Wieża miłości

Cykl: Żyli długo i szczęśliwie (tom 5) | Seria: Romans Historyczny [Amber]
Wydawnictwo: Amber
Once Upon a Tower
Patricia

Młody i majętny szkocki książę, Gowan Stoughton, przybywa do Londynu znaleźć żonę. Szuka pracowitej, skromnej panny, a nie delikatnej, rozkapryszonej arystokratki. A tylko takie damy spotyka na balu debiutantek. Poza jedną: piękna i cicha lady Edith Gilchrist wydaje mu się idealną kandydatką na żonę. Edith wystąpiła na swym pierwszym balu z gorączką i ledwie pamięta, co się działo. Nazajutrz...

Edith wystąpiła na swym pierwszym balu z gorączką i ledwie pamięta, co się działo. Nazajutrz dowiaduje się, że książę poprosił o jej rękę, a jej ojciec przyjął oświadczyny. A zasadniczy i pedantyczny Gowan nie wydaje jej się idealnym kandydatem na męża.

Noc poślubna pokaże, jak mylne mogą być pierwsze wrażenia i jak kręta może być droga do szczęścia.

"Uwodzicielski romans, doprawiony humorem i pikanterią".
Booklist

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Nika16wow | 2019-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Podsumuję to, co zdarzyło się w tej powieści tymi oto słowami: to było złe. Chociaż na początku wcale źle się nie zapowiadało. Ładna historia, on zakochany od pierwszego wejrzenia, ona przeziębiona więc dobrze go nie pamiętała, ale przyjęła jego oświadczyny. Myślę sobie może być zabawnie. Jak wielce się myliłam. Nie dość, że nie było zabawnie to bohaterowie z w miarę fajnych zmienili się w bezmózgie stwory. Autorka kreuję ich wszystkich na wielką inteligencję, a koniec końców dziecko w podstawówce prędzej doszłoby do pewnych konkluzji. Tu w mojej ocenie zaczynają się SPOILERY, więc jeśli ktoś nie życzy sobie wiedzieć jak potoczyła się fabuła niech zakończy czytanie w tym miejscu. Zacznijmy od nocy poślubnej albo lepiej od przygotowania się do nocy poślubnej i rozmowy Edi z jej macochą. Layla niby taka fifarafa, otwarta, można z nią porozmawiać o wszystkim, ale jak przyszło co do czego to nie umiała tej biednej dziewczynie wytłumaczyć co dokładnie dzieje się podczas nocy poślubnej....

ada_aga | 2019-05-12
Przeczytana: 11 maja 2019

Ostatnio czytałam wiele z obyczajówek, kryminałów gdzie akcja jest raczej współczesna tak ostatnie 100 lat. Postanowiłam że czas na coś lżejszego, w bibliotece wzięłam kilka książek z serii "romans historyczny" m.in tę. Piękna okładka i zachęcający opis, i to by było na tyle. Akcja a raczej jej brak to nudne rozważania młodej pary. To chyba największy minus tej książki brak akcji. Swego czasu czytałam wiele z tej serii i tak nudnej nie było zwykle autor wciska coś z kryminału, przygody a tutaj nic, cały czas czekałam aż coś się wydarzy ale nic. Cóż sięgam po następną, ta szybko wróci na półkę w bibliotece.

MissShy | 2018-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 09 września 2018

Skąd ta wysoka ocena? Już wam mówię. Ta książka jest niesamowicie uświadamiająca. Przeczytałam już wiele romansów historycznych i współczesnych, ale czy w którymś autorka odeszła od utartego schematu wielkich łóżkowych rozkoszy? Nie. Tutaj spotkałam się z tym po raz pierwszy. Chociaż każdy będzie z pewnością kojarzył zaborczy i kontrolujący charakter głównego bohatera...

Nazwijcie mnie naiwną, ale nigdy nie pomyślałabym, że pożycie małżeńskie może się okazać tak trudne. Ale to chyba zależy od charakterów. Gowan wierzył w siebie zbyt mocno, za to Edie zbyt mało. Tylko, że moim zdaniem wystarczyła lepsza komunikacja i nigdy nie doszłoby do kłamstw i niedopowiedzeń, które prawie zniszczyły ich małżeństwo. Poza tym, gdyby poznali się lepiej, wstydliwe tematy nie byłyby dla nich przeszkodą.

Z tej histori możemy nauczyć się paru rzeczy o mażeństwie: należy dobrze poznać swojego wybranka przed ślubem, nie wychodzić za mąż, kiedy nie jest się na to gotowym i, co najważniejsze, zawsze być...

