Il mio cuore ti appartiene
Prezzemolo

Historia młodzieńczej miłości w bardzo romantycznym wydaniu, rozgrywająca się jednak we współczesnych i bliskich życia realiach. Przedmowę do książki napisał popularny autor Federico Moccia. W klasie 18-letniego Alexa pojawia się nowa uczennica, Ylenia. Chłopak postanawia zwrócić na siebie jej uwagę. Ale Ylenia skrywa tajemnicę i postanawia trzymać chłopaka na dystans. W końcu jednak nie...

Przedmowę do książki napisał popularny autor Federico Moccia.

W klasie 18-letniego Alexa pojawia się nowa uczennica, Ylenia. Chłopak postanawia zwrócić na siebie jej uwagę. Ale Ylenia skrywa tajemnicę i postanawia trzymać chłopaka na dystans. W końcu jednak nie jest w stanie przeciwstawić się uczuciu. Alex jest pewien, że nic ich nie rozłączy, dopóki się nie dowiaduje, że dziewczyna cierpi na ciężką i nieuleczalną wadę serca. Jej jedyną szansą jest przeszczep. W dniu egzaminu maturalnego Alex odbiera telefon ze szpitala z informacją, że Ylenia jest umierająca. Wybiega zrozpaczony na ulicę...

źródło opisu: empik

źródło okładki: empik.com

Gosia | 2017-09-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 26 września 2017

Książka autorstwa Alessio Puleo, do której rekomendację napisał inny włoski pisarz Federico Moccia.
Młodzieżówka o rodzącej się głębokiej miłości nastolatków. Historia jakich wiele gdyby nie to, że dziewczyna choruje na nieznaną bliżej chorobę serca (autor nie wchodzi w ogóle w szczegóły, co czyni tę chorobę jakoś mało wiarygodną). Właściwie Ylennia umiera. Zostało jej kilka miesięcy życia.
Drażnił mnie trochę naiwny język powieści, choć może miał oddawać specyfikę i nastawienie nastolatków do życia, szkoły, obowiązków, rodziny, pierwszych zauroczeń. Jednak są inne książki, których autorzy posługują się bardziej wyszukanym językiem.
Końcówka dużo lepsza niż początek (to na plus, bo bardzo często w miarę czytania akcja książek traci początkowe napięcie).
Drugi duży plus za przemycenie w książce ważnego tematu transplantologii (i za to jedna gwiazdka więcej).
Z opisu książki można by spodziewać się czegoś więcej, ale ogólnie można przeczytać - w sam raz na jedno popołudnie.

„Moje serce należy do ciebie. Na zawsze!”
Książka komizmu i absurdu. Taka mała telenowela na papierze. Ciągłe wzloty i upadki. I zmiany torów akcji.

Ylenia choruje na serce i w wieku 18 lat los już jej dyktuje śmierć. Gdy jej ojciec otrzymuje wiadomość o krytycznym stanie córki i możliwości przywrócenia jej do zdrowia tylko za pomocą przeszczepu, pakuje walizki i wraca do Włoch – swojej ojczyzny, gdyż jest tam większa liczba dawców narządów.
Alex, przystojny chłopak, który dziewczyny ma na zawołanie, zaczyna interesować się nową koleżanką z zagranicy i szybko się zakochuje, jednak dziewczyna nie chce go do siebie dopuścić, z powodu choroby i wcześniejszej zdrady.
Zgaduję, że znasz już zakończenie, ale zanim ono nastąpi trzeba przejść przez liczne przeszkody, zbiegi okoliczności i powtarzalność losu, a to gwarantuje ubaw po pachy.
Autor w szczególne obroty wziął sobie prostytutki. Na końcu aż mi szkoda ich było. Tak nimi pogardził – przynajmniej daje młodzieży dobry przykład na...

SeVIIen | 2017-10-01
Przeczytana: 01 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Wiadomo, że wiele historii potoczyłoby się inaczej, gdyby ludzie tak bardzo nie kłamali, ale nie ma na to rady. Jeśli sprawy mają się tak, jak się mają, to znaczy, że jest po temu jakiś powód."

