Ekonomia. To, o czym dorośli ci nie mówią

Seria: To, o czym dorośli Ci nie mówią
Wydawnictwo: Publicat
biznes, finanse
KAROLLA

Zdecydowanie wyjątkowa książka dla każdego (od 10 do 113 lat). Skąd się biorą pieniądze, jak zarobić, ale się za bardzo nie narobić, co się opłaca, a co nie, gdzie kupić taniej, jak ratować sytuację, kiedy w skarbonce albo w portfelu widać dno. Po co Ci ekonomia?! Przekonaj się. „Ta książka dowodzi, że o ekonomii można mówić nie tylko jasno, ale i z humorem. Dostajemy tu solidną dawkę...

Zdecydowanie wyjątkowa książka dla każdego (od 10 do 113 lat).

„Ta książka dowodzi, że o ekonomii można mówić nie tylko jasno, ale i z humorem. Dostajemy tu solidną dawkę wiedzy o podstawowych i nieco bardziej zaawansowanych zjawiskach gospodarczych. Czyta się szybko, a zapamiętuje jeszcze szybciej - dzięki zabawnym, czasem przewrotnym rysunkom. To książka dla każdego młodego bystrzaka. Ale nie tylko! Mamo i tato: pożyczcie Ekonomię od waszego dziecka. Sporo się dowiecie, i będziecie się przy tym dobrze bawić!"
- Aleksandra Dziadykiewicz, dziennikarka Radia TOK FM, wyróżniona w Konkursie NBP im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych w 2015 roku.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: https://publicat.pl/publicat/oferta/popularnonauko...»

Gosgos | 2019-03-10
Przeczytana: 09 marca 2019

Postanowiłam się co nieco dowiedzieć o ekonomii, bo moja wiedza jest właśnie tak na poziomie dzieci z podstawówki, do których jest ona skierowana :D Mąż, który studiował ekonomię, stwierdził, ze nadałaby się ona nawet dla studentów pierwszego roku, którzy są często "zieloni". Ja też co nieco więcej się dowiedziałam i zrozumiałam , np. o wybudzaniu gospodarki z kryzysu, o globalnej gospodarce. Polecam, bo jest bardzo zabawna, a przykłady i rysunki są naprawdę z życia wzięte (np. Janusz co sprząta i zarabia najniższą krajową i Janusz, który jest szefem firmy informatycznej na literkę C i zarabia kuuupę kasy :D)

LittleDreamerX02 | 2017-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Postanowiłam przeczytać tę książkę, bo o ekonomii prawie nic nie wiedziałam i wiedzy nigdy nie jest za wiele. Są to informacje napisane w prosty, przystępny sposób. Teraz rozumiem gospodarkę itp. nieco lepiej, chociaż do perfekcji mi daleko.
Polecam, bo książka jest ciekawie napisana i nawet dzieci to zrozumieją.

Przemek | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017

Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 10+ (bez górnych ograniczeń dla dorosłych). Czytałem z moimi dziećmi 7 i 9 letnimi, i chyba rzeczywiście trochę to było jeszcze za trudne.
Pierwszy rozdział jest najłatwiejszy do zrozumienia dla dzieci (historia pieniądza). Podobnie ostatni (o bankach). Rozdziały 2 i 3 można im przeczytać z drobnymi komentarzami od siebie (Podatki, Budżet domowy). Ale dalej zaczynają się pewne schody terminologiczne, trzeba już swobodniej operować skrótami w rodzaju PKB, nie bać się pojęcia stopy procentowej, itd. Można sobie z tym poradzić, czytając wolniej. Ale chyba nawet bez tego dzieci mogą spokojnie zrozumieć czym jest "niewidzialna ręka", na czym polega prawo popytu i podaży, jak stymulować rozwój gospodarki (i czym w ogóle ona jest), itp. podstawowe zagadnienia ekonomiczne.
Całość jest opatrzona ciekawymi ilustracjami i scenkami dialogowymi.

Iwona_C_ | 2016-12-12

Książka Ekonomia. To, o czym dorośli ci nie mówią w domyśle jest przeznaczona dla dzieci od 10 lat. Jednak niektóre kwestie są przedstawione tak, że i młodsze dzieci bez problemu je zrozumieją. Ja czytałam rozdział o historii pieniądza z moim pięciolatkiem i bardzo go zainteresował, bo w końcu jak to można było płacić rybkami lub kamyczkami 😉

Forma książki i sposób, w jaki została przedstawiona w niej wiedza bardzo przypadł mi do gustu i sama z dużym zaciekawieniem ją przeczytałam. Jeśli więc chcecie porozmawiać ze swoimi dziećmi o oszczędnościach czy zarządzaniu kieszonkowym, to z pewnością ta pozycja Wam to znacznie ułatwi.

Jest nadzieja, że po takiej lekturze młody czytelnik inaczej spojrzy na domowe wydatki, a już z pewnością zrozumie wartość pieniądza w naszym świecie. :-)

Sebastian Janek | 2016-05-03
Przeczytana: 03 maja 2016

Dzieci ssają twoją kasę? Chcesz ich przed tym powstrzymać? Kupi im „Ekonomię” Bogusława Janiszewskiego!
"Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią" jest najlepszym przykładem na to, że o ekonomii można mówić w sposób zrozumiały. Również dla dzieci.
W ogóle po co dzieciom wiedza ekonomiczna? Jest to bardzo istotne zagadnienie z życia dorosłych. Niestety, nie znaczy to, że wszyscy dorośli są „obcykani” w tym temacie. Niestety – większość nie jest. Stad też moja prośba, by książkę kupować tym, którzy zdradzają objawy niedouczenia i nie kojarzą najprostszych faktów. Z resztą jak sam autor podkreśla jest to książka dla każdego!
W opisywanej pozycji widzę same zalety. Przede wszystkim jest to inwestycja w przyszłość dzieci. Będą one miały większą wiedzę, gdy przyjdzie do nauki ekonomii – da im to lepszy start przed rówieśnikami już na początku. Ponadto gdy dowiedzą się jaka jest wartość pieniądza mniej chętnie będą was z nich obdzierać.
Boguś Janiszewski i Max Skorwider oddają w ręce...

Monika Szulc | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

„Ekonomia. To, o czym dorośli nie mówią” jest książką, która w łatwy sposób wlewa wiedzę do umysłu czytelnika i głęboko żałuję, że nie spotkałam takiej książki kilka lat temu, kiedy rozpoczynałam naukę w Technikum Ekonomicznym.

Książka jest skierowana do wszystkich, którzy ukończyli 10 lat. Oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę może przeczytać ją prędzej, jednak dorastające dziecko, żądne wiedzy będzie idealnym odbiorcom. Górnej granicy nie ma i w zupełności się z tym zgadzam. Jak sam tytuł mówi „Ekonomia. To, o czym dorośli nam nie mówią”, bo często sami nie wiedzą i nie rozumieją wielu zagadnień z tej dziedziny, więc ta książka również przyda się im.

Wspomniałam już o Technikum Ekonomicznym i z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, iż z tą książką nauka byłaby znacznie łatwiejsza. Oczywiście w początkowym stadium nauki. Typowo książkowe definicje nastręczają problemów i niektóre pojęcia trudno zrozumieć. Bogus Janiszewski w tak prosty sposób wyjaśnia ekonomiczne zagadnienia,...