Alkaliczny styl życia

Wydawnictwo: Muza
zdrowie, medycyna
Tamaryszek

Zła dieta, stres, nadmiar używek i brak ruchu – wszystko to powoduje, że bardzo trudno utrzymać równowagę pH, która odpowiada za dobry stan zdrowia. Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebujemy zarówno produktów zasadowych, jak i kwasowych. Problem jednak w tym, że to, co spożywamy, w przeważającej części jest kwasotwórcze. Beata Sokołowska opowiada o swoich osobistych...

Beata Sokołowska opowiada o swoich osobistych doświadczeniach i drodze, jaką przeszła, zmieniając styl życia. Uczy, jak ułożyć zdrowy jadłospis, jak zmotywować się do zmian i zachęca, jak o siebie zadbać. Alkaliczny styl życia to praktyczny przewodnik, który pomoże w podejmowaniu codziennych decyzji i ułatwi realizację postanowień.Alkaliczny styl życia wybrali już między innymi Bill Clinton, Demi Moore czy Jeniffer Aniston. Rewolucyjny pomysł na zachowanie zdrowia i kondycji, daleki od katorżniczych wyzwań, staje się coraz popularniejszy także w Polsce.

Alkaliczny styl życia nie jest dietą, to świadomy tryb życia, który pomoże nie tylko zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ale również poprawić samopoczucie i zdecydowanie się odmłodzić. Ten rewolucyjny ruch społeczny zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych staje się w Polsce coraz popularniejszy.

źródło opisu: www.muza.com.pl

źródło okładki: www.muza.com.pl

Witek Solecki | 2017-12-17
Przeczytana: grudzień 2017

Osobiście, jako absolutny laik w zdrowym odżywianiu mogę powiedzieć że książka dla kogoś takiego jak ja bardzo odkrywcza, ale jednocześnie zupełnie nie do mnie skierowana.
Jako facet który niekoniecznie chce schudnąć, i który z gotowaniem nie radzi sobie najlepiej propozycja menu zawartego w książce jest bardzo trudna do wdrożenia, a autorka zbyt mało czasu poświęca praktycznym radą dla początkujących, a więcej na punktowanie zalet wypływających z kolejnych składników zdrowej diety. Niemniej ciekawa pozycja, polecam każdemu.

AndromedaMirtle | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Można się z tej książki dowiedzieć ciekawych rzeczy, ale miejscami autorka pięć razy powtarza to samo różnymi słowami, co bywało irytujące.

Hania | 2016-03-17

Termin PH stał się ostatnio bardzo modny. Ale związane z nim odkwaszanie to nie tylko zmiana diety. To przede wszystkim styl życia, w którym ceni się odpoczynek, dobry sen, a spokój jest znacznie ważniejszy od stresu.

Alkaliczny styl życia to świetna pozycja dla wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie i poczuć się lepiej. Faktycznie wszystko zaczyna się od zbilansowanej i zdrowej diety, a natura proponuje nam znacznie lepsze lekarstwa niż koncerny farmaceutyczne. Ta książka to nie tylko teoria. Zawiera również zbiór prostych przepisów, m.in. na chipsy jarmużowe.

Doskonała książka na początek wiosny i nowe postanowienia.

ania33 | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Bardzo ciekawa ksiazka,duzo ciekawych informacji,wartosciowe porady,lista zakupow.Autorka podaje kilka przepisow wartych uwagi
Jedna z lepszych ksiazek o zdrowym odzywianiu jakie przeczytalam,goraco polecam

książek: 1961
keys | 2015-07-01
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Jedna z najlepszych książek typu poradnik, które czytałam, a było ich sporo. Zdrowy styl życia, odżywianie, sposób myślenia, codzienne nawyki itd. to temat bardzo szeroki i chętnie podejmowany przez różnego rodzaju specjalistów.
Beata Sokołowska pisze o swojej drodze jaką przeszła aby poprawić stan zdrowia i polepszyć swoje samopoczucie. Jej droga i sposób życia odpowiadają mi w 100 % i na pewno przyczynią się do lepszego zachowania zdrowia, kondycji psychicznej i fizycznej. Utożsamiam się z autorką a wszystkim polecam tę świetną książkę i porady w niej zawarte.

vicky222 | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2015

„Człowiek rodzi się zdrowy.
Wszystkie choroby przychodzą do niego przez usta, z pożywieniem.”
Hipokrates

Jestem zwolenniczką słuchania swojego organizmu i wiem, że objawy z ciała potrafią wszystko nam powiedzieć. Dlatego od wielu lat wykluczam z mojego życia większość środków psychoaktywnych. Nigdy nie używałam narkotyków i dopalaczy i jestem z tego dumna. Ale od kilku lat również nie piję alkoholu (wyjątek to szampan na Sylwestra). Nawet nie biorę do ust niczego, co ma alkohol w środku, np. czekoladek (serio!). Nie jestem również tolerancyjna odnośnie palenia papierosów. Od razu odchodzę od takiego człowieka, który przy mnie dymi. Żyję również bez kawy. Wyprzedzając pytania - Tak, da się tak żyć! Mój organizm nie zna smaku kawy, więc też jej nie potrzebuje. Niestety był okres, w którym nadużywałam Pepsi, ale od pół roku również i ją wykluczyłam z mojego domu. Kolejnym krokiem, który mi średnio wychodzi jest eliminacja...

MoznaPrzeczytac | 2015-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2015

„Jesteś skwaszony? To się odkwaś!” – krzyczą ostatnio nagłówki w gazetach i portalach internetowych. „Zakwaszenie organizmu” to jeden z tych wielu, modnych ostatnio tematów, budzących jednocześnie kontrowersje. Mimo iż zachowanie równowagi pH organizmu to sprawa kluczowa dla zdrowia i dobrego samopoczucia, w mass mediach traktowana jest raczej jak kolejna dietetyczna moda, żywieniowy trend. A w dodatku – mocno spłycona, czego dowodem są chociażby reklamy magicznego niemalże suplementu na „odkwaszenie”. Czyżby więc można było odżywiać się codziennie niczym dziecko w Dzień Dziecka (frytki, lody, Coca-Cola, a w prezencie – zabawka), a wieczorem łyknąć 1 „pigułkę cud”, by cieszyć się doskonałym zdrowiem, samopoczuciem i jeszcze do tego szczupłą sylwetką? Co prawda nasze cudowne ciała są w stanie wiele nam wybaczyć, ale… niestety, każdy Dzień Dziecka kiedyś się kończy, a wyczerpany organizm w końcu wystawia rachunek za taki beztroski, „happy-mealowy” styl życia. Wtedy pojawiają się...

Magdalena T | 2015-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Alkaliczny styl życia” to wskazówka, drogowskaz jak przejść detoks, jak się do niego przygotować, jak go zakończyć i jak świadomie przestawić się na zdrowe odżywianie. Znajdziemy tutaj porady, listy produktów dozwolonych i niewskazanych. Odkryjecie ciekawe przepisy, a także przeczytanie historie osób, które swoją przygodę z alkalicznym stylem życia już zaczęły. Książka została podzielona na 23 rozdziały i podrozdziały, które omawiają takie kwestie jak: „Niewinne” grzeszki, jak poznać, że brakuje nam równowagi, upraszczamy, eliminujemy, zmieniamy, surowe czy gotowane… Zawartość jest ciekawa, przejrzysta i czytelna, a do tego wzbogacona o ciekawe cytaty. Jeśli ktoś chce coś zmienić w swoim życiu a szuka motywacji to polecam książkę Beaty Sokołowskiej a i na bloga nie zaszkodzi zajrzeć i być tym samym na bieżąco.