Poezje wybrane. Selected Poems

poezja, Różewicz
poezja
Natalia

Inne wydania

Najważniejsze utwory Tadeusza Różewicza, które zrewolucjonizowały poezję XX wieku, wydane w formie dwujęzycznej.

Orszada | 2016-01-19

Myślę, że poezja to taki obszar literatury, po którym większość osób bez wykształcenia humanistycznego (w tym ja) porusza się niepewnie. Poza tym w szkole wskazówki do interpretacji, wszelkie klucze dawały mi do zrozumienia, że nie umiem prawidłowo wierszy interpretować. Co to właściwie znaczy "źle" zinterpretować wiersz?

Dziś już nikt nie narzuca mi sposobu myślenia, a mimo to po utwory liryczne sięgam zdecydowanie rzadziej niż po powieści. Mając za sobą lekturę Różewicza uważam to za błąd...

Pozwoliłam sobie każdy utwór odebrać na swój sposób. Co ciekawe, były wśród nich takie, które idealnie dopasowały się do mojego ówczesnego nastroju i stanu rzeczy. To niesamowite, jak kojący jest wpływ poezji na zmysły i jak intensywnie "przeżera" ona mózg, dając poczucie, że autor wie o nas więcej niż my sami. Gorąco polecam tę niesamowitą pozycję, szczególnie osobom, które po poezję nie sięgają. Dajcie się pochłonąć tym utworom; ich pięknu, prostocie i... temu, co chcą konkretnie wam,...

mansto | 2016-09-12
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: wrzesień 2014

Do czasu wydania przez BN zbioru kompletnego - mój depozytariusz oceny Różewicza jako autora. Niezrównana moc pojedynczego słowa. Pierwszy rząd polskiej poezji; wcale nie tylko XX wieku.

Klara | 2017-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2017