Odrzut broni

Cykl: Nick Stone (tom 6)
Wydawnictwo: Bellona
Recoil

Nick Stone - bohater, któremu autor również w tej powieści pozostaje wierny - wypoczywa w Szwajcarii. Tam poznaje tajemniczą dziewczynę, która po spędzeniu z nim nocy znika bez śladu. Zakochany i zaintrygowany podąża jej śladem, wiodącym do centralnej części Konga, gdzie trwa okrutna wojna. Wciąga ona Stone'a do mrocznego i brutalnego świata "psów wojny", handlarzy narkotyków, obcych wywiadów i płatnych morderców. Poszukiwania dziewczyny, które początkowo wydają się zadaniem łatwym, przynoszą dramatyczną konfrontację ze złowieszczą ponadnarodową organizacją.

źródło opisu: [Bellona, 2008]

Linda Goździk | 2013-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Autor nie zawiódł mnie i tym razem. Inteligentna, z poczuciem humoru książka dla lubiących dobrze nakreślone postaci byłych wojskowych, którzy nie spędzają życia na leżeniu na plaży. Przyjemnie spędzony czas pod hasłem dobrej sensacji. Polecam znów:)

Babcia_Krysia | 2014-07-28

Mało ciekawa opowieść o przerzucie broni. Akcja w Kongo