Czarny szlak

Cykl: Sierżant Kreuthner (tom 4)
Wydawnictwo: Filia
Schwarze Piste
literatura niemiecka
Ag2S

Starszy sierżant Kreuthner zobowiązał się rozsypać prochy swego zmarłego wuja na szczycie góry Wallberg. Po ceremonii, wraz z poznaną młodą narciarką decyduje się na wspólny zjazd okrytym złą sławą czarnym szlakiem, który rzekomo zna jak własną kieszeń. Ich wycieczka kończy się jednak katastrofą. Błądząc w ciemnościach, natykają się na zamarznięte zwłoki kobiety. Śledztwo ujawnia kolejne...

Śledztwo ujawnia kolejne zbrodnie, a ślady zdają się prowadzić do Frakcji Czerwonej Armii, ugrupowania terrorystycznego RAF zwanego też Grupą Baader-Meinhof.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/142

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/142

Hanzei | 2019-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

Przyjemna książka, dobra historia, ciekawi bohaterowie i zabawne sytuacje. Na początku trochę ciężko mi się czytało i miałam od niej krótką przerwę, ale później wszystko się rozkręciło i historia mnie wciągnęła. To moja pierwsza książka tego autora, myślę, że sięgnę po inne, jak i wrócę do tego cyklu. Polecam fanom gatunku.

alokazja | 2019-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2019

Kryminał, który czyta się szczególnie dobrze z powodu poczucia humoru autora. Tematyka jest poważna, ginie kilka osób, lecz co jakiś czas autor upuszcza nam pary wprowadzając elementy humorystyczne. Poza tym - co cenię sobie szczególnie - bohaterowie są zwykłymi ludźmi, ze swoimi wadami i śmiesznostkami. Początkowo gubiłam się trochę. Autor wprowadza sytuacje i bohaterów, którzy początkowo wydają się ze sobą nie powiązani, ale stopniowo wszystkie elementy znajdują swoje miejsce.

kokoschka | 2018-12-21

Rozczarowanie.

Blondo | 2018-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2018

Bardzo zgrabna historia opowiedziana w przystępny sposób. Niesamowicie przyjemnie się czytało i zaskakujące zakończenie. Myślę, że jeszcze zabiorę się za książki tego autora.

Tomasz Kubów | 2018-03-16
Przeczytana: 04 marca 2018

Bardzo dobra jako rozrywka. Ładne okoliczności przyrody, trochę bawarskiej sielskości, w miarę sensowna zagadka. Nie pamiętam czy czytałem jakąś książkę kryminalną dziejącą się w Niemczech więc dla mnie powiew świeżości.

qpsztahl | 2018-03-10

całkiem przyzwoity kryminał

Dorota | 2018-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2018

Dobry kryminał, pełen humoru, zabawnych sytuacji, ciekawych postaci - aż szkoda, że lądujemy dopiero w 4 części

SpadłoMizRegała | 2018-02-13

Morze czy góry? Na to skomplikowane pytanie zawsze odpowiadam – góry. Żadne morze nie zrównoważy mi tego, co droga na szczyt i widoki, które mam możliwość podziwiać. Uwielbiam czas spędzany wysoko, gdzie towarzyszą mi cisza i spokój, przestrzeń dookoła, gorąca herbata z termosu i kanapki zrobione na drogę. Bez dyskusji akceptuję ból mięśni, który w tym wypadku wydaje się być nawet przyjemny i pielęgnowanie odcisków przez najbliższych kilka dni. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Góry to zawsze wyzwanie i nie mówię o Himalajach. Nie muszę wspiąć się na Czomolungmę, żeby poczuć wolność. Grunt, żeby wejść trochę wyżej, trochę się zmęczyć i cieszyć. Po prostu.

Zdradzę Wam pewną moją słabość – bardzo lubię książki, których akcja toczy się zimą gdzieś w górach. Nie wiem dlaczego, ale samo miejsce akcji zachęca mnie do sięgnięcia po dany tytuł. Muszę przyznać, że to był powód, dla którego przeczytałam „Czarny szlak” Andreasa Föhra. Po przeczytaniu muszę Wam powiedzieć, że powodów mogłoby...

Zapach_ksiazek | 2018-02-12

"Czarny szlak" by Andrea Föhr to książka, która całkowicie przypadkowo została przeze mnie przeczytana.
Sierżant Kreuthner będąc na nartach przypadkowo znajduje zwłoki zamarzniętej kobiety.Wszyscy obstawiają, że to morderstwo. Do akcji wkraczają policjanci z miejscowego posterunku. Okazuje się, że znaleziona kobieta wraz ze swoją siostrą prowadziła azyl dla zwierząt. Policjanci w trakcie śledztwa natrafiają co rusz na coraz bardziej zaskakujące fakty. Czy ofiar będzie więcej? Jaką tajemnicę skrywa azyl dla zwierząt? Czy uda się złapać mordercę?
"Czarny szlak " to książka, którą w ostatnim czasie zachwycało się mnóstwo czytelników, a mnie tak naprawdę znudziła. Fabuła powieści jest dość dobra,ale styl pisania autora jest po prostu męczący - ciężki i momentami nie do przejścia. Dodatkowo autor wprowadził do książki głupawe postaci, które miałam ochotę pacnąć w głowę...może miało to na celu wprowadzenie trochę humoru i luzu do powieści, ale przyniosło to odwrotny efekt, gdzie...

Ver-reads | 2018-02-11

Ciemność rozświetlana jednie blaskiem księżyca, przeszywające uczucie zimna i ogłuszająca cisza. Czarny szlak, rozpościerający się z góry Wallberg, zdecydowanie nie należy do tych, którymi należy zjeżdżać po zapadnięciu zmroku. Jednak sierżant Kreuthner zdaje się tym całkowicie nie przejmować, co więcej, zabiera wraz ze sobą nowo poznaną młodą narciarkę, Daniele. Zjazd okazuje się jednak o wiele trudniejszy, niż na początku oszacował mężczyzna. Wkrótce, zatrzymując się na chwilę na niewielkiej polanie pośrodku lasu, mężczyzna dostrzega ulepionego na pobliskiej ławce bałwana. Chcąc poprawić humor swojej towarzyszki, która coraz mocniej zaczyna narzekać na zaistniałą sytuację, rozpoczyna poszukiwania marchewki, która jego zdaniem powinna znajdować się gdzieś w pobliżu bałwana. Nie wie jeszcze wówczas, że za chwilę jego odkrycie stanie się czymś o wiele mroczniejszym. Bowiem śnieg, przypominający kształtem lepioną przez dzieci postać, okazuje się być jedynie niewielką warstwą,...