Ostatnia wojna

Tłumaczenie: Iwona Czapla
Wydawnictwo: Agencja Solaris
Posliednaja wojna
Rzouniesz

Powieść napisana przez Bułyczowa w latach 70., najbardziej twórczym dla tego autora okresie. Należy do cyklu o przygodach Pawłysza. Ludzkość przystępuje do Centrum Galaktycznego, organizacji zrzeszającej pokojowo nastawione cywilizacje dysponujące napędem nadprzestrzennym, dzięki czemu cała Galaktyka stoi dla nich otworem. Ziemski statek "Segieża" w trakcie przygotowań do skoku w okolice...

Ziemski statek "Segieża" w trakcie przygotowań do skoku w okolice Saturna zostaje wstrzymany, bo otrzymuje inne zadanie. Na jego pokład przylatują dwie obce istoty z Centrum - zwane Koronami. Wraz z nimi na "Segieżę" zostaje dostarczony ekperymentalny sprzęt do wskrzeszania martwych istot.

źródło opisu: solarisnet.pl

źródło okładki: solarisnet.pl

Boreas47 | 2019-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2019

Mistrzowską klasę Bułyczowa widać od razu. "Ostatnia wojna" nie posiada tak wybitnych cech, jak "Miasto n Gróze" czy "Osada", ale wciąga od pierwszych stron. Krótkie rozdziały, dynamiczne zwroty akcji, barwne postacie - to wszystko sprawia, że bardzo dobrze i przyjemnie się czyta. Polecam!

MałySuseł | 2018-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2018

Świetny pomysł i jak zawsze świetne wykonanie. Początkowo spodziewałem się, że akcja rozwinie się w innym kierunku, co niewątpliwie jest silną stroną książki. Doczepić można się za to do kilku drobnych sprzeczności oraz pewnej naiwności typowej dla tamtych lat.