Wyzwanie czytelnicze LC

Nasze prosię gra na nosie

Wydawnictwo: Literatura
anastazja

Pysiek, prosię wesołe, sympatyczne i urocze, wyrusza w świat. Ale to nie jest miłe doświadczenie, bo ludzie wytykają go palcami, przeganiają z tramwaju, a nawet nasyłają na niego policję. Dlaczego? Bo jest świnią, i to dziką! Pysiek się jednak nie przejmuje i postanawia pokazać innym, co w życiu jest naprawdę ważne. Chrum, chrum! Tymczasem Lejek z drugiego opowiadania nieco się smuci – jest...

Tymczasem Lejek z drugiego opowiadania nieco się smuci – jest psim brzydalem, a jego życie to wieczne leżenie na tapczanie. Podczas pewnego spacerku odkrywa na szczęście swój talent – jest najlepszym na świecie psem rozweselającym! Potrafi rozśmieszyć każdego. A Was?

źródło opisu: www.gandalf.com.pl

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl

Książeczka z opowiadaniem (a właściwie z dwoma opowiadaniami, ale o tym za chwile) - ostatnio mam na takie książki dla dzieci chrapkę. Nie żadne zbiory wierszy, nie grube księgi, długie historie tylko właśnie takie pojedyncze opowiadania. Nie wiem czemu, ale na ten moment przygarnęłabym praktycznie wszystkie, które tylko napotkałabym na swojej drodze ;)

Pewnie jest to spowodowane tym, że Nikodem odrobinę zaczyna się rozkręcać jeśli chodzi o czytanie i takie opowiadania są najlepsze do tego, aby zachęcać go do samodzielnego czytania. Przynajmniej u nas zaczynają się sprawdzać. Choć ta konkretna książka jest jeszcze trochę za gruba dla niego (ale o tym także za chwilę) :)

W środku znajdują się dwa opowiadania. Na wstępie napisze, że o wiele fajniej byłoby gdyby oba zostały zamieszczone w osobnych książeczkach lub gdyby chociaż na okładce była taka informacja... Sama nie wiem, mnie to nieco zdziwiło kiedy okazało się, że w środku prócz opowieści o prosiaczku jest także opowieść o...

ZwykłaMatka | 2016-07-29
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci