Rise & Fall of a Yummy Mummy

Okładka książki Rise & Fall of a Yummy Mummy Polly Williams
Okładka książki Rise & Fall of a Yummy Mummy
Polly Williams Wydawnictwo: Little, Brown kryminał, sensacja, thriller
Little, Brown

Polly Williams ,,Wzloty i upadki super Mamy"

• historia opowiada o młodej kobiecie imieniem Amy Crane, która 6 miesięcy po urodzeniu dziecka przechodzi kryzys. Zaniedbuje siebie samą. Brakuje jej pewności siebie. Mało tego podejrzewa, że jej chłopak ją zdradza. Na jej drodze pojawia się Alice - super mama, która stara się pomóc Amy przezwyciężyć to wszystko i obudzić w niej dawną Amy sprzed urodzenia dziecka.

• akcja występuje przez całą powieść. Nie zwalnia i nie przyspiesza. Wszystko ma swój początek i koniec. W niektórych rozdziałach jest jej tak dużo, że momentami można trochę się pogubić aczkolwiek nie wpływa to niekorzystnie na całokształt fabuły książki. Fajne jest to, że czytając czytelnik nie będzie narzekać o nudę. Akcje bowiem są tak rozbudowane i nie przerysowane, że człowiek może się złapać za głowę i sam wątpić w to co przeczytał. Takie wydarzenia i zdarzenia są bardzo realne w rzeczywistym świecie.

• bohaterowie książki są bardzo mocno zróżnicowani jeśli chodzi o charakter, czy też pogląd na macierzyństwo, życie. Są postacie, które irytują już od samego cześć, a są tez takie, kiedy człowiek czytając zaczyna się z nimi utożsamiać. Przeżywa emocje, odczucia, jakby widział to wszystko oczami nie swoimi lecz danego bohatera. Z każdym nowym rozdziałem poznajemy bohaterów coraz lepiej. Wiemy o nich więcej i dzięki temu możemy mieć o nich bardziej obszerne zdanie i zrozumieć ich tok rozumowania.

• książka wzbudza bardzo wiele emocji i odczuć. Pozwala spojrzeć na macierzyństwo pod innym tym prawdziwym kątem. Możemy wywnioskować, że rozmowa w związku jest bardzo ważnym elementem do tego aby w ogóle móc stworzyć rodzinę. Trzeba się nawzajem wspierać i nigdy nie pozwalać aby druga strona poczuła się odrzucona z powodu macierzyństwa. A także trzeba też mieć na uwadze to, że macierzyństwo to nie jest bajka tylko rzeczywistość, która dla niektórych może się wydawać zbyt wielka połączona ze strachem. Nie należy się tego bać tylko podnieść wysoko głowę i iść przez wszystkie przeciwności, które spotykamy na naszej drodze. Trzeba ułożyć sobie plan na wszystko ale nie należy nigdy się poddawać a tym bardziej zmieniać się pod wpływem innych osób, która mają dobre intencje ale tak naprawdę mogą nam zrujnować życie. I tylko w nielicznych przypadkach dawne życie da się odzyskać. Zawsze trzeba być sobą i wiedzieć kiedy dana rada jest pomocna a kiedy jest bezużyteczna. To właśnie wszystko można znaleźć w książce ,,Wzloty i upadki super mamy". Osobiście sama jestem mamą i książka otworzyła mi oczy na pewne sprawy. Bardzo przyjemnie i dosyć szybko się ją czyta. Trudno się od niej oderwać nie wiedząc co będzie dalej. Uwielbiam tą książkę i polecam w szczególności świeżo upieczonym mama, które czują się podobnie jak główna bohaterka Amy. Ale także innym osobom, które lubią powieści mogące zmienić coś w ich życiu.

Polly Williams ,,Wzloty i upadki super Mamy"

Amy Crane jest młodą matką, która, mimo, iż od porodu upłynęło już kilka miesięcy, ciągle nie może wrócić do stanu sprzed ciąży. I nie chodzi tylko o nadprogramowe, pociążowe kilogramy. Problemem jest nieopuszczające dziewczyny fatalne samopoczucie i bliskie zera poczucie własnej wartości.

W opanowaniu targanego hormonami nastroju nie pomaga podejrzenie, że partner ma kochankę. Choć Amy kocha swoją córeczkę nad życie, ma podłe poczucie, że po porodzie coś w jej życiu bezpowrotnie odeszło. Jak widmo ciągnie się też za nią wizja, że ojciec jej dziecka, Joe, zostawi ją niechybnie któregoś dnia, tak jak ojciec porzucił matkę.

Amy z każdym kolejnym dniem popada w coraz większą stagnację. Przestaje dbać o swój wygląd, przytołczona ogromem obowiązków i chronicznym niewyspaniem, gubi gdzieś po drodze prawdziwą siebie. Dołączając do klubu mam, utwierdza się tylko w przekonaniu, że tak właśnie wygląda typowe macierzyństwo.

Jednak gdzieś daleko z tyłu głowy Amy ma poczucie, że chciałaby od życia czegoś więcej. Chce odnaleźć siebie na nowo, nie tylko jako matkę, ale jako kobietę. Z pomocą przychodzi super mama, jej przyjaciółka Alice. Amy postanawia poddać się sugestiom koleżanki i wprowadzić w swoim życiu pewne zmiany...

