Yoga Girl

Yoga Girl
Katarzyna Wąsala, joga, zdrowie
sport
Precious

Rachel Brathen – jedna z najsłynniejszych na świecie instruktorek jogi, którą na Instagramie śledzą już prawie dwa miliony obserwatorów – po raz pierwszy odkrywa przed czytelnikami dobroczynny wpływ jogi – zarówno tej tradycyjnej, jak i wykonywanej w wodzie, na desce surfingowej. Autorka zabiera nas w ekscytującą podróż, której celem jest osiągnięcie równowagi fizycznej i psychicznej, poprawienie zdrowia oraz spełnienie najskrytszych marzeń.

Rachel z niespotykaną szczerością opowiada o trudnych latach, które jako nastolatka spędziła w Szwecji, dzieli się przygodami, jakie przeżyła w niebezpiecznych dżunglach Kostaryki, a także zaprasza na ujmującą swym pięknem Arubę – cudowną wyspę, na której obecnie mieszka, ćwiczy jogę oraz praktykuje medytację.

Książka jest bogata w przepiękne zdjęcia przedstawiające pozycje jogi wykonywane przez samą autorkę. Zawiera również przepisy na zdrowe i pożywne dania, dzięki którym zaczniesz wieść szczęśliwsze i bardziej harmonijne życie. Magicznej aury dopełniają zapierające dech w piersiach ujęcia nadmorskich i tropikalnych krajobrazów.

źródło opisu: Wydawnictwo Kobiece, 2016

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/

Guzikowianka | 2019-08-05
Na półkach: Przeczytane, Poradniki, Realne, 2019
Przeczytana: 20 lipca 2019

Z pewnością jest to ciekawa biografia osoby, której joga zmieniła życie, jeśli w ogóle nie nadał mu sensu. Rachel Brathen zetknęła się jogą bardzo przypadkowo i bardzo wcześnie, by wrócić do niej i „zakorzenić się” w niej po latach. Historia autorki to najlepszy dowód na to, że warto wychodzić naprzeciw swoim potrzebom i przekraczać własne ograniczenia.
Dlaczego tylko 5/10 gwiazdek? Zabrakło mi w tej pozycji jednoznaczności. Nie jest to ani poradnik dot. praktyki ani też biografia. Taki mix... Może dobry na początek romansu z jogą

Mysza | 2018-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

1. Estetyczna
2. Przyjemne czytadło
3. Autorka wie, jak nawiązać więź z czytelnikiem, odsłaniając bardzo konkretne, osobiste wątki
4. Krótki elementarz dla początkujących na macie

Katarzyna | 2018-03-01
Przeczytana: styczeń 2018

Zaczęłam interesować się jogą i sięgnęłam po tą książkę. Autorka w prosty i malowniczy sposób opisuje swoją drogę do poznania samej siebie. Historie swojego życia przeplata opisami pozycji jogi i praktycznymi radami. W książce znajdują się przepiękne zdjęcia! Polecam książkę każdemu, kto chce się wyciszyć, szuka motywacji albo po prostu chce się przekonać jak joga może odmienić życie :)

abuchta | 2018-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2018

Jest to przyjemna wizualnie propozycja dla osób lubiących książki, gdzie jest więcej zdjęć niż treści. To co jednak sprawia, że warto po nią sięgnąć to fakt, że pozytywnie nastraja do życia i praktyki jogi oraz medytacji. Jeżeli praktykujesz to sądzę, że nie dowiesz się niczego odkrywczego, ale jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jogą to możesz śmiało zaopatrzyć się i powzdychać do zdjęć.

Spodobały mi się przepisy - są proste i większość produktów jest dostępna w naszym kraju bez większych problemów, więc z chęcią z nich skorzystam. Poza tym podsumowanie podstawowych pozycji jogi też jest przydatne. W związku z tym wszystkim mówię 'tak' tej propozycji, ale niekoniecznie w jej regularnej cenie (50zł) - lepiej zapolować na nią na wyprzedaży.

fiona | 2018-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2018

Bardzo fajna książka.Moc pozytywnej energii!
"Zacznij tu, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób to, co możesz."

ania33 | 2017-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Uwielbiam ksiazki ktore maja ta magiczna,pozytywna energie i ta ksiazka rowniez do nich nalezy.Pieknie wydana,cudowne zdjecia.Jestem pod ogromnym wrazeniem.Goraco polecam

Alitka | 2017-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Książka Rachel Brathen to połączenie autobiografii, poradnika i albumu z przepięknymi zdjęciami. Szczerze polecam dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Jogą. Pozwala uporządkować strzępki informacji, jakie zdobywa się na początku praktyki jak i w przystępny sposób wyjaśnia, o co w tym wszystkich chodzi. Ja na pewno jeszcze nie raz będę do niej wracała.

magdac | 2017-01-31
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Baaaardzo pozytywna! Inspirująca historia, motywująca do działania, pokazująca że wszystko w życiu jest możliwe i to co chcemy możemy przyciągnąć do siebie :) Zostaje na długo w pamięci

SASSUNIA | 2016-10-04

Kiedy zobaczyłam tę książkę w ofercie jednej z księgarni internetowej, wiedziałam, że muszę ją mieć. Okładka jest klimatyczna, przyciąga wzrok i, co najważniejsze, obrazuje tak niewyobrażalną do wykonania pozycję, że człowiek aż nie wierzy w to, widzi. Gdy książka dotarła, nie mogłam wyjść z zachwytu. Okładka jest prześliczna, sama książka zawiera wiele barwnych ilustracji – krótko mówiąc, opis nie kłamał! Ten tytuł to jak luksusowa podróż do karaibskiego spa! Na początku chciałam tę książkę przeczytać za jednym razem, jednym haustem, ale potem stwierdziłam, że będę się delektować każdym zdaniem, zwłaszcza że w tekście można napotkać naprawdę mądre refleksje o życiu.

Jeśli jesteś miłośniczką jogi i używasz Instagrama jako jednego ze swoich źródeł inspiracji, to zapewne kojarzysz Rachel Brathen, znaną również jako @yoga_girl. To instruktorka jogi szwedzkiego pochodzenia. Obecnie mieszka na Arubie, przez co wzbudza o u nas ogromną zazdrość (oczywiście w pozytywnym sensie tego słowa)...

Shetani | 2016-05-16
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 09 maja 2016

Rachel Brathen jest jedną z najsłynniejszym instruktorek jogi na świecie, ale zanim osiągnęła ten poziom, jej życie nie wyglądało zbyt kolorowo. Już w bardzo młodym wieku buntowała się przeciwko całemu światu, sprawiała rodzicom problemy wychowawcze (i to jakie!), była na prostej drodze do zaprzepaszczenia całego swojego życia, które dali jej rodzice. Na szczęście w porę się ocknęła i wkroczyła na zupełnie nową ścieżkę, którą podążą po dzień dzisiejszy. Odnalazła jogę w odpowiednim punkcie swojego życia, a być może to joga odnalazła ją?

Sama doskonale wiem, ile dobrego może zdziałać praktyka jogi. To dzięki niej moje życie zmieniło się na lepsze, znalazłam złoty środek na wszystkie dolegliwości – zarówno te fizyczne, jak i psychiczne. Od ponad dwóch lat jestem związana z tą praktyką i mogę śmiało stwierdzić, że joga stała się częścią mnie. To nie są zwykłe ćwiczenia i medytacja – to sposób i droga życia, które potrafią całkowicie odmienić człowieka i jego spojrzenie na świat....