Alkaliczny styl życia

zdrowie, medycyna
Muza
2015-05-06
2015-05-06
dieta zdrowie medycyna odkwaszanie organizmu

Okładka książki Alkaliczne gotowanie przy zielonym stole Skorupska Edyta, Beata Sokołowska
Alkaliczne got... Skorupska Edyta, Be...

8/10 REWELACYJNA

Postanowiłam, że chcę zmienić swój styl odżywiania na zdrowszy. Sądzę, że książka Beaty Sokołowskiej bardzo mi w tym pomogła. Zawiera mnóstwo praktycznych porad, przepisów a także listę produktów które działają odkwaszająco. Chcę rozpocząć post owocowo-warzywny. Książka zawiera konkretne wskazówki jak to zrobić.
Atutem jest również to, że autorka prowadzi bloga, fanpage- dzięki temu mam możliwość ciągłego ' kontaktu' z alkalicznym stylem życia, nawet po przeczytaniu książki.

Jedyne to czego mi zabrakło to poparcia książki naukowymi dowodami, opisu teorii jakie znaczenie dla ciała ma odkwaszanie. Cenię sobie literaturę, która jest oparta czymś więcej jak tylko doświadczeniem autora.

Natomiast poradnik " alkaliczny styl życia" polecam każdemu. Dla mnie jest też on inspiracją do przeczytania książek dr. E. Dąbrowskiej.

Przede mną długa droga, ale każda zmiana rozpoczyna się od pierwszego kroku.

8/10 REWELACYJNA

Atutem jest również to, że autorka...

Na podstawie niniejszej książki mogłem sobie wystawić realną ocenę z moich dotychczasowych zakupów, opierając się na bodaj uniwersalnym fundamencie wszelakich diet, gdzie najistotniejszym budulcem są w pierwszej kolejności warzywa, następnie zaś owoce. Moja, subiektywnie wystawiona ocena jest dobra, pomimo błędów świadomych czy nieświadomych, które popełniałem i popełniać zapewne będę. Cukier odstawiłem już dość dawno, staram się korzystać z olejów tłoczonych na zimno, używam zbóż pełnoziarnistych, w tym moich ulubionych płatków owsianych czy ostatnio polubionej kaszy jaglanej i soczewicy na bazie curry. Jako minus można zaliczyć, niezbyt wystarczającą ilość warzyw oraz zbyt obfitą ilość mięsa.

Dieta zajmuje w tej książce zdecydowanie pierwsze miejsce, jednakowoż pani Sokołowska nie umniejsza zasług aktywności fizycznej czy równowagi mentalnej dla podtrzymania dobrej kondycji zdrowotnej. Przyznam, iż "Alkaliczny styl życia" wywarł na mnie wrażenie, toteż z pewnością będę przemycał nową wiedzę, szczególnie w aspekcie mojej diety.

Osobiście, jako absolutny laik w zdrowym odżywianiu mogę powiedzieć że książka dla kogoś takiego jak ja bardzo odkrywcza, ale jednocześnie zupełnie nie do mnie skierowana.
Jako facet który niekoniecznie chce schudnąć, i który z gotowaniem nie radzi sobie najlepiej propozycja menu zawartego w książce jest bardzo trudna do wdrożenia, a autorka zbyt mało czasu poświęca praktycznym radą dla początkujących, a więcej na punktowanie zalet wypływających z kolejnych składników zdrowej diety. Niemniej ciekawa pozycja, polecam każdemu.

Można się z tej książki dowiedzieć ciekawych rzeczy, ale miejscami autorka pięć razy powtarza to samo różnymi słowami, co bywało irytujące.

Termin PH stał się ostatnio bardzo modny. Ale związane z nim odkwaszanie to nie tylko zmiana diety. To przede wszystkim styl życia, w którym ceni się odpoczynek, dobry sen, a spokój jest znacznie ważniejszy od stresu.

Alkaliczny styl życia to świetna pozycja dla wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie i poczuć się lepiej. Faktycznie wszystko zaczyna się od zbilansowanej i zdrowej diety, a natura proponuje nam znacznie lepsze lekarstwa niż koncerny farmaceutyczne. Ta książka to nie tylko teoria. Zawiera również zbiór prostych przepisów, m.in. na chipsy jarmużowe.

Doskonała książka na początek wiosny i nowe postanowienia.

