział o nim: „Rośnie nam poeta”. Niestety ani nie dorósł, ani nie zdążył w oficjalnym nurcie opublikować swoich wierszy. Grzegorz Przemyk, dziewiętnastoletni maturzysta, zamordowany przez Milicję w 1983 roku, dziś, po ponad dwudziestu latach od tragicznej śmierci, doczekał się niezwykłej książki, złożonej...

Jego twórczością zachwycał się Jan Paweł II i ks. Jerzy Popiełuszko.
Ks. Twardowski powiedział o nim: „Rośnie nam poeta”. Niestety ani nie dorósł, ani nie zdążył w oficjalnym nurcie opublikować swoich wierszy. Grzegorz Przemyk, dziewiętnastoletni maturzysta, zamordowany przez Milicję w 1983 roku, dziś, po ponad dwudziestu latach od tragicznej śmierci, doczekał się niezwykłej książki, złożonej z poezji, wspomnień i nigdy wcześniej nie publikowanych zdjęć.

„W dniu, w którym przyjdziesz po mnie” to bogaty wybór wierszy poety, rzeczowo opracowany przez badacza literatury, Wiesława Budzyńskiego (także eksperta od twórczości Baczyńskiego i Schulza). Budzyński zadbał o stronę merytoryczną i bibliologiczną tomu, tworząc pozycję, dzięki której Przemyk zajmie na stałe miejsce w historii polskiej literatury, również w świadomości jego dzisiejszych rówieśników.

źródło opisu: Wydawnictwo Nowy Świat, 2007

źródło okładki: http://www.nowy-swiat.pl

rokita49 Boruta | 2013-09-20
Przeczytana: 19 września 2013

Tragedia matki i syna.Tragedia nas wszystkich.Co powiedzieliby dzisiaj Barbara Sadowska i Grzegorz Przemyk gdyby mogli zobaczyć jak wygląda ich "sprawa", dla której poświęcili rzecz najcenniejszą?

Asia | 2016-07-19
Ania | 2016-04-07