Uwodziciel bez szans

Okładka książki Uwodziciel bez szans Sarah MacLean
Okładka książki Uwodziciel bez szans
Sarah MacLean Wydawnictwo: Amber Cykl: Scandal & Scoundrel (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Scandal & Scoundrel (tom 1)
The Rogue Not Taken
Amber
2016-03-10
2016-03-10
Katarzyna Przybyś-Preiskorn

Sympatyczna historia odważnej dziewczyny, która chce mieć własny świat, a nie podporządkować się wymogom socjety i aroganckiego markiza, który ma zostać księciem. Wiadomo, że nie pasują do siebie ale...., jedno i drugie z charakterkiem, w równym stopniu aroganccy, uparci i pilnujący swoich zasad, czy swojego zdania. Z dużym humorem pokazane słowne utarczki, dokuczanie sobie, a praktycznie każda rozmowa z dowcipem i można się uśmiechać czytając. Powoli odkrywają sie przed partnerem mówiąc o bolącej przeszłości - tak jest w 80% z markizem, który widzi, że ktoś go rozumie. Momentami prawie poleciała mi łezka. W całej książce ciekawe postacie - tragiczna poprzednia miłość markiza, czy postać jego ojca. Dla mnie ciut za dużo tych "niegodny ciebie", "zasługujesz na lepszego" itd. Myślałam o innym zakończeniu ale i tak całość oceniam wysko.

6.5/10 ze względu na 2/3 książki.
Przeczytałam książkę do 20 rozdziału bo niestety zaczęła mnie nudzić. Mizianie wymieszane z płaczem i histerią są męczące. Zbyt przyciągały się w nieskończoność te ich problemy. Irytujący stał się również główny bohater który stał twardo przy swoim po czym kiedy bohaterka zrobiła mu dobrze ustami zmienił zdanie od tak. Trochę to nie miało sensu...ale co ja tam wiem. Tylko czytam książki i je oceniam. Nie rozpisując się nad to końcówka książki mnie zawiodła 😔 liczyłam na lepsze rozwiązanie problemu markiza.

6.5/10 ze względu na 2/3 książki.

Sama relacja pomiędzy bohaterami wydaje mi się typowa dla romansów historycznych, nie odkryłam tu nic nowego. Zdecydowanie na plus zaliczam krnąbrność głównej bohaterki i jej zdolność do znajdywania kłopotów. Jednak książkę czyta się przyjemnie i z zainteresowaniem. Autorka na pewno nie jest moją ulubioną, ale jeżeli trafię na inne jej książki zapewne też po nie sięgnę.

Historia dwójki dość oryginalnych bohaterów. Sophie jest najmłodszą z pięciu sióstr Talbot. Jej rodzina nie pochodzi z arystokracji. Jej ojciec uzyskał tytuł earla w trochę niejasnych okolicznościach dzięki swojemu majątkowi, którego dorobił się na wydobyciu węgla. Ekstrawagancka rodzina nie jest zbyt dobrze przyjmowana w konserwatywnych kręgach, a kandydaci do rąk każdej z córek patrzą przede wszystkim na ich posagi.
Sophie traktowana jest przez wszystkich jak brzydkie kaczątko. Najmniej ładna, najmniej ciekawa, najmniej inteligentna.
Jednak jest ktoś, kto zobaczy w niej dużo więcej. Markiz Eversley, przyszły książę Lyne, zwany przez wszystkich Kingiem, znany skandalista, przez którego niejedno małżeństwo nie doszło do skutku. To dzięki niemu Sophie zrozumie, że nie jest taka, jak myśli o niej rodzina. Jest piekną i wartościową kobietą, o ironicznym poczuciu humoru.

Myślę, że humor to niewątpliwa zaleta tej książki. Dialogi są żywe i świetnie napisane i wielokrotnie parskałam śmiechem czytając słowne potyczki Sophie i Kinga.
Podobało mi się to, jak rozwijała się ich relacja (pomimo tego, że była dość szybka) oraz to, jak oboje zmieniają się pod swoim wpływem. Nie zabrakło w książce gorących scen erotycznych, które są napisane całkiem zgrabnie.
Wielkim plusem są również bohaterowie. Wszyscy są świetnie skonstruowani i nie ma tutaj żadnych bezprawnych postaci. Każdy wnosi coś do historii i każdy jest na swój sposób ciekawy.

Mały minus za zbyt dużo rozważań bohaterów typu "nie jestem Ciebie godzien", "zasługujesz na kogoś lepszego", "nigdy nikogo nie pokocham". Pod koniec miałam już tego trochę przesyt.
Mimo to książka jest naprawdę całkiem niezłym romanse historycznym, stąd w pełni zasłużone 7/10.

Bardzo mi się podobało, nieźle darli ze sobą koty :D końcówka może trochę za słodka ale nie przeszkadza to przy pełnym odbiorze. Z chęcią przeczytam kolejne części ;)

W gatunku "romans historyczny" Sarah MacLean należy się pierwsze miejsce. Za pomysły, styl, poczucie humoru i szanowanie inteligencji swoich czytelniczek, czego często odmawiają im inne pisarki romansów.

Sophie Talbot nie jest szablonową postacią. To niezwykle odważna istotka, która podąża za marzeniem spokojnego życia, z dala od wyniosłej arystokracji i ich gier, układów i konwenansów. Książka jest zaskakująca, wartka akcja i niespodziewane zwroty. Za każdym razem zaskakuje :)

Świetna, warto przeczytać...

Świetna, warto przeczytać...

Bardzo dobra książka! Wartka akcja, dobre dialogi! Trochę denerwują błędy redaktorskie.

Całkiem ciekawa i wciągająca książka.
Dużo się dzieje, są momenty grozy ale przede wszystkim zakochanie się skandalicznej dziewczyny w mężczyźnie, który niszczy innym reputację. Kobieta ma naprawdę szalone pomysły i tylko cudem uniknęła śmierci.
Polecam

Całkiem ciekawa i wciągająca książka.
Polecam

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Romanse historyczne

Dodaj cytat z książki Uwodziciel bez szans