Bound by Temptation

Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 4)
Wydawnictwo: Amazon Digital Services
angielski
TaySDirection

Liliana Scuderi has been in love with Romero from the moment she first saw him. After her sisters were married off for tactical reasons, she hopes she might be allowed to choose a husband for herself, but when her father promises her to a man more than twice her age that hope is crushed. No begging can make him change his mind. Romero has always ignored Lily’s flirting. Her age and status...

Romero has always ignored Lily’s flirting. Her age and status made her off-limits but even someone as dutiful as him has only so much control. Wanting her when she’s supposed to marry another man could mean war between New York and the Chicago Outfit, and Romero has always put the Cosa Nostra first.

Lily suspects her sisters and Romero would risk everything for her, but is her happiness worth that much? Is love worth a war between the Cosa Nostra and the Outfit?

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/25446566-bound-by-temptation

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/25446566-bound-by-temptation

mania_kch | 2018-07-04
Na półkach: 2018, Przeczytane

Kolejna część z serii Born in blood mafia chronicles która mnie zachwyciła. Za każdym razem autorka, tworzy historię tak, że zatracam się w niej na całego. Mimo, że wszystko jak w poprzednich częściach skupione jest wokół walki rodzin mafijnych to nie odczuwa się powielania wątków, powtarzania się. Smaczku dodają świetnie zarysowane osobowości głównych bohaterów. Jest akcja, jest napięcie i jest miłość nic więcej nie trzeba, polecam bardzo.

magpie101 | 2018-07-03
Na półkach: Przeczytane, Mafia
Przeczytana: 03 lipca 2018

Tym razem poznajemy historie najmlodszej siostry Liliany i zolnierza Romero.On jest glownym ochroniarzem siostry Lili i zaufanym czlowiekiem capo Nowego Jorku, ona corka prawej reki capo Chicago. Sa to dwie konkurencyjne mafie, do tego on stoi za nisko w hierarchii aby byc jej mezem.
Ich milosc jest zakazana, wiedza ze nie moga byc razem, do tego jej ojciec wybiera dla niej meza w swoim wieku.
Jak zwykl sie nie zawiodlam, duzo sie dzialo, autorka pokazala nam ponownie swiat mafijny oraz pary z poprzednich czesci.
Polecam!

Agata | 2019-04-26
Na półkach: 2019, E-book, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 26 kwietnia 2019

Często można zauważyć, że przy seriach kolejne części okazują się być słabsze od poprzednich. Natomiast w przypadku pani Reilly jest wręcz odwrotnie. Mam wrażenie, że każda jej następna książka jest jeszcze lepsza, a w "Bound by Temptation" przeszła samą siebie. Jak dla mnie historia Lily i Romero jest najlepsza i najbardziej "hot". Na naszych oczach najmłodsza z sióstr Scuderi wyrasta na młodą kobietę, przy czym nie można odmówić jej ani urody ani tym bardziej temperamentu;) Romero w końcu przestanie widzieć w niej tylko dziecko, zacznie ich do siebie wzajemnie ciągnąć, ale nie zapominajmy.. Romero to tylko żołnierz. W bezwzględnym świecie mafii, gdzie kobiety nie mają nic do powiedzenia ślub tej dwójki nie wchodzi w ogóle w rachubę. Ojciec ma w stosunku co do Lily inne plany, które nie uwzględniają jej uczuć.

Kto czytał poprzednie części, wie że od samego początku Lily miała słabość do Romero odkąd ten pojawił się w jej życiu. Przyznam się, że wcześniej nie brałam tej parki na...

rinos | 2016-06-22
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Czwarta część serii o mafii. Głównymi bohaterami są Lilianna, najmłodsza z sióstr Scuderi oraz Romero, osobisty ochroniarz Arii- żony Luki, których poznaliśmy w pierwszym tomie.
Jak nietrudno się domyślić miłość Lily do Romera kwitnie i to z wzajemnością. I za to odjęłam gwiazdki, ponieważ cała fabuła jest praktycznie jednowątkowa. Autorka skupiła się tylko na tej relacji, zapominając o innych epizodach. Nie pomogło nawet małe bum, które C. Reilly serwuje nam pod koniec tej historii.

W moim odczuciu "Bound by temptation" jest książką dobrą i tyle. Warto jednak po nią sięgnąć jako kontynuację mafijnej serii, tym bardziej że spotykamy tu bohaterów znanych z poprzednich części.

werka_books | 2019-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2019

Czwarta część serii a była jeszcze lepsza od pierwszej. Podziwiam autorkę za tak wspaniałe i niepowtarzalne historie. Romero i Lily zakochują się w sobie ale ich uczucie jest zakazane. Dziewczyna nigdy nie dostanie pozwolenia od ojca na ślub ze zwykłym żołnierzem. Ta świadomość nie powstrzyma ich jednak, przed chwilami namiętności. Czy uda im się przezwyciężyć przeciwności losu i będę mieli szansę na szczęśliwą przyszłość?
Kocham tą serię, tą część przeczytałam w kilka godzin. Nie można się od tych książek oderwać. Polecam Wam ten cykl z całego serca ❤ Autorka naprawdę ma talent do mafijnych historii ❤

książek: 1995
Ewitka | 2019-05-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book, Mafia
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Opowieść o Liliannie i Romero była równie interesująca jak pozostałe. Trzecia, najmłodsza z sióstr Scuderi, ma zostać w ramach "wymiany" wydana na obleśnego starucha, gdyż jej ojciec, świeżo upieczony wdowiec, chce poślubić jego córkę. Ale Lilianna od zawsze była zakochana w Romero, żołnierzu Luki, teraz sprawia, że on także zakochuje się w niej. Nieoczekiwany rozwój wydarzeń sprawia, ze tę książkę szybko się pochłania.

