Bezradnik małżeński

978-83-7648-629-1
Magdalena Rychlik
literatura współczesna

więcej Więcej

Jak dla mnie naprawdę świetna książka w groteskowym stylu ukazująca co oznacza prawdziwa miłość i małżeństwo.

"Czy małżeńska rutyna z czasem zmienia się w fasadę, za którą piętrzą się kłamstwa?" (str 194)
Historia młodej mężatki, nieudolnej gospodyni i pani domu, jej życie pełne niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów, opowiedziana z humorem. Jej codzienne problemy, z którymi nie potrafi sobie poradzić, mimo usilnie podejmowanych prób, kłopoty w które się nieustannie pakuje....

Bardzo fajna lekka książka o problemach małżeńskich. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Na pewno nie jest poradnikiem stąd jej tytuł.
Niestety nie mogę dać wyższej oceny gdyż kontrastowałaby to z książkami które przeczytałam wcześniej.

Banalna historyjka o kryzysie małżeństwa

Zabawna książka. Napisana lekkim językiem. Do pośmiania się i popłakania :) Polecam!

komediowa opowieść o żonie na pewno nie idealnej, której myśli poniosły za daleko. Sadie Drew florystyka, mająca zapracowanego męża i kochanego synka po przeprowadzce do innego miasta postanawia się zmienić.
Zamiast porozmawiać z mężem wplątuje się w śmieszne kłopoty z napotkaną starsza kobietą. W dodatku jej głowę zajmuje jeszcze jedna osoba. Nie może pogodzić się z...

Książka,która zyskała moją sympatię. Sadie po urodzeniu dziecka ma zaniżone poczucie własnej wartości. Przybrała na wadze i uważa się za beznadziejną żonę. Na każdym kroku kochana teściówka tylko utwierdza ją w tym przekonaniu. Krytykuje za wszystko co zrobiła i czego nie zrobiła. Nie jest wystarczająco dobra dla jej idealnego syneczka. Sadie ma jednak szczęście na górze i...

Książka przeczytana w jeden dzień. Morał: Mąż kocha Cię za to jaka jesteś, a każda kobieta (nawet perfekcyjna pani domu) ma wątpliwości, problemy i radzi sobie na swój sposób, także nie oceniaj po wyglądzie.

Lekka, szybko się czytająca, trochę w stylu B. Jones, ale nie miałam odczucia naśladownictwa. Historia bawi, nawet może i wzrusza. Wskazana lektura dla wszystkich mężatek. Polecam.

Nieee, nie tego oczekiwałam po tej książce! A mogło być tak pięknie, Sadie - główna bohaterka - jawiła mi się niczym druga Bridget Jones, no ale - wiadomo - ciężko jest o drugą taką :)
Nie mniej jednak książeczkę czytało się lekko i szybko, tylko ta Sadie... taka jakaś nijaka, a tu nagle przegina z kolei w drugą stronę.
Polecam tym, którzy mają ochotę na coś lekkiego i...

• 2014
  • 2013