Ylenia jest 18-letnią dziewczyną, która z powodów znanych jedynie jej ojcu przeprowadza się do Włoch. Mężczyzna wie, że jego córka umiera… Wie, że może uratować ją jedynie przeszczep serca. Dziewczyna początkowo nie może zaakceptować decyzji o nagłej przeprowadzce, dopóki nie poznaje Alexa ze swojej nowej klasy. Między dwojgiem młodych ludzi rodzi się uczucie. Czy ma szansę przetrwać? Czy Ylenia przeżyje?

Ach – tak, tego potrzebowałam. Romansu dla nastolatków, który czyta się błyskawicznie. I co prawda tytuł książki jest jednym wielkim spoilerem, ale… Tak, tak – po kolei. Po pierwsze – za dużo tutaj Alexa, za mało Yleni. Zbyt powierzchownie opisana jest także choroba dziewczyny. No i jej zachowanie pozostawiające wiele do życzenia. A tego żadna choroba nie tłumaczy. Raz kocha, raz nie...

INICJATYWA JAK NAJBARDZIEJ POTRZEBNA ALE CZY CEL OSIĄGNIĘTY ?

Moi drodzy dziś opowiem Wam kilka słów o książce wobec której spodziewałam się czegoś więcej niż zostało mi dane na jej kartach.Mam wrażenie,że w ostatnim czasie na rynku wydawniczym nastał nurt na pisanie tytułów traktujących o chorobach po to, by skłonić czytelników do zakupu bo, co jest oczywiste my czytelnicy chętnie sięgamy po tytuły opisujące cierpienie innych targani wzruszeniem i emocjami.Ja osobiście mimo,że popieram wydawanie książek,których tematyka ma zwrócić uwagę na trudny temat czy też skłonić swoich odbiorców do zrobienia czegoś,co może uratować życie drugiemu człowiekowi czuję ogromny przesyt,a w związku z tym często towarzyszy mi podczas lektury tego typu dzieł wrażenie deja Vu. Tak też czułam się w przypadku utworu Allesio Puleo "Moje serce należy do ciebie".
Jest to typowa książka młodzieżowa będąca historią osiemnastolatki i jej rodziców.Są szczęśliwą rodziną ale czy do końca.Otóż nie. Ojciec...

Jolka | 2018-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2018

"Moje serce należy do Ciebie"-to bardzo dobra książka,która może adresowana jest dla młodzieży ,ale nic nie stoi na przeszkodzie aby "starsi" po nią sięgnęli.Wydaje mi się,że autor stara się grać na emocjach czytelnika i poprzez swój tekst przekazać nam najważniejsze wartości, które powinniśmy wynieść z książki.
Bohaterowie powieści są bardzo zróżnicowani i barwni. Jednak odnoszę wrażenie, że autor zbyt wiele uwagi poświęcił Alexowi. Temat Yelenii i jej choroby został zepchnięty na drugi plan i choć miał to być wiodący wątek, to jednak przez cały czas był przytłaczany perypetiami i rozterkami Alexa. Na zaletą książki jest fakt, że czyta się ją błyskawicznie. Akcja jest wartka i nie zwalnia ani na sekundę a wszystko sprowadza się tak naprawdę do głównego tematu książki, którym jest oddawanie narządów i przeszczepy. Ludzie nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Nie myślimy o tym aby zostać dawcą, bo nie dopuszczamy do siebie myśli, że mogłoby nam przytrafić się coś złego. Warto...

PaniKa | 2016-05-10

„Życie jednak potrafi zaskakiwać, nawet wtedy, gdy myślisz, że nic wspaniałego na pewno ci się nie przytrafi.”

Pewnego dnia w klasie 18-letniego Alexa pojawia się nowa uczennica, Yelenia. Chłopak od razu zwraca na nią uwagę i robi wszystko aby dziewczyna się nim zainteresowała. Po pewnym czasie między dwójką nastolatków zaczyna rodzić się uczucie. Oboje nie są w stanie mu się przeciwstawić. Jednak Yelenia jednak skrywa tajemnicę i cały czas trzyma Alexa na dystans, nie pozwalając mu zbytnio zbliżyć się do siebie. Chłopak nie zamierza tak łatwo się poddać. Dowiaduje się, że dziewczyna cierpi na ciężką i nieuleczalną wadę serca. W dniu egzaminu maturalnego Alex odbiera telefon ze szpitala z informacją, że Yelenia jest umierająca. Zrozpaczony wybiega na ulice, mając nadzieję, że uda mu się zdążyć na czas. Czy dla dziewczyny nie ma już nadziei?