Jak na ten pomysł zareguje partner dziewczyny? Czy nowa Amy to zachwyci, czy poczuje się zawiedziony utratą swojej "kury domowej"? Czy wreszcie nasza główna bohaterka będzie umiała się w porę zatrzymać, by kolejnymi zmianami nie narobić sobie w życiu więcej szkody niż pożytku?

"Wzloty i upadki Super Mamy" to lekka, przyjemna powieść obyczajowa. Ma jednak w sobie coś wyjątkowego. Mimo oczywistego podkoloryzowania, chyba każda świeżo upieczona matka może znaleźć w tej książce kawałeczek siebie. Ja sama do Amy miałam bardzo różne emocje w trakcie czytania książki. Raz było mi jej żal, za chwilę irytowała mnie do granic możliwości. Trochę pogubiona, trochę naiwna, zdarzało się jej zaufać niewłaściwym ludziom.

Podsumowując jednak, książka zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Pisząc trochę z przymrużeniem oka - idealna lektura dla przeciążonego i niedospanego umysłu mamy niemowlęcia 😄

Dla zabicia czasu może być, ale nie porywa.

Dla zabicia czasu może być, ale nie porywa.

"Wzloty i upadki Super Mamy" trafiają na moją półkę książek, które mocno wpływają na moje emocje. Pierwsza połowa książki ciągle mnie denerwowała i czasami nudziła, druga połowa była kulminacją opowieści o głównej bohaterce i zadziałał tu na mnie mechanizm czytania z pytaniem "jak to się skończy?" w głowie.

Polly Williams opowiada historię młodej mamy Amy Crane. Kobieta przechodzi życiowy kryzys, bo trudno jej się odnaleźć w nowej roli jaką jest rola matki. Zaniedbana, z dodatkowymi kilogramami, odsuwająca się od partnera kobieta łatwo ulega fascynacji nowo poznaną Alice. Niestety, jej własna niepewność i nieumiejętność odnalezienia się w życiu po ciąży sprawia, że Amy łatwo daje się przekonać nowym znajomym do wielu zmian, które mają z niej uczynić szałową super mamę.

Książka ta przedstawia trudny świat macierzyństwa współczesnych kobiet, których wizję macierzyństwa kształtują media i marketing. Jednocześnie też pokazuje, że i same matki potrafią być dla siebie samych i dla siebie nawzajem bardzo wymagające. Ale chyba najważniejszy morał (choć może trochę banalnie brzmiący) związany jest ze szczerością w relacjach z najbliższymi. Brak rozmów o naszych emocjach, podejrzeniach, wątpliwościach, prowadzi do narastającej wzajemnej niechęci i braku zrozumienia, która może doprowadzić do całkowitego zaniku relacji. Rodzicielstwo jest wielką niewiadomą dla obu stron, a najważniejsze aby iść tą drogą razem i wzajemnie się wspierać.

Nie jest to jednak wybitna literatura. Razi trochę pretensjonalnością, dość mocno wpada w stereotypy. Trochę strata czasu...

Polly Williams opowiada historię młodej mamy Amy Crane. Kobieta...

Zaintrygował mnie tytuł książki, i chociaż okładka wydała się dość "tania", to jednak skusiłam się do przeczytania. Nie żałuję. Fajna książka dla wszystkich młodych mam albo dla tych co planują nimi zostać. Bo to właśnie o perypetiach młodej, niedoświadczonej mamy opowiada ta pozycja. Być może kiedyś kobiety nie miały takich problemów jak teraz, (myślę, że niektóre dotychczas nie mają ich)po urodzeniu dziecka, ale większość z tym się zmaga. Myślę, że większość kobiet chce wrócić do poprzedniej sylwetki, do życia towarzyskiego, włożyć ubrania przed porodowe i cieszyć się życiem jak inni, a nie czuć sie poza marginesem normalnego życia. I o tym wszystkim właśnie w tej książce. O zmaganiach młodej mamy.

Prześmieszna opowieść o kobiecie, żonie i wkrótce już i matce. Wchłonęłam tę książkę jednym tchem, nie raz pod nosem się uśmiechnęłam ale i nie mogłam się od tej książki odciągnąć, a jak nie czytałam, myślałam o niej, co będzie dalej?
Polecam, lekka lektura, szybko się czyta i zabawna :)

Polecam, lekka lektura, szybko się czyta i zabawna :)

2028

Uważam, że drukowanie takich pretensjonalnych głupot to strata papieru. Nie wiem, kto jest odbiorcą takiej "literatury" i chyba nie chcę wiedzieć.

Nie wymaga specjalnego wysiłku, bliska sercu świeżo upieczonych mam, ale mimo to słaba...

Bardzo zabawna i jakże prawdziwa książka. Trafnie oddaje uczucia i przemyślenia kobiet, które trochę za bardzo zatraciły się w macierzyństwie i po miesiącach "letargu" postanowiły się obudzić.

Brak wzlotów, sporo upadków...

Brak wzlotów, sporo upadków...

• Bardzo chcę mieć.../Przygarnę...
  • Literatura Piękna
  • Czytalam,nie posiadam