Kontrakt

Wydawnictwo: Wołoszański
barti81

Kontrakt to kolejna po Killerze książka Toma Hinshelwooda autora klasycznych thrillerów. Bohater staje się pionkiem w niebezpiecznej grze toczącej się pomiędzy światowymi agencjami wywiadowczymi i międzynarodowymi grupami przestępczymi. Po potyczce w Tanzanii, płatny zabójca Wiktor wraca do branży. Dotychczas sam wybierał zleceniodawców, ale teraz jest zmuszony wykonywać polecenia CIA....

Po potyczce w Tanzanii, płatny zabójca Wiktor wraca do branży. Dotychczas sam wybierał zleceniodawców, ale teraz jest zmuszony wykonywać polecenia CIA. Perfekcyjny pod każdym względem i zawsze ostrożny, ryzykuje swoje życie, by wywiązać się z kontraktu.
Nowe zlecenie rozpoczyna w Bukareszcie, gdzie ratuje życie ukraińskiego handlarza bronią. W tym samym czasie, amerykańska grupa najemników zwabia w pułapkę jednego z pośredników handlarzy, a następnie przesłuchuje go w Polsce. Wygląda na to, że ktoś usiłuje zmienić rozkład sił w międzynarodowym handlu bronią.
Jak zawsze wartka akcja, przenosi czytelnika w różne zakątki świata, gdzie główny bohater staje przed trudnym wyzwaniem - musi zrealizować powierzone mu zlecenie i ocalić własne życie.

Krzysiek | 2014-09-26
Przeczytana: 26 września 2014

Podobnie jak poprzednia część Killer, tej również nie można nic zarzucić. Nadal świetne tempo i ciekawa fabuła. Niestety póki co nic innego tego autora w Polsce się nie ukazało a szkoda bo apetyt został rozbudzony. O ile się dobrze orientuję powstały na razie jeszcze dwie dalsze części w których również głównym bohaterem jest Victor/Tesseract z tym że autor ma już skrócone nazwisko na Tom Wood.

grzecho | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Podobnie jak pierwsza część, "Kontrakt" trzyma naprawdę wysoki poziom. Moim zdaniem, autor swoimi książkami bije na głowę wielu innych, o wiele bardziej popularnych i znanych pisarzy tego gatunku. W "Kontrakcie" nie ma mowy o nudzie, książka wciąga całkowicie na wiele godzin czytania.

NIENACZYTaNA | 2014-03-08

świetna! lżejsze niż Child, szybsza akcja, więcej się dzieje i bohater naprawdę niezły. ale to z babskiego punktu Widzenia.

książek: 1921
lutek | 2017-08-09