Blues z kapustą

Wydawnictwo: Znak
blues, muzyka, radio, dziennikarstwo,

„Bracia i Siostry w bluesie – niech blues będzie z Wami!” "Blues z kapustą" to porywająca opowieść o obezwładniającej sile muzyki, barwnym życiu i absurdach PRL-u, pełna anegdot, humoru, w gwiazdorskiej obsadzie. Spotkamy tutaj – niczym na backstage’u – nie tylko B.B. Kinga, Erika Claptona, Carlosa Santanę, ale też Boney M, Czesława Niemena i towarzysza wspólnych awantur – Wojciecha...

„Bracia i Siostry w bluesie – niech blues będzie z Wami!”

"Blues z kapustą" to porywająca opowieść o obezwładniającej sile muzyki, barwnym życiu i absurdach PRL-u, pełna anegdot, humoru, w gwiazdorskiej obsadzie. Spotkamy tutaj – niczym na backstage’u – nie tylko B.B. Kinga, Erika Claptona, Carlosa Santanę, ale też Boney M, Czesława Niemena i towarzysza wspólnych awantur – Wojciecha Manna.

Dla wszystkich kochających muzykę, pure nonsens i czujących bluesa – lektura obowiązkowa!

"Kiedyś, w „Nie tylko dla orłów”, Jan Chojnacki śpiewał kuplet: „Wielka radość nas rozpiera, jak rozpiera groch jelita frontowego oficera”. Czuję to samo jako wydawca tej książki, któremu udało się skruszyć zatwardziały opór Autora."

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: strona wydawnictwa

paralos | 2017-04-03

Bardzo zgrabna i bardzo dowcipna autobiografia jednej z najbardziej charyzmatycznych postaci Polskiego Radia i polskiego środowiska bluesowego.

Paweł Cybulski | 2016-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2016

Jeśli miałbym zarekomendować książkowy debiut Jana Chojnackiego, zrobiłbym to bez wahania. Bez wahania najmniejszego wobec fanów bluesa, Trójki i samego autora, a z nieco większym wahaniem wobec czytelników, którzy tematy te dopiero co liznęli. Dla tych bardziej ciekawskich może to być piękny wstęp do przygody z bluesem. Natomiast bardziej opornym może być ciężko docenić gawędy Pana Jana. -

Zapraszam do przeczytania pełnej recenzji pod adresem: http://przymuzyceoksiazkach.pl/2016/11/21/jan-chojnacki-blues-z-kapusta-recenzja/