flora i fauna

Kieszonkowy przewodnik z serii "Spotkania z przyrodą" przedstawia bogactwo przyrody, architekturę i historię Drawieńskiego Parku Narodowego.

źródło opisu: Multico Oficyna Wydawnicza, 2002

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-03-14

Książka mała, kieszonkowa, ale bardzo dobra. Po raz kolejny książka z serii "Spotkania z przyrodą" zasługuje na wysoką ocenę i przychylną o niej opinię z mojej strony.
Po krótkim wstępie autorzy przedstawiają podstawowe informacje o regonie, przybliżają trochę historię, omawiają zwięźle krajobraz Puszczy i architekturę regionalną. Następnie ukazany jest świat roślin, świat grzybów i świat zwierząt Drawieńskiego Parku Narodowego. W dalszej części ciekawie opisany jest rok w Puszczy. Na kolejnych stronach tej książki autorzy starają się krótko wyjaśnić czytelnikowi, jak chronimy Park oraz mówią o funkcjonowaniu Parku. Książkę kończą opisy tras turystycznych i informacje praktyczne.
Książka jest przewodnikiem kieszonkowym i spełnia swoje zadanie. Informuje o wszelkich najważniejszych kwestiach związanych z Parkiem i zwięźle go charakteryzuje. Zawiera dużą ilość kolorowych i ładnych fotografii oraz mapę parku na tylnej okładce. Ogólnie publikacja udana i zasługuję na uwagę. Książkę...

Karolina | 2018-08-24