Moje serce należy do ciebie

Tłumaczenie: Ewa Ziembińska
Wydawnictwo: Muza
Il mio cuore ti appartiene
Prezzemolo

Historia młodzieńczej miłości w bardzo romantycznym wydaniu, rozgrywająca się jednak we współczesnych i bliskich życia realiach. Przedmowę do książki napisał popularny autor Federico Moccia. W klasie 18-letniego Alexa pojawia się nowa uczennica, Ylenia. Chłopak postanawia zwrócić na siebie jej uwagę. Ale Ylenia skrywa tajemnicę i postanawia trzymać chłopaka na dystans. W końcu jednak nie...

Przedmowę do książki napisał popularny autor Federico Moccia.

W klasie 18-letniego Alexa pojawia się nowa uczennica, Ylenia. Chłopak postanawia zwrócić na siebie jej uwagę. Ale Ylenia skrywa tajemnicę i postanawia trzymać chłopaka na dystans. W końcu jednak nie jest w stanie przeciwstawić się uczuciu. Alex jest pewien, że nic ich nie rozłączy, dopóki się nie dowiaduje, że dziewczyna cierpi na ciężką i nieuleczalną wadę serca. Jej jedyną szansą jest przeszczep. W dniu egzaminu maturalnego Alex odbiera telefon ze szpitala z informacją, że Ylenia jest umierająca. Wybiega zrozpaczony na ulicę...

źródło opisu: empik

źródło okładki: empik.com

Pochłonęłam tę książkę praktycznie na raz.
Niezwykła historia poruszająca ważne tematy jakim jest przeszczep i choroba serca.
Już wcześniej miałam okazję zetknąć się z tym tematem w innej książce, którą było ,,Drugie bicie serca".
W tamtej tak jak i w tej możemy bliżej poznać ludzi, którzy muszą zmagać się z trudnościami jakie wynikają z powodu choroby.

Główna bohaterką jest 18-letnia Ylenia.
I to ją dotyka ten trudny los. Na co dzień musi mieć na uwadze swój stan zdrowia i zbyt wiele się nie przemęczać.

Któregoś dnia przyjdzie jej i jej rodzinie przeprowadzić się do Włoch, gdyż tylko tam jest szansa na to, aby dziewczyna mogła przejść przeszczep.
Z początku niestety nie wie jaki jest cel ich wspólnej przeprowadzki.

Tam od razu odnajduje dobry kontakt z rówieśnikami i przygotowuje się do matury, którą być może przyjdzie jej zdawać.

Wszystko postawione jest pod znakiem zapytania, a jej stan się nie poprawia.
Ojciec dziewczyny tak naprawdę przez długi okres zwlekał z...

Ann | 2019-06-25
Przeczytana: 19 czerwca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę czyta się szybko, ale momentami fabuła jest rozwleczona i nudna. Niektóre wątki nie mające wpływu na dalsze losy bohaterów. Przesłodzone dialogi jak układane na siłę, żeby zapełnić strony, doprowadzały mnie do szału. Tak samo zdania typu: "Czy wszystko będzie dobrze? Już niedługo o tym się przekona..." pozostawiają niesmak. Nie potrzebuję wiedzieć wcześnie czy się 'przekona'- sama się o tym za chwilę 'przekonam'.
Ogólnie pomysł na fabułę ciekawy, jednak styl pisania (lub tłumaczenie, może w oryginale czyta się lepiej) kompletnie mi nie leży. No, ale co, kto lubi ;)
Brakowało mi rozwinięcia wątku miłosnego pomiędzy Alexem i Ylenią. Kilka wspólnych, niezręcznych rozmów i nagle rozdział dalej jak na pstryknięcie palców są świetnymi przyjaciółmi i mają zadatki na parę.. Czuję niedosyt. Brakło chemii między bohaterami i czasu na związanie się czytelnika z postaciami, żeby razem z nimi przeżywać emocje.
Książka dla mnie kończy się szybko i banalnie. Akurat tak się złożyło, że...

Borówka21 | 2019-06-21
Przeczytana: 09 czerwca 2019

"Moje serce należy do ciebie" Alessio Puleo to opowieść o ciężko chorej Ylenie, która przez swoją ciężką chorobę serca przeprowadza się z miejsca, gdzie dorastała do całkiem nowego i obcego. Nastolatka musi odnaleźć się w nowym miejscu, znaleźć znajomych, a tego nie ułatwia choroba oraz Alex, który niespodziewanie znalazł się na jej drodze.
Książka z pewnością porusza ważny i dość trudny temat jakim jest oddawanie narządów. Autor w swojej książce pokazał role przypadku w naszym życiu i to jak jest ono nieprzewidywalne. Dlatego według Alessio Puleo możemy pomóc komuś nawet po swojej śmierci.