Ania | 2018-07-02

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Byłam podekscytowana przeczytaniem kolejnej części mafijnej rodziny. Poprzednie części podobały mi się, jedne bardziej, dużo mniej, ale wciągały niesamowicie. Historia Lilly i Romeo niestety mocno rozczarowuje. Praktycznie 3/4/ książki to pokaz „miłości” pomiędzy tą dwójką. Jak dla mnie Lilly pomimo „dorosłego” wieku nadal zachowywała się jak 14, a jej monologowe pytania mogły naprawdę irytować – czy on mnie lubi? Czy umiem całować? To było jak czytanie kiepskiej książki o nastoletnim zauroczeniu. Romero niby taki zdyscyplinowany, a jednak dał się uwieść lolitce. Szczerze dla mnie pomiędzy tą dwójką zabrakło pasji, jakiegoś przyciągania, które były tak dobrze opisane we wcześniejszych częściach. Tutaj łapałam się za głowę kiedy czytałam jak Liliana się zachowuje. A myślałam, że to Aria jest najbardziej irytująca a Gianna pyskata. Cała akcja była mocno skupiona na tej dwójce, brakowało mi ciemniejszej strony mafii. Więcej było w tym pseudo romansu niż prawdziwej miłości w tle...

silently | 2019-05-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 maja 2019

Bardzo przyjemna część, serdecznie polecam! :-)
Na początku książki uroniłam kilka łez, wszystko to było bardzo wzruszające. Później moje serce ogarnęło ciepło, oczywiście z małymi perypetiami, ale wierzyłam w tą parę do ostatniej chwili.
Lilliana (Julia), "beznadziejnie" zakochana w Romero (Romeo), który wedle prawa, a przede wszystkim jej ojca, jest zbyt nisko usytuowany aby poślubić swoją wybrankę. Ich miłość przechodzi najróżniejsze perypetie, ale jest trwała i PIĘKNA!
Jest jeszcze coś co bardzo mnie urzekło. Była to obecność wszystkich bohaterów. W porównaniu do poprzednich tomów, tutaj są częściej. Każdy z nich w przeszłości ujął mnie na swój sposób i kocham ich wszystkich razem. Warto też wspomnieć o Luce (uwielbiam go!), samiec alfa i "ojciec"... tak twardy, a jednak w obecności Arii, tak kruchy.

Już sama nie wiem, co myśleć. Za każdym razem kiedy zabieram się za kolejną część "Born in Blood Mafia Chronicles", oczekuje tego, że każda kolejna książka będzie lepsza od poprzedniej. Niestety się zawiodłam. Czwarta część sagi opowiada o Lilianie Scuderi - najmłodszej dziewczynie z sióstr  Scuderi i Romero, który jest ochroniarzem Arii żony Luki. Ich miłość jest niebezpieczna, zakazana, niewłaściwa, ale jednak trwa. Wiecie jak to jest, zakazany owoc smakuje najlepiej. Ogółem rzecz ujmując, odnoszę wrażenie, że to  Aria jest tą najmądrzejszą. Zawsze chce dla wszystkich jak najlepiej, stara się kierować i sercem i rozumem i podziwiam ją za to, bo jest w stanie dla rodziny poświęcić wszystko, ale kiedy patrzę na Liliane i Gianne, to wydaje mi się, że są one po prostu głupie. Wydaje im się, że mogą wszystko i nie zważają na konsekwencje swoich czynów. Momentami brak słów. Co do całego Romero, oj zakochany chłopak. Jego miłość do Lily rozkwita i z wzajemnością. Niestety musiałam odjąć...

Gabi | 2018-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta historia Romero i Lily skończyła się szczęśliwie, ale tylko dlatego,że jej siostry i ich mężowie naprawdę kochają się i dla swoich żon zrobią wszystko by były szczęśliwe, nawet wejdą w wojną z Dantem ich brat Fabiano również kochał siostry i nigdy by je nie zdradził, widać jak był za nimi poświęcając się dla nich, nie nawiedził swojego ojca za to co zrobił Lily i Gianie oraz za to jak traktował ich matkę. Mam nadzieję,że niedługo dostanie to na co zasługuje. Lily spełniła życzenie matki ale mało brakowało i byłaby z Benitem dobrze,ze udało im się uciec z Chicago do NY mam wrażenie,że Dante aż tak bardzo nie chce wszczynać tej wojny między nimi obydwoje Luca i Dante mają na głowie Rosjan i tym muszą się teraz zająć. Romero szybko się oświadczył i ożenił z Lily został kapitanem mam nadzieję,że będą żyli długo i szczęśliwie.