Bardzo ciekawa ksiazka,duzo ciekawych informacji,wartosciowe porady,lista zakupow.Autorka podaje kilka przepisow wartych uwagi
Jedna z lepszych ksiazek o zdrowym odzywianiu jakie przeczytalam,goraco polecam

Jedna z lepszych ksiazek o zdrowym odzywianiu jakie przeczytalam,goraco polecam

Jedna z najlepszych książek typu poradnik, które czytałam, a było ich sporo. Zdrowy styl życia, odżywianie, sposób myślenia, codzienne nawyki itd. to temat bardzo szeroki i chętnie podejmowany przez różnego rodzaju specjalistów.
Beata Sokołowska pisze o swojej drodze jaką przeszła aby poprawić stan zdrowia i polepszyć swoje samopoczucie. Jej droga i sposób życia odpowiadają mi w 100 % i na pewno przyczynią się do lepszego zachowania zdrowia, kondycji psychicznej i fizycznej. Utożsamiam się z autorką a wszystkim polecam tę świetną książkę i porady w niej zawarte.

„Człowiek rodzi się zdrowy.
Wszystkie choroby przychodzą do niego przez usta, z pożywieniem.”
Hipokrates

Jestem zwolenniczką słuchania swojego organizmu i wiem, że objawy z ciała potrafią wszystko nam powiedzieć. Dlatego od wielu lat wykluczam z mojego życia większość środków psychoaktywnych. Nigdy nie używałam narkotyków i dopalaczy i jestem z tego dumna. Ale od kilku lat również nie piję alkoholu (wyjątek to szampan na Sylwestra). Nawet nie biorę do ust niczego, co ma alkohol w środku, np. czekoladek (serio!). Nie jestem również tolerancyjna odnośnie palenia papierosów. Od razu odchodzę od takiego człowieka, który przy mnie dymi. Żyję również bez kawy. Wyprzedzając pytania - Tak, da się tak żyć! Mój organizm nie zna smaku kawy, więc też jej nie potrzebuje. Niestety był okres, w którym nadużywałam Pepsi, ale od pół roku również i ją wykluczyłam z mojego domu. Kolejnym krokiem, który mi średnio wychodzi jest eliminacja słodkości. Planuję pozbyć się nadmiaru soli i cukru w jedzeniu.

Dieta i zdrowy styl życia to ostatnio największy krzyk mody. We wszystkich mediach jest o tym głośno, atakują nas programami o gotowaniu, ćwiczeniu i dbaniu o siebie. Cudownych diet jest na pęczki i można przebierać w nich śmiało.

Od jakiegoś czasu i ja szukałam motywacji do zmiany całego stylu jedzenia. Mój organizm pokazuje mi, iż muszę coś zmienić, aby cieszyć się pełnią życia. Nie wierząc w te wszystkie diety-cud czekałam na coś, co będzie mi odpowiadać. I tak właśnie w odpowiednim dla mnie czasie trafiła do moich rąk książka psychologa zdrowia – Beaty Sokołowskiej „Alkaliczny styl życia”.

Nie jest to lektura do pochłonięcia na raz. Nie o to chodzi w tej pozycji. Tą książką się delektuje, czyta powoli i uważnie a momentami trzeba się zatrzymać, aby przemyśleć i zaakceptować porady w niej zawarte. Nie raz zatrzymywałam się na ciekawym rozdziale na kilka dni, aby go dobrze przeanalizować, np. „Zmieniamy – sposób myślenia o jedzeniu”.

Jednym z największych plusów jest wiedza autorki. Widać ją w każdym zdaniu. Mimo, że temat pozostawienia organizmu w równowadze pH jest kontrowersyjny, ja odnalazłam głęboki sens w treści tej książki. Może wiąże się to z tym, że na stadiach psychologicznych jednym z wybranych przeze mnie fakultetów była psychologia zdrowia, tak więc temat nie jest mi obcy. Ale uważam, że dla ludzi nie znających wcześniej tych pojęć książka jest bardzo przystępna. Ważna jest również to, iż Pani Beata odkrywała wszystko na swoim własnym ciele i to jej historia jest przybliżona w książce.

Nie od dziś wiadomo, że nie wystarczy leczyć dolegliwości, a zacząć od profilaktyki. Tylko wtedy utrzymamy nasze ciało w zdrowiu. A do tego niezbędny jest prawidłowy styl życia, nie tylko dieta.

Poradnik jest podzielony na części, co jest bardzo praktyczne. W początkowych rozdziałach jest historia autorki, argumenty za takim stylem życia oraz zasady alkalicznej diety. Wiele informacji jest w wypunktowanych, co pozwala szybciej się z nimi zapoznać. Dosyć sporo uwagi jest poświęcone detoksowi i oczyszczeniu organizmu. Ważne informacje znajdują się w „Zdrowe zakupy” oraz „Wyjątkowe produkty, które powinny być w każdej kuchni”, gdzie ogromna tabela i opis żywności dokładnie przedstawia nam produkty, w które warto się zaopatrzyć. Nie zabrakło także wzmianki o suplementach diety, nawyki: sen, nawadnianie organizmu oraz ruch i równowaga psychiczna.

