Sekundy do szczęścia

Firmamento
2016-04-12
2016-04-12
9788365372093

Książka opowiada o dziewczynie, która zastanawia się nad swoimi życiowymi wyborami. Zastanawia się nad tym, co by się stało, gdyby podjęła inną decyzję, wybierając swojego partnera. Jakby potoczyło się jej życie u boku różnych facetów. Książka zawiera trzy różne historie z punktu widzenia autorki. W każdej z tych trzech historii występuje inny mężczyzna, nad którym kiedyś się zastanawiała. Ciekawe ujęcie przemyśleń. Jeśli kiedyś zastanawiałaś się, czy dobrze wybrałaś, to ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie. POLECAM

Dlaczego sięgnęłam po tą książkę? Szczerze mówiąc nie wiem. Czy to opis mnie zaintrygował. A może okładka wpadła w oko? W każdym razie trafiła do mojej ręki.

40-letnia Katarzyna wybierała przed laty pomiędzy trzema mężczyznami. Poznajemy ją w tym samym momencie życia, ale w jego alternatywnych wersjach: jaką żonę gitarzysty, polityka i ekonomisty. Za każdym razem bohaterka jest tą samą Katarzyną, ale tak naprawdę zupełnie inną osobą.

Co by było, gdyby... Niejedno z nas nieraz tak się zastanawia. I tak jest
z bohaterką powieści Anety Zamojskiej. Katarzyna i trzej panowie – Michał, Mirek
i Grzegorz. Autorka przedstawia trzy alternatywne historii Katarzyny. W każdej
z nich bohaterka wybrała innego mężczyznę. I za każdym razem jej życie układa się zupełnie inaczej.

W każdej opowieści spotykamy Katarzynę, gdy otrzymuje list od dawnej przyjaciółki z studiów z przypomnieniem o zaplanowanym piętnaście lat wcześniej spotkaniu. I ten nieszczęsny list zdaje się zaczyna serię niefortunnych zdarzeń.

Katarzyna w żadnej wersji nie jest zadowolona z życia. W pierwszej wersji jeszcze jej współczułam, zwłaszcza gdy poznałam całą historię. Jednak w kolejnych wersjach już mnie tylko denerwuje. Ma wygodne życie, czy też można by rzec życia
i rujnuje to wszystko głupią decyzją. Szczególnie widać to w trzeciej historii, gdzie jest skupiona tylko na sobie.

Nie polubiłam Katarzyny. Jest rozchwiana, nie wie czego chce, mimo ostrzeżeń przyjaciółek popełnia paskudne błędy, wciąż goni za jakimś błędnym króliczkiem. Wszystkie te warianty mają niemal identyczne zakończenie – Katarzyna na koniec każdej z nich wybiera tego samego mężczyznę. A którego – gitarzystę, polityka czy ekonomistę? Zgadnijcie albo przeczytajcie książkę.

Powieść obyczajowa, która daje trochę do myślenia. W sam raz na długie wieczorne wieczory.

Książkę podciągnąłem siostrze. Żałuję. Wydumane i naciągane. Kobiety nie są ślepe i głupie jak główna bohaterka.
Za to spodobały mi się sylwetki przyjaciółek Katarzyny ze studiów. Choć są nieco tendencyjne (jak gruba, to lubi jeść i ma dzieci; jak zadbana i szczupła, to samotna, rycząca czterdziestka...). Szkoda, że to nie żadna z nich jest główną bohaterką.

Nie przypadła mi do gustu. Trochę nie rozumiem, jak można nie być pewnym, czy dana osoba jest nam przeznaczona czy nie! I niemal losować nad wyborem mężczyzny życia jak bohaterka Katarzyna. Ten, a może ten...
Trochę na siłę. I trudno uwierzyć, że książkę napisała polonistka...

Trochę na siłę. I trudno uwierzyć, że książkę napisała polonistka...

Sekundy do szczęścia" zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Urzekła mnie jej oryginalna tematyka, nietuzinkowe spojrzenie Autorki na życiowe rozterki, które dotykają każdego z nas. Zawarte w fabule wątki, bezpośredniość języka oraz dynamika akcji nadają lekturze wiarygodność. W.w. pozycja jest porywająca, czyta się jednym tchem. Oczekuję kolejnych publikacji ;) POLECAM!!!
J.B.

Co za puszczalska zdzirwa.
Szok.

Co za puszczalska zdzirwa.
Szok.

Przyjemna książka. Daje czytelnikowi powód do myślenia, co by było gdyby....
Zostałam wciągnięta do świata Katarzyny,która przez podjętą w ciągu kilku sekund decyzję, przeżywa w zależności od dokonanego wyboru, życie z innym mężczyzną.
Który okazał się być jej przeznaczony i czy w ogóle istnieje przeznaczenie, dowiedzieć się można właśnie z tej książki.

Podsumowując, jest to ciekawa i wciągająca pozycja. Niestety wybory dokonywane przez główną bohaterkę nie zbyt mnie przekonują.

Przyjemna książka. Daje czytelnikowi powód do myślenia, co by było gdyby....

Podsumowując,...

Wspaniała książka. Nie mogłam się od niej oderwać. Losy bohaterki, w jej alternatywnych „życiach” zmieniają się, jak w kalejdoskopie. Autorka książki wspaniale opisała różne wybory bohaterki Katarzyny. Widać niesamowitą spostrzegawczość i gotowość do refleksji autorki. Fantastyczna. Polecam

Ciekawa idea. I odwieczne pytanie: co by było, gdyby... I czy uciekniemy przed przeznaczeniem?

Moja opinia na blogu: http://www.napieknej.pl/sekundy-do-szczescia-aneta-zamojska/

• Książki na półce do czytania
  • 2016
  • Egzemplarz recenzencki
  • 2016
  • Pożyczone
  • Poszukuję

Dodaj cytat z książki Sekundy do szczęścia