Arab przyszłości. Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1978–1984)

Okładka książki Arab przyszłości. Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1978–1984)
Riad Sattouf Wydawnictwo: Kultura Gniewu Cykl: Arab przyszłości (tom 1) komiksy
160 str. 2 godz. 40 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Arab przyszłości (tom 1)
Tytuł oryginału:
L'arabe du futur. Une jeunesse au Moyen-Orient (1978–1984)
Wydawnictwo:
Kultura Gniewu
Data wydania:
2016-02-01
Data 1. wyd. pol.:
2016-02-01
Data 1. wydania:
2014-05-15
Liczba stron:
160
Czas czytania
2 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364858291
Tłumacz:
Olga Mysłowska
Średnia ocen

                7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
204 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1953
1384

Na półkach: ,

„Persepolis” z męskiego punktu widzenia. Głównym bohaterem jest mały chłopiec urodzony ze związku Francuzki i Syryjczyka. Jego ojciec co jakiś czas się przeprowadza, więc protagonista mieszka zarówno we Francji, jak i na Bliskim Wschodzie.

Komiks ten stanowi przede wszystkim świetny wgląd jak wyglądało wówczas życie na Bliskim Wschodzie. Wiele tamtejszych zwyczajów wydawać się może z europejskiego punktu widzenia dziwnych, żeby nie powiedzieć zacofanych. Ludzie są tam bardzo przesądni, a nierówność płciowa to coś normalnego. Przy tym też rządy Kaddafiego wprowadzały absurdy rodem z PRL-u, gdzie niby każdy miał wszystko, a tak naprawdę wszystkiego brakowało. Przy tym często sam nie byłem pewien czy dane warunki sanitarne były naprawdę wynikiem nienajlepszej sytuacji materialnej czy po prostu tamtejszej mentalności.

Jak sam tytuł wskazuje jest to też historia dzieciństwa. Bohater jako małe dziecko jest zależny od swoich rodziców, którzy raz mieszkają w Europie, a raz na Bliskim Wschodzie. Pokazanie różnych absurdów danego miejsca z jego punktu widzenia sprawia, że są one jeszcze bardziej uderzające. Samo dzieciństwo nie jest wyidealizowane. Dużo jest tu naturalizmu i przemocy, ale jednocześnie dużo typowej naiwności. Przy tym jednak nie ma tutaj żadnej przesady, bo jego rodzice są bardzo kochający, ale w dalszym ciągu są tylko ludźmi ze wszystkim wadami i zaletami tegoż.

Rysunki są dosyć karykaturalne. Wiele postaci ma nienaturalnie duże nosy czy głowy. Przy tym jednak autentycznie istniejące postacie są rysowanie raczej realistycznie. Ciekawym jest też zmienianie kolorów zależnie od miejsca zamieszkania np. wszystkie sceny we Francji są w kolorze jasnoniebieskim.

Komiks jest bardzo dobrym dziennikiem przedstawiającym specyficzną sytuację polityczną z punktu widzenia dziecka. W wielu miejscach autentycznie można współczuć bohaterowi i denerwować się na nierozsądne zachowania rodziców.
Jest to jednak równocześnie niezwykle zabawny, jak i też smutny komiks. Polecam i nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

„Persepolis” z męskiego punktu widzenia. Głównym bohaterem jest mały chłopiec urodzony ze związku Francuzki i Syryjczyka. Jego ojciec co jakiś czas się przeprowadza, więc protagonista mieszka zarówno we Francji, jak i na Bliskim Wschodzie.

Komiks ten stanowi przede wszystkim świetny wgląd jak wyglądało wówczas życie na Bliskim Wschodzie. Wiele tamtejszych zwyczajów wydawać...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    234
  • Chcę przeczytać
    104
  • Posiadam
    41
  • Komiks
    27
  • Komiksy
    23
  • Komiks
    5
  • Komiks
    4
  • Ulubione
    4
  • 2023
    4
  • Chcę w prezencie
    3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Arab przyszłości. Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1978–1984)


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...

Przeczytaj także