Muzyka mojego życia

Muzyka mojego życia
Agora
2016-02-18
2016-02-18

Świetne wywiady z muzykami i zespołami kultowymi.

Świetne wywiady z muzykami i zespołami kultowymi.

Wywiady autora z gwiazdami polskiej sceny muzyczne. Rozmowy ciekawe, fajnie poprowadzone, zabrakło mi jednak spójności. Kazdy wywiad zaczyna się tak jakoś bez żadnego nawiązania do czegokolwiek. Mimo to ksiazka ciekawa i warta polecenia.

Robert Janowski zabiera nas w sentymentalną podróż w świat muzyki rozmawiając z osobami, które zapisały się lub dopiero zapisują się na kartach historii polskiej muzyki. Mamy tu 24 rozmowy z gwiazdami, takimi jak: Ewa Bem, Maryla Rodowicz, Alicja Majewska, Anita Lipnicka, Piotr Cugowski, Igor Herbut, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski, Jacek Cygan, Artur Gadowski, Andrzej Piaseczny czy też Stanisław Soyka oraz z wieloma innymi. Są to zwykłe i proste rozmowy...o pierwszych krokach na scenie muzycznej i rynku muzycznym oraz o pierwszych małych i dużych sukcesach. Artyści opowiadają o swoim dzieciństwie, latach młodzieńczych i dorosłym życiu.
Autor pokazał nam, że żyję muzykę i ona jest dla niego bardzo ważna. Łączy muzykę ze swoja pasją. Nie od dzisiaj wiadomo, że muzyka łączy pokolenia!
Książka jest dobra, tylko wywiady z gwiazdami są zbyt krótkie i zbyt sztywne.

Rozmawia z 24 artystami Polskiej muzyki, w sztywnych takich ramach, może nie pytań tylko odpowiedzi. Niektóre tylko osoby bardziej się otwierają, coś o sobie powiedzą. Napomkną w luźnym tego słowa znaczeniu, o jakiejś tam sytuacji, która miała miejsce w ich karierze. I tego tutaj najbardziej brakuje luzu i fajnych życiowych przeżyć.

Jak dla mnie nic specjalnego. Ot takie mini wywiadziki z polskimi muzykantami.

Jak dla mnie nic specjalnego. Ot takie mini wywiadziki z polskimi muzykantami.

Książka nie jest zła. Nie wszystkie opowieści były ciekawe albo za krótkie. Przede wszystkim muzyka oprócz radości, którą niesie jest nośnikiem wspomnień. Na szpulowym taty mam jeszcze piosenki, których nie mogę znaleźć. Jedna jest o tacie i świetnie by się nadawała na Dzień Ojca. Druga to przepiękna francuska. Muszę tu też wspomnieć o piosence Gilberta Becauda "Nathalie"-przepięknie zaśpiewana, wspaniały klimat narastające wolne tempo do szybkiego. A także zespół Tropicale Thaiti Granda Banda z piosenką "Płynie muzyka z ust grzechotnika Zdzicha" słowa piosenki to mistrzostwo.

Liczyłam na coś więcej - wywiady z fantastycznymi ludźmi. Dla mnie za krótkie. Uwielbiam muzykę i ten świat, ale niestety książka trochę mnie rozczarowała

Świetna, wciągająca pozycja, nie tylko dla fanów muzyki. Mnogość ciekawostek i lekkość, z jaką autor prowadzi wywiady, sprawia, że książkę czyta się szybko i z ciekawością. Polecam :)

• 2017
  • Z biblioteki...Lubartów Oddział dla Dorosłych
  • ==== Przeczytane w 2020 roku ====
  • Przeczytane w 2019
  • Biografie/ prawdziwe historie / reportaż/ literatura faktu📑❗

Dodaj cytat z książki Muzyka mojego życia