Książka Roku 2018

Punkt Lagrange'a

Wydawnictwo: Wydawnictwo Podziemne
Gosia

Powieść polityczna, a raczej polityczno-sensacyjna,
rozgrywająca się na tle ostatniego dwudziestopięciolecia.

źródło opisu: Wydawnictwo Podziemne, 2016

źródło okładki: http://wydawnictwopodziemne.com/

Magdalena | 2017-09-09
Przeczytana: 09 września 2017

Zastanawialiście się, jak funkcjonuje świat? Czy czasem nie ma tajnych agentów, którzy z ukrycia kierują losami krajów? Wszczynają protesty, szepczą słówka do osób, które mogą coś zrobić. Bez walk zmieniają świat. Z ukrycia robią to, co mają zaplanowane.

Ciekawa wizja. Możemy ją znaleźć w książce "Punkt Lagrange'a". Tam naprawdę nic nie dzieje się z przypadku.

"Punkt Lagrange'a" to połączenie kilku gatunków. Na pewno jest to powieść sensacyjna, przy której nie zanudzimy się, bo ciągle coś się dzieje. Ale za to często będziemy mieć mętlik w głowie, gdyż dopiero wyjaśnienia pokazują całą drogę do wydarzeń, które się staną. Bez nich książka na pewno nie byłaby tak dobra jak jest.

Na pewno możemy ją też zaliczyć do powieści politycznej. Tak, w "punkcie Lagrange'a" polityka jest bardzo ważna. Polityka nam trochę znana, lecz w powieści poznajemy ją z innego punktu widzenia.

To też trochę książka filozoficzna. Pomiędzy akcję autor wplata eseje filozoficzne na tematy polityczne,...

Gosia | 2016-09-19
Przeczytana: 01 lipca 2016

Ciekawa powieść sensacyjna. Wartka akcja, barwne postacie. To, co ją wyróżnia od innych powieści z tego gatunku, to wyraźnie zarysowane tło polityczne najnowszej historii Polski. Akcja trzyma w napięciu do końca, pomiędzy nią wplatane są eseje na tematy polityczne, obyczajowe i egzystencjalne. Jednak nie nużą one czytelnika i nie zakłócają biegu wydarzeń. Książka jest łatwa w odbiorze, szybko się ją czyta, a mimo to przekazuje ważne treści i dlatego moim zdaniem jest warta polecenia.

Oktawia | 2016-10-17
Przeczytana: 31 lipca 2016

Punkt Lagrange'a to powieść polityczno-sensacyjna, której akcja rozgrywa się na tle ostatniego dwudziestopięciolecia. Jej strony, to nic innego jak zbiór opisów barwnych postaci, dawnych - choć wciąż aktywnych, pracowników służby bezpieczeństwa; byłych opozycjonistów, dociekliwego księdza, emerytowanego szpiega, gangsterów, biznesmenów, handlarzy bronią, ich mecenasów; pięknych kobiet.

Autor powieści w swoim dziele przedstawił pewną dość ciekawą teorię spiskową, która co prawda brzmi dość nadzwyczajnie, ale za pomocą pewnych działań Szczybry (przede wszystkim styl i sposób pisania, emocje itd.) czytelnik jest w stanie uwierzyć we wszystko. Osobiście sama zaczęłam się zastanawiać czy przypadkiem nie jest to prawda - jak wspomniałam autor wzbudził we mnie ogromne zaufanie, dlatego też wzięłam jego słowa pod lupę.

Główną postacią w powieści jest Texas - dorastający w latach osiemdziesiątych chłopak, który uwielbia samochody oraz działa ze stryjem w podziemnej Solidarności...

czytambolubie | 2016-11-05
Przeczytana: 07 października 2016

Lata powojenne w rzekomo wolnej Polsce to nie był najłatwiejszy czas na dorastanie. Texas, wychowywany przez wuja nie miał więc komfortowego startu w dorosłość. Tym bardziej, że stał się świadkiem wyroku wykonywanego na najbliższej mu osobie. To zdarzenie w pewien sposób ukształtowało go i dało życiowy cel - zemstę na zabójcach wuja. Czy uda mu się przechytrzyć tych, dla których kłamstwo to nie tylko praca, ale wręcz druga natura? I jaki to będzie miało wpływ na jego dalsze życie?

Całość recenzji dostępna pod adresem: http://zapach-ksiazek.pl/punkt-lagrangea/

Gosia Kucharska | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

„Punkt Lagrange'a” to książka zarazem głęboko polityczna, jak również typowo sensacyjna. Postępująca w zawrotnym tempie akcja nie przeszkadza bohaterom, by momentami zatrzymać się, odsapnąć i poprowadzić wyczerpującą dyskusję na tematy polityczne, egzystencjalne czy wręcz filozoficzne.
Przeczytałam dwa razy, nie wykluczam trzeciego.

maslomaslo | 2018-03-10
admirał | 2016-12-29