Jednak tą zmienność losu pisarz przedstawił według mnie w bardzo banalny i domyślny dla czytelnika sposób. Dodatkowo w książce o chorobie bohaterki mówi się ogólnikowo, przez co staje się ona jakby mało realna i schodzi na dalszy plan, bo temat ten zastępuje miłosna opowiastka jakich pełno. Dlatego nie wiem do końca, o czym ta książka miała być w założeniu autora. Alessio Puleo obszedł temat...

aukowska99 | 2019-06-08
Przeczytana: 28 października 2018

"Moje serce należy do ciebie" było dla mnie fajną książką. Opowiada o miłości młodych ludzi. Dziewczyna wyprowadza się w nowe miejsce, gdzie poznaje pewnego chłopca. Między nimi rodzi się uczucie itd. Końcówka jest dla mnie bardzo zaskakująca i wzruszająca.

Mil | 2019-06-02

zakończenie niczym z filmu 7 dusz

kasia | 2019-01-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dziś opowiem Wam troszkę o książce po której spodziewałam się wielkiego "ŁAŁ". Niestety ja się zawiodłam, ponieważ na samym początku książki po prostu przewidziałam jak się ona zakończy co dla mnie jest rozczarowywujace🙁🙁
Jest to książka młodzieżowa opowiadająca o młodej dziewczynie i jej rodzicach.
Ylenia to osiemnastolatka, która choruje na serce i nie ma dla niej nadziei. Jednak gdy lekarz rozmawia z ojcem dziewczyny otrzymuje możliwość na przywrócenie zdrowia swojej ukochanej córce za pomocą przeszczepu i tak wracają oni do Włoch, gdzie jest znaczna większość dawców narządów. Dziewczyna zmienia szkole gdzie na jej drodze staje Alex.
Chłopak jest przystojny ma dziewczyny na pęczki , zaczyna interesować się nową koleżanką z zagranicy i szybko się w niej zakochuje. Ylenia nie chce go do siebie dopuścić, z powodu choroby i nie tylko.
Jeśli chcecie wiedzieć czy Ylenia pozwoli sobie na uczucie Alexa musicie sięgnąć po książkę. Możecie zobaczyć że mimo choroby ktoś może nas...

Marlena | 2019-01-25

Książka ,którą czyta się lekko i przyjemnie.Pisana prostym zrozumiałym językiem. Przeczytać ją może każdy. Myślę ,że nie ma ona ograniczeń wiekowych.Treść zawarta w niej jest potwierdzeniem ,że nie można marnować ani jednego dnia z naszego życia.Żyjmy tak jakby każdy dzień miał być naszym ostatnim.Dokładajmy wszelkich starań ,aby kochać i być kochanym.

emka | 2019-01-15
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Zdecydowanie jest to książka dla młodzieży. Zdecydowanie nie jest to książka dla Czytelników kochających twórczość chociażby Brittainy C.Cherry, Kim Holden czy Lisy De Jong. Książka jest nijaka, nie ma w sobie tego "czegoś", akcja nie wciąga i nie przeżywamy losów razem z bohaterami, bynajmniej ja. Czytałam, bo czytałam, sama nie wiem dlaczego. Nie porwała mnie w ogóle. Od razu wiedziałam jakie będzie zakończenie, dobitnie zdradza to tytuł. Dialogi są dziecinne, bohaterzy nazbyt idealni, rodzice i przyjaciółka też jak z obrazka, szef z gestem, na który nie zdobyłby się żaden inny, takie wszystko pod linijkę, takie wycackane, wychuchane, że aż nierealne i nudne. Nawet nie chciałoby się żyć w tak idealnym świecie jaki opisuje książka.

Dorota Pawlicka | 2019-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Książek o tematyce przeszczepów jest dużo, jednak za każdym razem gdy czytam literaturę zawierającą ten wątek potrafię się wzruszyć i zaskoczyć. Po przeczytaniu dzisiejszej powieści zaczęłam się zastanawiać jak wielu jest na świecie ludzi którzy potrafią umrzeć dla kogoś bliskiego, i pozwolić by cząstka jego nadal żyła?.

byczq | 2018-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2018

Piękna i wzruszająca historia młodzieńczej miłości . Każdy musi ją przeczytać !