Bezradnik małżeński

2011-02-17
978-83-7648-629-1
Magdalena Rychlik
literatura współczesna

Jak dla mnie naprawdę świetna książka w groteskowym stylu ukazująca co oznacza prawdziwa miłość i małżeństwo.

"Czy małżeńska rutyna z czasem zmienia się w fasadę, za którą piętrzą się kłamstwa?" (str 194)
Historia młodej mężatki, nieudolnej gospodyni i pani domu, jej życie pełne niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów, opowiedziana z humorem. Jej codzienne problemy, z którymi nie potrafi sobie poradzić, mimo usilnie podejmowanych prób, kłopoty w które się nieustannie pakuje. Profesjonalistka w pracy, dyletantka w gospodarstwie domowym. Jej małżeństwo, w którym wraz z upływem czasu pojawia się coraz więcej zahamowań i nieporozumień. Przypadkowe spotkanie z nieznajomą zmienia jej nastawienie do życia, postrzeganie go, szczególnie w podupadającej sferze życia małżeńskiego.Rozpoczyna się mozolna praca nad ratowaniem związku.To także historia kobiecych przyjaźni, różnych aspektach bycia żoną, a także lekcja pokory, w której poznając problemy innych ludzi, zapomina się o własnych. Nie ma idealnych małżeństw, każde skrywa jakieś tajemnice, sekrety, a w większości toczy się gra o zachowanie pozorów.

Bardzo fajna lekka książka o problemach małżeńskich. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Na pewno nie jest poradnikiem stąd jej tytuł.
Niestety nie mogę dać wyższej oceny gdyż kontrastowałaby to z książkami które przeczytałam wcześniej.

komediowa opowieść o żonie na pewno nie idealnej, której myśli poniosły za daleko. Sadie Drew florystyka, mająca zapracowanego męża i kochanego synka po przeprowadzce do innego miasta postanawia się zmienić.
Zamiast porozmawiać z mężem wplątuje się w śmieszne kłopoty z napotkaną starsza kobietą. W dodatku jej głowę zajmuje jeszcze jedna osoba. Nie może pogodzić się z śmiercią nienarodzonego dziecka. Mimo to zabawne historie pozwolą Wam uśmiać się do łez. Sadie z mężem mieli same wspólne miłe wspomnienia. Niestety stały się one zapomniane. Mąż ani myśli jej zdradzić, a ona jest święcie przekonana, że tak jest. Na drodze staje okropna teściowa i nowa bardzo ciekawa współpraca męża z piękną czarującą kobietą. Jak to się skończy? Nie pytajcie, a sami przeczytajcie. Ubawicie się. W tej książce jest coś z życia. Ciągły bieg z braku czasu, nuda, monotonia, a nawet brak chęci. Miłość, która szybko wygasła, ale nie wypaliła się. Jedno, co się nasuwa to rozmowa. O tym pamiętajcie zawsze.

Książka,która zyskała moją sympatię. Sadie po urodzeniu dziecka ma zaniżone poczucie własnej wartości. Przybrała na wadze i uważa się za beznadziejną żonę. Na każdym kroku kochana teściówka tylko utwierdza ją w tym przekonaniu. Krytykuje za wszystko co zrobiła i czego nie zrobiła. Nie jest wystarczająco dobra dla jej idealnego syneczka. Sadie ma jednak szczęście na górze i podczas spaceru po kłótni z mężem, los stawia jej na drodze starszą panią która bardzo przypomina zmarłą matkę. Sadie zostaje jej florystką... To jest moment w którym książka zaczyna się rozkręcać. Mam tylko jeden minus do wydania na które trafiłam. Pełno w nim było pleonazmów a to mnie drażni. Źle mi się czyta, gdy jest napisane: "Cofa się o krok do tyłu", "Unosi palec do góry","Kąciki ust opadające w dół" albo "Zatrzymujemy się pod domem". Wiem,że to jest wina tłumacza a nie autorki.

Lekka, szybko się czytająca, trochę w stylu B. Jones, ale nie miałam odczucia naśladownictwa. Historia bawi, nawet może i wzrusza. Wskazana lektura dla wszystkich mężatek. Polecam.

Nieee, nie tego oczekiwałam po tej książce! A mogło być tak pięknie, Sadie - główna bohaterka - jawiła mi się niczym druga Bridget Jones, no ale - wiadomo - ciężko jest o drugą taką :)
Nie mniej jednak książeczkę czytało się lekko i szybko, tylko ta Sadie... taka jakaś nijaka, a tu nagle przegina z kolei w drugą stronę.
Polecam tym, którzy mają ochotę na coś lekkiego i szybkiego.

Polecam tym, którzy mają ochotę na coś lekkiego i...

Książka przeczytana w jeden dzień. Morał: Mąż kocha Cię za to jaka jesteś, a każda kobieta (nawet perfekcyjna pani domu) ma wątpliwości, problemy i radzi sobie na swój sposób, także nie oceniaj po wyglądzie.

Zabawna książka. Napisana lekkim językiem. Do pośmiania się i popłakania :) Polecam!

Banalna historyjka o kryzysie małżeństwa

Banalna historyjka o kryzysie małżeństwa