Ewelina | 2017-07-12
Przeczytana: 19 września 2016

Rzuciłam się na tę książkę, gdy tylko zobaczyłam ją na półce z nowościami w mojej bibliotece. Niestety, bardzo się rozczarowałam, bo książka jest po prostu nudna, pozbawiona jakiejkolwiek akcji. Lubię romanse historyczne, gdzie oprócz głównego wątku miłosnego pojawia się jakaś intryga lub morderstwo, a tutaj tego zabrakło. Myślałam, że opis z tyłu książki jest taki bezpłciowy tylko dlatego, żeby nie zdradzić za dużo na temat fabuły. Otóż nie, to jest właśnie cała fabuła!
Dużym plusem ,,Wieży miłości” jest postać macochy głównej bohaterki – lady Layly Gilchrist. To kobieta z nowoczesnymi poglądami i poczuciem humoru. Jej problemy z mężem były bardziej interesujące niż wszystko inne co się działo w tej książce!

prendetevi | 2016-10-14
Przeczytana: 13 października 2016

Nie podobała mi się bardzo główna bohaterka, roszczeniowa, głupio pewna siebie i wiecznie stawiająca na swoim Edi. Nieustępliwa, rzeczywiście zachowuje się jak prawdziwa księżniczka, która na tupnięcie nóżką ma wszystko co chce. Ale nie robi tego z książęcą klasą a raczej z głupawym zacięciem. Gowana polubiłam i zrozumiałam.
Ale książkę czyta się lekko i przyjemnie. Mogę polecić.

Nasz bohater mężny, namiętny, rudy Szkot i w dodatku prawiczek ;) Gowan poszukuje dla siebie odpowiedniej żony. Pierwotnie odrzuca myśl, iż miała by być nią Angielka, aż do momentu gdy spotyka i ulega urokowi młodziutkiej Edith. Wtedy z całych sił dąży, by ją poślubić.

Jak potoczą się ich losy? Czy bohaterka, która jest młodą
niedoświadczoną osobą oczaruje swojego męża w alkowie? Czy będzie miała z tym duży kłopot? Czy odbije się to na ich małżeństwie?

Wbrew niektórym opiniom nie było tak strasznie źle i drętwo. Wprost przeciwnie mieliśmy tu naprawdę rasowy romans jak na ten typ literatury przystało z motylkami w brzuchu, trzepotaniem rzęs, drganiem i kołataniem serc. Od początku wszystko szybko się dzieje, może nawet za szybko, ale to typowe dla romansów.

W książce niestety nie znajdziemy dreszczyku emocji związanego z rozwiązywaniem jakiejś zagadki, porwaniem czy choćby pojedynkiem między dwojgiem amantów, więc sięgając po nią trzeba się z tym liczyć, że miejscami może być...

Katarzyna | 2016-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Książka fajna, ale przewidywalna jak na romans przystało :) Lubię czytać o bohaterach, którzy mają ślub i czasami przenieść się w dawne czasy ;)

kaktusowaona71 | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

"Wieża miłości" to romans nieco inny od tych, do których przywykliśmy w tym gatunku. Niby akcja toczy się w powolnym tempie, a przedstawione wydarzenia sprawiają wrażenie wtórności, lecz właśnie dzięki temu brakowi pośpiechu,mamy chwilę na wyciszenie, zastanowienie się i przeżycie emocji rozwijających się w sercach i duszach naszych bohaterów. Dzięki tej formie mamy w rewelacyjny sposób pokazane, jak trudna czasami może być droga do odkrycia, na czym polega i jak powinna wyglądać miłość między dwojgiem ludzi. Jak wiele niepotrzebnych ran, mimo najlepszych chęci, można zadać zupełnie niechcący- nie zdając sobie nawet z tego do końca sprawy. Jak niebagatelną rolę pełni w naszym życiu bagaż przeszłych doświadczeń i naleciałości. Jak bardzo następnie predestynują one nasze przyszłe zachowania.
Ta książka ma w sobie niewątpliwie coś, co mnie urzekło. Nie potrafię tylko ująć tego w słowa. Jakoś przystępnie określić to ulotne wrażenie.
Uwodzi tym właśnie spokojem, jakąś melancholią... a...

Kasiek | 2016-03-09
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 08 marca 2016

Zamiast sięgnąć po romans historyczny sprawdzonych już autorek, "połakomiłam się" na nowość nieznanej mi dotychczas pisarki. No i to nie był dobry pomysł. Przekonałam się, że możliwe jest napisanie książki o niczym. Tak naprawdę całe sedno tej lektury zostało ujęte w opisie na okładce. Czytając czekałam, aż wydarzy się coś ponad to, co już wiedziałam, zanim otworzyłam tę książkę, jednak się nie doczekałam, albo tego zwyczajnie nie zauważyłam.
Fabuła jest nijaka. Żadnych dramatów, porwań, niechcianych żon, czy mężów. Podsumowując - żadnych emocji, na jakie liczę, gdy otwieram książkę z tego gatunku literackiego.
Główni bohaterowie może i wzbudzają sympatię, jednak nie oznaczają się żadnymi szczególnymi cechami charakteru, które zrobiłyby z nich interesujące osobowości. Więcej kontrowersji wzbudza postać drugoplanowa - macocha Edie.
Jest to jeden z najsłabszych romansów historycznych, jakie czytałam. O ile nie najsłabszy. Raczej nie pokuszę się o kolejną dawkę miernych emocji i nie...

Monika Zjawińska | 2016-03-06

Jako niezmiernie bogaty szkocki właściciel ziemski, Gowan Stoughton, książę Kinross, może mieć każdą pannę na balu. Jedynym problemem jest to, że panny są Angielkami, a Gowan nie jest przekonany, czy angielska żona będzie odpowiednia. Potem jednak poznaje lady Edith Gilchrist. Oczarowany szmaragdowooką pięknością o bujnych, złotych lokach, wie, że musi ją zdobyć.
„Wieżę miłości” czyta się szybko. Jest to lektura na jeden wieczór, którą serdecznie polecam.