Ostatnie strony są poświęcone listom od czytelników, pełnych inspiracji i motywacji oraz pozytywnej energii. Na koniec znajdziemy przepisy autorki, które aż chce się wypróbować. Jako, że kucharką to się nie urodziłam – postanowiłam przygotować kilka posiłków z książki. Wtedy sprawdzę, czy są dla każdego.

Dodatkiem do książki jest mini lista, z którą można wybrać się na zakupy. Praktyczna, prosta i ładnie wydana.

„Alkaliczny Styl Życia” Beaty Sokołowskiej to książka nie tylko o odżywianiu. Autorka porusza ważne kwestie wchodzące w ogólne samopoczucie i zadowolenie z życia. A tego właśnie szukałam. Inspiracje można czerpać z ciekawych i oryginalnych cytatów zamieszczonych w górnych częściach stron. Do tego Pani Beata pisze z łatwością i przekonaniem, jednak nie wolno mieszać tego ze zmuszaniem i fanatyzmem, jaki miałam okazję poznać się w niektórych tego typu poradnikach.

Ja skorzystam, choć nie wiem czy będę żyła alkalicznym stylem życia – to na pewno będę z niego czerpać, bo Sokołowska ujęła mnie swoją pozytywną energią.

Dla osób chcących dowiedzieć się więcej polecam bloga autorki: http://alkalicznystylzycia.blogspot.com

„Człowiek rodzi się zdrowy.
Wszystkie choroby przychodzą do niego przez usta, z pożywieniem.”
Hipokrates

„Jesteś skwaszony? To się odkwaś!” – krzyczą ostatnio nagłówki w gazetach i portalach internetowych. „Zakwaszenie organizmu” to jeden z tych wielu, modnych ostatnio tematów, budzących jednocześnie kontrowersje. Mimo iż zachowanie równowagi pH organizmu to sprawa kluczowa dla zdrowia i dobrego samopoczucia, w mass mediach traktowana jest raczej jak kolejna dietetyczna moda, żywieniowy trend. A w dodatku – mocno spłycona, czego dowodem są chociażby reklamy magicznego niemalże suplementu na „odkwaszenie”. Czyżby więc można było odżywiać się codziennie niczym dziecko w Dzień Dziecka (frytki, lody, Coca-Cola, a w prezencie – zabawka),a wieczorem łyknąć 1 „pigułkę cud”, by cieszyć się doskonałym zdrowiem, samopoczuciem i jeszcze do tego szczupłą sylwetką? Co prawda nasze cudowne ciała są w stanie wiele nam wybaczyć, ale… niestety, każdy Dzień Dziecka kiedyś się kończy, a wyczerpany organizm w końcu wystawia rachunek za taki beztroski, „happy-mealowy” styl życia. Wtedy pojawiają się rozmaite objawy zachwiania równowagi w organizmie – dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bóle stawów, problemy z włosami, paznokciami czy skórą, alergie, nadwaga, przewlekłe zmęczenie oraz wiele innych – problemy, których najczęściej nie wiążemy ze sposobem odżywiania i które uważamy za „normę” w naszych czasach (przynajmniej statystyczną). Można przyjąć jedną z dwóch strategii – albo leczyć każdą z tych dolegliwości osobno, albo – obrać kierunek ZDROWIE i całkowicie przebudować swój styl życia. Najlepiej na ALKALICZNY.

6. maja br. swoją premierę miał poradnik Beaty Sokołowskiej, polskiej propagatorki zdrowego stylu życia, która zagadnienie równowagi pH organizmu potraktowała kompleksowo i wyczerpująco. Tłumaczy ona, że owo pH jest tak ważne, ponieważ stanowi wskaźnik stanu zdrowia organizmu, w dodatku – łatwo mierzalny. Co więcej, przywołuje szereg danych potwierdzających, że każdy sposób odżywiania owocujący zdrowiem i długowiecznością, jest jednocześnie alkaliczny (czyli zasadowy). A to oznacza, że o żadnej chwilowej modzie czy trendzie nie może być mowy.

Pełna recenzja książki na:

• Poradniki
  • Zdrowie
  • Dietetyka
  • Zdrowie
  • Odżywianie
  • 2016

Dodaj cytat z książki Alkaliczny styl życia