flora i fauna

Kieszonkowy przewodnik z serii "Spotkania z przyrodą" przedstawia bogactwo przyrody, architekturę i historię Parku Narodowego Gór Stołowych.

źródło opisu: Multico Oficyna Wydawnicza, 2001

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-03-26

Góry Stołowe to urokliwy zakątek naszego kraju. Część najciekawsza tego terenu jest objęta ochroną w postaci Parku Narodowego Gór Stołowych. Ta książka znakomicie charakteryzuje ten piękny i niezwykły obszar chroniony.
Króciutki wstęp do książki napisał dyrektor Parku Janusz Korybo. Autorzy w książce przedstawiają przyrodę Gór Stołowych, dzieje regionu oraz omawiają krótko i zwięźle zagadnienia dotyczące ochrony przyrody, edukacji ekologicznej i nauki. Książkę kończy literatura uzupełniająca oraz mapa Parku, która znajduje się na wewnętrznej stronie okładki. Książka zawiera mnóstwo ilustracji. Ilustracje te, to fotografie, które znakomicie uzupełniają tekst.
Seria "Spotkania z przyrodą" zawiera książki w postaci bardzo dobrych przewodników kieszonkowych. Jak i inne książki serii, ta jest również bardo dobra i trzyma wysoki poziom. Jest ciekawie napisana, bogato ilustrowana i znakomicie opisuje Park Narodowy Gór Stołowych. Warto ją mieć i przeczytać również warto. Książka jest...