Myszka

Wydawnictwo: Bajka
gobliny

Poznajcie myszkę z wielkim serduszkiem! „To jest myszka. Bardzo miła. Właśnie nam się ukłoniła. Kto nie widział, niech żałuje. Ja widziałam. Nie żartuję!” – tak przedstawia swoją bohaterkę Dorota Gellner. Mali czytelnicy dowiedzą się z tej książeczki, jak wiele różnych uczuć i emocji może mieszkać w małym mysim serduszku: radość, smutek, złość, tęsknota, strach – to tylko niektóre z nich....

Poznajcie myszkę z wielkim serduszkiem!

Mali czytelnicy dowiedzą się z tej książeczki, jak wiele różnych uczuć i emocji może mieszkać w małym mysim serduszku: radość, smutek, złość, tęsknota, strach – to tylko niektóre z nich. Czasem myszka jest nadąsana, wstydzi się, obraża, płacze albo śmieje. Bywa, że jest głodna i wtedy burczy jej w brzuszku… A kiedy kocha, to całą sobą! Wy też ją pokochacie!

źródło opisu: https://bajkizbajki.pl/ksiazki/Myszka

źródło okładki: google

lew_kanapowy | 2017-05-19
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 19 maja 2017

Na zakup „Myszki” zdecydowałam się zachęcona powalającym sukcesem książeczki „Koala nie pozwala” – to druga propozycja wydawnictwa Bajka dla najmłodszych, utrzymana w takim samym formacie i wydaniu.

I oczekując czegoś podobnego do naszego ukochanego „Koali” mocno się zdziwiłam. Bo „Myszka” jest zupełnie inna. Długo nie mogliśmy się do niej przyzwyczaić – mi nie pasowała, bo pierwsze słowa tekstu mówią o smutku. Tacie nie spodobało się, że antropomorficzna myszka, na drugiej stronie, obrażając się pokazuje mu pośladki. Maj z początku nie miała dość cierpliwości, by wysłuchać spokojnie dłuższych części tekstu i coraz szybciej przerzucała strony gubiąc się nieco w niezwykle szczegółowych, pełnych detali ilustracjach.

„Koala” jest sympatyczny, zabawny i bezkompromisowy. „Myszka” za pomocą wpadającego w ucho wierszyka, wspomagając się malutką bohaterką, wprowadza młodych słuchaczy w skomplikowany świat wszędobylskich emocji. Szczególnie te negatywne nie są łatwe do opanowania -...

Anta | 2016-06-26

Wpadła mi w ręce niewielka książeczka z myszką na okładce. Zajrzałam do środka i zdziwiłam się: ileż emocji kłębi się w małym mysim ciałku!

Smutek myszki jest szary jak deszczowy dzień, a radość tak wielka, że szarość zamienia się w błękit. Gdy myszka śmieje się wesoło, wraz z nią cieszą się jej kapciuszki. Gdy ktoś zrobi jej przykrość, naburmuszona odwraca się plecami, a kiedy nabroi, zawstydzona skubie fartuszek. Myszka boi się, gdy w krzakach czyha strach, co ma wielkie oczy.

Czasami myszka zalewa się łzami. Różne są to łzy: smutku i radości. Bywa też, że myszka trzęsie się ze złości. I oczywiście myszka kocha, bo czym byłby świat bez miłości. Kocha całym ciałkiem, a gdy zabraknie jej kogoś do kochania, tęskni i jest to „wielka mysia tęsknota”.

Ale nie samymi emocjami myszka żyje. Czasami dręczy ją głód, a wtedy – drżyjcie wszystkie koty!

„Myszka” to wprowadzenie do świata uczuć dla najmłodszych. Ich emocje – podobnie jak...