Wielcy muzycy

Okładka książki Wielcy muzycy Robert Janowski, Maciej Szymanowicz
Okładka książki Wielcy muzycy
Robert JanowskiMaciej Szymanowicz Wydawnictwo: Dwukropek Seria: Wielcy Ludzie literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wielcy Ludzie
Dwukropek
2020-09-16
2020-09-16
muzyka

Pomysł na książkę bardzo dobry ale... zabrakło informacji na okładce, że dotyczy to zagranicznej muzyki rozrywkowej (jest dopiero we wstępie). Rozumiem, że nie sposób zamieścić wszystkich wykonawców, którzy wyznaczali/wyznaczają pewne trendy ale... na miłość Boską!, żeby pominąć tak charakterystyczne zespoły jak Depeche Mode, Nirvanę i Marillion - niewybaczalne!

"Muzyka jest matematyką tajemną, której elementy sięgają nieskończoności" (autor nieznany)

Książka ta zaskoczyła nas i to bardzo pozytywnie. Po pierwsze jest świetnie napisana, pod kątem dzieci - aby przybliżyć im sylwetki „wielkich” świata muzyki, po drugie ilustracje, które przyciągają uwagę i ukazują najważniejsze walory danego wykonawcy, po trzecie wydanie – piękne, albumowe, przejrzyste.

Jako osoba uwielbiająca muzykę muszę przyznać, że odnalazłem w tej książce wiele „smaczków” i ciekawostek o których pojęcia nie miałem… Autor znakomicie opisuje różne postacie i style muzyczne w sposób łatwy, przystępny i ciekawy.

A dzieci? Zachwycone, mogąc w trakcie czytania książki słuchać utworów wykonawców i poznawać niesamowitych twórców.

Książka jak najbardziej godna polecenia!
zapraszam do wysłuchania opinii Stasia :)

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Ilustracje
  • Jest w bibliotece Zielona Góra
  • Dziecięce - (2) dla starszaków
  • Literatura dziecięca
  • Biografie

Dodaj cytat z książki Wielcy muzycy