Mój sąsiad Islamista. Kalifat u drzwi Europy. Paryż - drugie uderzenie.

Okładka książki Mój sąsiad Islamista. Kalifat u drzwi Europy. Paryż - drugie uderzenie. Marek Orzechowski
Marek Orzechowski Wydawnictwo: Muza reportaż
reportaż
Muza
2015-12-01
2015-12-01
islam terroryzm Orzechowski reportaż

Na książkę „Mój sąsiad islamista” trafiłam niedawno, kilka lat po jej wydaniu. Marek Orzechowski od wielu lat mieszka w Brukseli, pisze o miejscach dobrze znanych i kojarzonych z prasy i turystycznych migawek. Pisze też o miejscach, o których politycy i turyści wolą nie pamiętać. Wspomina o ubogich dzielnicach zamieszkałych przez społeczności muzułmańskie. Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to, ze pomimo upływu czasu książka Orzechowskiego nie straciła na aktualności, jest przerażająco aktualna, zwłaszcza wobec wydarzeń, które w Brukseli nastąpiły już po wydaniu książki. Dla przypomnienia – w marcu 2016 roku w ataku terrorystycznym na brukselskie lotnisko Zaventem i stacje metra Maelbeek/Maalbeek straciło życie 35 osób, a 316 zostało rannych. Książka Marka Orzechowskiego wiele wyjaśnia, daje do myślenia. Niestety pozostawia też niedosyt, wiele jeszcze można by powiedzieć o sąsiadach-islamistach w Europie.

Bardzo ciekawa pozycja warta polecenia głównie tym którzy popierają hasła bezwarunkowej tolerancji oraz zaprzeczają że ludzkie kultury i religie dążą w przeważającej części do zdobywania przestrzeni i nie zawsze jest to dążenie bezkonfliktowe . Islamski fundamentalizm z resztą jak każdy fundamentalizm jest ekspansywny , bezkompromisowy i destrukcyjny w swej naturze a współczynnik ego wyznawców wskazuje że będzie jedynie gorzej

Pan Marek Orzechowski wykonał kawał bardzo dobrej roboty.
Islam się umacnia, a Europa coraz bardziej się boi.
Od spełnienia małej prośby po wprowadzenie kary śmierci w takim zakresie, w jakim przewiduje ja szariat..
Każdy powinien przeczytać ta pozycje.

Pan Marek Orzechowski wykonał kawał bardzo dobrej roboty.
Islam się umacnia, a Europa coraz bardziej się boi.
Każdy powinien przeczytać ta pozycje.

Dosyć konkretna i dosyć ciekawa opowieść o rodzącym się zagrożeniu dla Europejczyków, na przykładzie Belgii, Francji, Niemiec i Holandii. Co nieco konkretów poznawczych. Zagrożenie jest realne i poważne. I nie wiadomo, czy sprawy da się jeszcze uratować...

Z książki wygląda na to, że towarzystwo, o którym w niej mowa... jest generalnie biorąc dużo warte oczywiście... ale jakby pod tym drobnym warunkiem, że jak najdalej od nas i od naszego kraju!

Autor pokazuje realia Europy Zachodniej. U nas CIĄGLE JESZCZE spokój i nie daj Boże, żeby się ich tu nazjeżdżało.

Temat poniekąd na czasie (wrzesień, 2021). Granice Polski pod presją nielegalnego ich naruszania a rodzime szkodniki pajacują sprawiając wrażenie dywersantów lub "pożytecznych przygłupów" igrających z ogniem.

Kiedy ściągną nam na łeb jakieś ruchy wrogich wojsk naruszające naszą suwerenność, to oczywiście powiedzą wówczas, że "nie wiedzieli" i "nie chcieli" i że to w ogóle nie ich wina, tylko obecnie rządzących... Ja bym ich wszystkich wrzucił do wilgotnego, ciemnego lochu, albo skrócił paru o głowę, dla przykładu, zgodnie z odpowiednio ustanowionym, dla takich, prawem - tak, jak by to zapewne było wedle zasad islamskiego szariatu.

O, i w tym kontekście, popieram islamskie surowe zasady - uważam, że w pewnych sytuacjach powinniśmy brać przykład! :))

Przeczytałam. Książka nie jest porywająca. Mówi o tym o czym wszyscy wiedzą.... no chyba że ktoś żyje w innej rzeczywistości i wierzy że islam nie jest dla nas zagrożeniem. Generalnie nie polecam.

Książka pełna brutalnej prawdy o Muzułmanach i islamistach.

Książka pełna brutalnej prawdy o Muzułmanach i islamistach.

Uwaga! Ta książka mrozi krew w żyłach niczym najlepszy horror. A to nasz świat, nasza codzienność, nasza przyszłość.

Niby wiemy to wszystko... Zamachy, liczby ofiar, dżihad, terroryści, Koran. Może i tak. Ale autor zebrał informacje razem i pomnożył przez bezmiar strachu jaki w nas wywołują. Efekt jest szokujący. Czyta się jak najlepszą powieść, pochłonęłam książkę w jeden wieczór.

Autor wspomina wielokrotnie, że z perspektywy życia Polaka w Polsce to wszystko nie ma większego znaczenia, ot, obrazki w telewizji. Sam mieszka w Brukseli, a tam jest już inaczej. Z perspektywy angielskiego podwórka nie mogę się z nim nie zgodzić. W każdym mieście stalowe bariery, by zapobiec wjechaniu samochodem w tłum na deptaku. Trzeba uważać na słowa, rasizmem jest powiedzenie o muzułmanie "imigrant". Jednak już to samo słowo w odniesieniu do Polaków odmieniane jest nieustannie przez wszystkie przypadki! Są dzielnice w dużych miastach, gdzie przenigdy nie wyszłabym pieszo, jadąc zaś samochodem zawsze blokuję drzwi. Bo i policja tam nie zagląda, ze strachu...

Polecam, bo to się dzieje. Tu i teraz, na naszych oczach toczy się wojna. Choć bez czołgów na ulicach i karabinów, jednak nieustannie. Kiedy śpimy i bawimy się, inni planują jak nam ten bezpieczny świat odebrać.

Ech... Kolejna dołująca książka. Mam nadzieję, iż mimo wszystko ta nader sceptyczna wizja autora się nie ziści.

Jak wiele można muzułmanom, jak niewiele można nam - Europejczykom. Co sądzę o książce? Potwierdza całą moją wiedzę. Oni
- nie chcą się integrować,
- uważają nas za niewiernych,
- traktują nas jak sobie podwładnych,
- zniszczą nas.

Tolerancja nie ma tu nic do rzeczy. Oni po prostu nas zniszczą. I cytując: "Europa popełniła samobójstwo".

amen

- nie chcą się integrować,
- uważają nas za niewiernych,
- traktują nas jak sobie podwładnych,
- zniszczą nas.

amen

niezbyt przyjemna lektura. broń Allahu, nie przez wzgląd na niedomagania autora. temuż tu duży szacun. przykro tylko przyglądać się Europię, której coraz bliżej Fantazjanie. a szpaler chętnych "wybrańców" - wywołuje przynajmniej niesmak.

• Islam
  • Reportaż