Książka Alessio Puleo na początku wydawała mi się bardzo schematyczna. W końcu w wielu książkach spotykamy się z podobną tematyką. Można też...

Magdalena T | 2016-06-14
Przeczytana: 11 czerwca 2016

„Moje serce należy do ciebie” to książka, po której nie spodziewałam się nie wiadomo czego. Liczyłam się z tym, że nie nastąpi żadne trzęsienie ziemi, fajerwerki mnie nie ogłuszą, a fabuła nie wgniecie w fotel. I rzeczywiście tak było. Stało się to, czego się tak naprawdę obawiałam. Miałam w rękach historię młodzieżową, która nie zachwyca fabułą – jest raczej przewidywalna. Zabrakło mi tutaj pewnego rodzaju autentyzmu i zagłębienia się w temat. Całość czyta się szybko i lekko i jest to zarówno zaletą jak i wadą. Zaletą, gdyż wciąga i nie męczy czytelnia, a wadą, bo za szybko przelatujemy przez wydarzenia i nie ma czasu na pewne refleksje i przeżycie całej historii. Cały dramatyzm znajdziemy na samym końcu, który zresztą można było w łatwy sposób przewidzieć. Doczepić się mogę jeszcze do dialogów i irytującego zachowania bohaterów. Dialogi momentami aż zgrzytały i nie powalały oryginalnością, a postacie zachowywały się czasami mniej dojrzale niż powinny. Zbyt często miałam wrażenie,...

Daria | 2016-08-22

"Moje serce należy do Ciebie" to opowieść o ciężko chorej dziewczynie, która potrzebuje nowego serca...Jest to pozycja typowo młodzieżowa, momentami główna bohaterka niesamowicie dziecinna i denerwująca jak na swoje lata ale zakończenie troszku zaskakujące...Generalnie czytało się bardzo szybko i z zaciekawieniem. Ogółem ok.

Funa | 2016-10-12

"Odcinanie się od ludzi, których kochasz, nie służy ani im, ani tobie. I tak będzie im bez ciebie źle. Co gorsza, poczują się zdradzeni, bo nie zostali uznani za godnych zaufania. I będą czuli się winni, że nie byli przy tobie, chociaż chcieli".

Wypożyczyłam tę książkę zupełnie przypadkiem i nie przeczytałam opisu z tyłu książki. I dobrze! Bo jak się później dowiedziałam, ten opis to jeden wielki spoiler, dlatego proszę nie czytajcie opisu z tyłu książki!

Poznajemy opowieść Ylenii, która cierpi na rzadką chorobę serca, a uratować może ją tylko przeszczep. Któregoś dnia jej tata usłyszał od lekarza, że dziewczynie zostało góra pół roku życia. Ojciec postanawia przeprowadzić się razem z żoną i córką do Włoch, gdzie jest więcej dawców narządów. Ylenia jest wściekła na tatę, bo to właśnie w Kolumbii ma przyjaciół i chłopaka, których teraz musi zostawić. Po przyjeździe do Włoch rodzina zamieszkuje piękną willę, w której nastolatka od razu się zakochuje i cała jej złość na rodziców...

Ssylwia | 2017-03-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 24 marca 2017

Z opisu książki spodziewałam się czegoś więcej, czegoś, co zwaliłoby mnie z nóg. No nie wiem, przeliczyłam się. Na początku trudno mi się ją czytało ze względu na styl pisania, z czasem się przyzwyczaiłam, ale bardzo mi to przeszkadzało. Według mnie za mało samej historii głównych bohaterów, nie było za dużo o ich wątku miłosnym i tutaj się zawiodłam. Niektóre wydarzenia umieszczone były wg mnie na siłę, żeby coś się działo. Tak naprawdę od początku podejrzewałam, jak ta książka się zakończy i trafiłam w dziesiątkę.
Książka może nie idealna, ale na pewno przekazuje ważne wartości, co w życiu jest ważne i co należy robić, aby nie brać go tak bardzo na poważnie. Uczy, że trzeba korzystać z życia ile można i żyć chwilą, bo każda może być tą ostatnią.